Verbeterd contract marathonschaatser Visser bij Jumbo-Visma
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsteam Jumbo-Visma heeft de goede prestaties van marathonschaatser Harm Visser beloond met een nieuw contract. De oude verbintenis is opengebroken en verlengd met een jaar. Visser, onder meer winnaar van de Marathoncup, ligt nu vast tot medio 2026.
Visser (23) won dit seizoen al acht marathons op kunstijs en twee op natuurijs. In december werd de Fries voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen op de massastart. "Dat het contract nu al wordt opengebroken, vind ik heel erg mooi", zegt Visser in een persbericht van het team. "Het is een stukje waardering vanuit de ploeg naar mij toe, maar ook vanuit mij naar de ploeg dat ik hier graag wil blijven."
Visser noemt de marathon zijn 'corebusiness', maar heeft ook met name op de massastart ambities op de langebaan. "De Olympische Spelen van Milaan in 2026 zouden een doel kunnen worden."
"Harm heeft dit zijn seizoen zijn exceptionele klasse getoond door heel wat overwinningen binnen te slepen. Zowel voor de sponsor als voor het team is het hartstikke mooi dat hij zijn contract heeft verlengd", zegt ploegleider Peter de Vries, die benadrukt dat Visser het niet alleen doet. "Harm is degene die het afmaakt, maar een kopman kan pas excelleren als alle voorwaarden kloppen. Dat beseft hij als geen ander."
Meer uit Sport
LOCARNO (ANP) - Romain Grégoire heeft de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland gewonnen. In de rit over 157 kilometer rond Locarno met een venijnige slotfase was de Fransman van Groupama - FDJ United de sterkste van een kopgroep van veertien renners. Marcel Camprubí uit Spanje werd tweede, voor de Nederlander Bart Lemmen.
8 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Urška Žigart heeft donderdag haar kaak gebroken bij een val in de tweede etappe van de Ronde van Zwitserland. Dat meldt haar ploeg AG Insurance - Soudal. De 29-jarige Sloveense, die verloofd is met wereldkampioen en viervoudig Tourwinnaar Tadej Pogačar, kwam in de laatste kilometer van de etappe ten val.
9 uur geledenLOCARNO (ANP) - Wielrenster Elisa Longo Borghini heeft de tweede etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Italiaans kampioene van UAE Team ADQ nam met de ritzege ook de leiderstrui over van Femke de Vries.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag zonder het spelen van kwalificaties meedoen aan het hoofdtoernooi van Wimbledon. De nummer 72 van de wereld, die vorige maand de vierde ronde haalde op Roland Garros, profiteert van de afmelding van de geblesseerde Tomáš Macháč. Dat meldt de toernooiorganisatie.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is weer opgenomen in de Oranjeselectie. Dat meldt turnbond KNGU.
14 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van de New York Knicks hebben de uitnodiging om het Witte Huis te bezoeken geaccepteerd. Dat meldde James Dolan, de eigenaar van het basketbalteam dat afgelopen weekend voor het eerst sinds 1973 de titel in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA veroverde.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft twee weken na haar verrassende uitschakeling in de kwartfinale van Roland Garros een succesvolle comeback gemaakt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won op het grastoernooi van Berlijn van de Russin Ekaterina Aleksandrova en plaatste zich daarmee voor de kwartfinale.
1 dag geleden