VERBETERING: Feyenoord wint arbitragezaak tegen FC Utrecht over jeugdspelers
ZEIST (ANP) - De arbitragecommissie van de KNVB heeft besloten dat Feyenoord niet de door FC Utrecht verzonden facturen voor drie overgestapte jeugdspelers hoeft te betalen. De facturen waren gebaseerd op een herenakkoord tussen de clubs, maar de arbitragecommissie oordeelde dat het akkoord niet bindend was. In totaal ging het om een bedrag van ruim 520.000 euro.
Feyenoord en Utrecht hadden in het herenakkoord afgesproken dat ze geen spelers van elkaar zouden benaderen. Als dat wel het geval zou zijn, dan zou er een vergoeding tegenover moeten staan. Vorig jaar verhuisden drie talenten van Utrecht naar Feyenoord, waarna de eerste club de facturen stuurde.
Volgens de arbitragecommissie blijkt echter uit de "taalkundige uitleg van het herenakkoord" dat dit een "niet bindende afspraak" is. Het zou "een morele verplichting voor de partijen" vormen. "In de tekst is geen onderscheid gemaakt tussen een niet afdwingbaar deel (de niet actief benaderen afspraak) en een wel afdwingbaar deel (de vergoedingsregeling)", aldus de arbitragecommissie.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
47 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
5 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
9 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
11 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
12 uur geleden