
Verbeterd contract marathonschaatser Visser bij Jumbo-Visma
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsteam Jumbo-Visma heeft de goede prestaties van marathonschaatser Harm Visser beloond met een nieuw contract. De oude verbintenis is opengebroken en verlengd met een jaar. Visser, onder meer winnaar van de Marathoncup, ligt nu vast tot medio 2026.
Visser (23) won dit seizoen al acht marathons op kunstijs en twee op natuurijs. In december werd de Fries voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen op de massastart. "Dat het contract nu al wordt opengebroken, vind ik heel erg mooi", zegt Visser in een persbericht van het team. "Het is een stukje waardering vanuit de ploeg naar mij toe, maar ook vanuit mij naar de ploeg dat ik hier graag wil blijven."
Visser noemt de marathon zijn 'corebusiness', maar heeft ook met name op de massastart ambities op de langebaan. "De Olympische Spelen van Milaan in 2026 zouden een doel kunnen worden."
"Harm heeft dit zijn seizoen zijn exceptionele klasse getoond door heel wat overwinningen binnen te slepen. Zowel voor de sponsor als voor het team is het hartstikke mooi dat hij zijn contract heeft verlengd", zegt ploegleider Peter de Vries, die benadrukt dat Visser het niet alleen doet. "Harm is degene die het afmaakt, maar een kopman kan pas excelleren als alle voorwaarden kloppen. Dat beseft hij als geen ander."
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/AFP) - Golfer Scottie Scheffler heeft op de tweede dag van het Brits Open de leiding genomen. De Amerikaanse nummer 1 van de wereld en olympisch kampioen noteerde op de Royal Portrush in Noord-Ierland een ronde van 64 slagen, zeven onder par. Scheffler staat halverwege op tien onder par, één slag voor op de Brit Matthew Fitzpatrick.
2 uur geledenBERGEN (ANP) - Nsikak Ekpo is als tweede geëindigd op de 100 meter van de Europese kampioenschappen voor atleten jonger dan 23 jaar. De 22-jarige Nederlander finishte in 10,30 in het Noorse Bergen. Hij bleef in de finale iets boven zijn persoonlijk record (10,23). De winst ging naar de Fransman Jeff Erius (10,28).
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het WK beachvolleybal vindt in 2027 van 20 tot en met 29 augustus plaats in Nederland. Het toernooi wordt in ieder geval gehouden in Den Haag, Rotterdam en Apeldoorn, meldt de internationale volleybalbond FIVB en de Nederlandse volleybalbond Nevobo. Hoogstwaarschijnlijk komt daar nog een vierde speelstad bij.
6 uur geledenPEYRAGUDES (ANP) - Tadej Pogacar heeft in de Tour de France ook de klimtijdrit naar Peyragudes gewonnen. De Sloveense geletruidrager was in de dertiende etappe, een individuele tijdrit van 10,9 kilometer, met een tijd van 23.00 minuten ruim sneller dan Jonas Vingegaard uit Denemarken en zijn landgenoot Primoz Roglic.
7 uur geledenOLSENE (ANP) - Nienke Veenhoven heeft de tweede etappe van de Baloise Ladies Tour gewonnen. De wielrenster van Visma - Lease a Bike was de snelste in een massasprint van een rit over 127 kilometer met start en aankomst in het Belgische Olsene. De 21-jarige Veenhoven, geboren in Oostzaan, boekte haar eerste profzege.
7 uur geledenBUNSCHOTEN-SPAKENBURG (ANP) - Tennisser Guy den Ouden heeft de halve finales van het Dutch Open Tournament bereikt. De als tweede geplaatste Nederlander versloeg op het gravel in Bunschoten-Spakenburg de Belg Gauthier Onclin met 6-2 6-3.
9 uur geledenLOUDENVIELLE (ANP) - Mattéo Vercher is als eerste renner vertrokken in de individuele klimtijdrit in de Tour de France. De Fransman van Team TotalEnergies staat laatste in het algemeen klassement en vertrok om 13.10 uur als eerste renner in de dertiende etappe. Roel van Sintmaartensdijk vertrekt als derde om 13.12 uur. Geletruidrager Tadej Pogacar vertrekt als laatste renner om 17.05 uur.
10 uur geleden