Verbeek haalt finale dubbelspel op Australian Open niet
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Sem Verbeek is er niet in geslaagd om als eerste Nederlandse man sinds 2013 de finale in het dubbelspel van de Australian Open te bereiken. De 30-jarige Amsterdammer verloor in de halve eindstrijd met zijn Zweedse partner André Göransson van het koppel Simone Bolelli en Andrea Vavassori uit Italië: 6-2 3-6 4-6.
Twaalf jaar geleden waren Robin Haase en Igor Sijsling de laatste Nederlandse mannen in de finale van de Australian Open. Zij verloren de eindstrijd van de Amerikaanse tweeling Mike en Bob Bryan.
Het Duitse duo Kevin Krawietz en Tim Pütz neemt het in de andere halve finale op tegen de Fin Harri Heliovaara en de Brit Henry Patten. Verbeek en Göransson verrasten in de kwartfinales het als eerste geplaatste koppel Marcelo Arevalo uit El Salvador en Mate Pavic uit Kroatië. Bolelli en Vavassori zijn in Melbourne als derde geplaatst.
Verbeek was de enige Nederlander die nog actief was in het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. De dubbelspecialist nam voor het eerst deel aan de Australian Open. Hij speelde vorig jaar al wel op Roland Garros, Wimbledon en de US Open. In die laatste grandslam strandde hij in de tweede ronde.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/DPA) - De NBA rouwt om het verlies van Jason Collins. De voormalige profbasketballer is op 47-jarige leeftijd overleden aan een hersentumor, meldt zijn familie. Collins kreeg tijdens zijn actieve carrière veel aandacht toen hij in 2013 als eerste speler in de Noord-Amerikaanse competitie openlijk uitkwam voor zijn homoseksualiteit.
5 uur geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.
17 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.
21 uur geledenCATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 dag geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
1 dag geleden