Verbeterd contract marathonschaatser Visser bij Jumbo-Visma
DEN BOSCH (ANP) - Schaatsteam Jumbo-Visma heeft de goede prestaties van marathonschaatser Harm Visser beloond met een nieuw contract. De oude verbintenis is opengebroken en verlengd met een jaar. Visser, onder meer winnaar van de Marathoncup, ligt nu vast tot medio 2026.
Visser (23) won dit seizoen al acht marathons op kunstijs en twee op natuurijs. In december werd de Fries voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen op de massastart. "Dat het contract nu al wordt opengebroken, vind ik heel erg mooi", zegt Visser in een persbericht van het team. "Het is een stukje waardering vanuit de ploeg naar mij toe, maar ook vanuit mij naar de ploeg dat ik hier graag wil blijven."
Visser noemt de marathon zijn 'corebusiness', maar heeft ook met name op de massastart ambities op de langebaan. "De Olympische Spelen van Milaan in 2026 zouden een doel kunnen worden."
"Harm heeft dit zijn seizoen zijn exceptionele klasse getoond door heel wat overwinningen binnen te slepen. Zowel voor de sponsor als voor het team is het hartstikke mooi dat hij zijn contract heeft verlengd", zegt ploegleider Peter de Vries, die benadrukt dat Visser het niet alleen doet. "Harm is degene die het afmaakt, maar een kopman kan pas excelleren als alle voorwaarden kloppen. Dat beseft hij als geen ander."
Meer uit Sport
WAVER (ANP) - De hockeyers van Oranje hebben in de Pro League gelijkgespeeld tegen koploper België. Lang stond de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee op voorsprong in Waver, maar zeven minuten voor tijd maakte Tom Boon gelijk: 2-2. Vervolgens verloor Oranje de shoot-outserie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tennissters ontbreken dit jaar na Roland Garros ook in het enkelspel van Wimbledon. Suzan Lamens was als laatste tennisster actief in de kwalificaties van het Engelse grandslamtoernooi, maar ze strandde in de tweede ronde. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in drie sets van Elena Pridankina uit Rusland: 5-7 6-4 3-6.
11 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - Alle sporters krijgen voortaan 10.000 dollar (bijna 9000 euro) voor hun deelname aan de Olympische Spelen. Dat is bekendgemaakt na een vergadering van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) in Lausanne, waar het hoofdkantoor van de sportkoepel is gevestigd.
11 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."
16 uur geledenWAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
1 dag geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
1 dag geleden