VERBETERING: Rudy Giuliani rijdt naar stembureau in auto die hij moest afstaan
PALM BEACH (ANP) - Rudy Giuliani, voormalig advocaat van Donald Trump, is in een Mercedes-oldtimer die hij moet afstaan naar een stembureau in Florida gereden. De Mercedes-Benz SL500 uit 1980 is een van de bezittingen van Giuliani die hij eind vorige maand had moeten afgeven aan twee verkiezingsmedewerkers.
Giuliani is veroordeeld tot het betalen van 146 miljoen dollar (134 miljoen euro) aan Ruby Freeman and Wandrea 'Shaye' Moss omdat hij hen na de verkiezingen in 2020 had beschuldigd van fraude met stembiljetten. Dat was niet zo.
Omdat Giuliani de 146 miljoen dollar nog niet heeft betaald, bepaalde de rechter vorige maand dat de advocaat, en oud-burgemeester van New York, naast onroerend goed ook bezittingen zoals juwelen, de inboedel van zijn New Yorkse appartement en de Mercedes moet overdragen. De auto was ooit van Hollywoodlegende Lauran Bacall.
Een woordvoerder van Giuliani zegt dat al is aangeboden de auto af te staan, maar dat de advocaat van de twee verkiezingsmedewerkers nog niet heeft gereageerd.
Meer uit Buitenland
NAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe president van Myanmar, Min Aung Hlaing, heeft alle doodstraffen in het land omgezet naar levenslange gevangenisstraffen. Ook krijgen duizenden gevangenen ter ere van het Myanmarese Nieuwjaar een strafvermindering, onder wie de afgezette oud-leider Aung San Suu Kyi.
12 minuten geledenLAS VEGAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oorlog met Iran tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Las Vegas donderdag gebagatelliseerd als "een kleine uitstap". Ook voorspelde hij dat het conflict "vrij snel" voorbij zal zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
5 uur geledenBEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.
11 uur geleden