VERBETERING: Feyenoord wint arbitragezaak tegen FC Utrecht over jeugdspelers
ZEIST (ANP) - De arbitragecommissie van de KNVB heeft besloten dat Feyenoord niet de door FC Utrecht verzonden facturen voor drie overgestapte jeugdspelers hoeft te betalen. De facturen waren gebaseerd op een herenakkoord tussen de clubs, maar de arbitragecommissie oordeelde dat het akkoord niet bindend was. In totaal ging het om een bedrag van ruim 520.000 euro.
Feyenoord en Utrecht hadden in het herenakkoord afgesproken dat ze geen spelers van elkaar zouden benaderen. Als dat wel het geval zou zijn, dan zou er een vergoeding tegenover moeten staan. Vorig jaar verhuisden drie talenten van Utrecht naar Feyenoord, waarna de eerste club de facturen stuurde.
Volgens de arbitragecommissie blijkt echter uit de "taalkundige uitleg van het herenakkoord" dat dit een "niet bindende afspraak" is. Het zou "een morele verplichting voor de partijen" vormen. "In de tekst is geen onderscheid gemaakt tussen een niet afdwingbaar deel (de niet actief benaderen afspraak) en een wel afdwingbaar deel (de vergoedingsregeling)", aldus de arbitragecommissie.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
16 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
18 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
20 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
21 uur geleden