Verbazing over aantal opleidingsplekken GZ-psychologen
DEN HAAG (ANP) - Verschillende organisaties zijn "onaangenaam verrast" door de beslissing van het kabinet om het aantal opleidingsplekken voor GZ-psychologen volgend jaar met 16 procent te laten stijgen naar 965. Het zogenoemde Capaciteitsorgaan had namelijk voorgesteld om jaarlijks 1885 opleidingsplaatsen voor de GZ-psychologen beschikbaar te stellen, zeggen onder meer het Nederlands Instituut van Psychologen, MIND, de Landelijke Vereniging van Vrijgevestigde Psychologen en Psychotherapeuten, de Landelijke Opleidingsraad Psychologische BIG-beroepen, de Nederlandse vereniging voor psychotherapie en de Nederlandse ggz.
"Het advies van het Capaciteitsorgaan is zorgvuldig afgewogen op basis van inschattingen van de behoefte in het zorgveld. In het advies wordt rekening gehouden met de gewenste ontwikkelingen binnen de sector zoals vastgelegd in de verschillende zorgakkoorden en vooruitgekeken naar duurzame oplossingen voor al bestaande en nog te verwachten knelpunten op de arbeidsmarkt. Dit zijn knelpunten zoals de toenemende druk op de ggz-sector (meer dan 80.000 mensen op de wachtlijst) én het tekort aan voldoende opgeleide professionals", schijven ze aan de Tweede Kamer.
Het "te lage" aantal opleidingsplekken heeft veel consequenties, vrezen ze. Reeds geregistreerde GZ-psychologen zullen het nog drukker krijgen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Als de coalitie van D66, VVD en CDA stappen zet op het gebied van medische ethiek, dan hoeven de partijen niet meer te rekenen op de SGP, waarschuwt partijleider Chris Stoffer. Beoogd premier en D66-leider Rob Jetten belooft een "goede maatschappelijke dialoog" als zijn coalitie hierover besluiten wil nemen.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het coalitieplan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen, is "het verkeerde signaal aan de oppositie", zei GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver in het debat over de formatie. Hij sprak van een "belediging" van politici die het pensioenakkoord hebben gesteund.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De verkoop van een minderheidsbelang in TenneT Duitsland aan de Duitse overheid is "drie keer goed nieuws" voor Nederland, zegt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën, VVD). Het levert de schatkist geld op dat geïnvesteerd kan worden in de economie, voorkomt financiële tegenvallers in de toekomst en versterkt de positie van TenneT, de beheerder van het hoogspanningsnet.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland "huilt" om de plannen van D66, VVD en CDA. Dat heeft PVV-leider Geert Wilders gezegd in het debat in de Tweede Kamer over het coalitieakkoord dat deze partijen vorige week sloten. Hij herkent daarin weinig van het "positieve verhaal" waarmee de sociaal-liberalen eind oktober de verkiezingen wonnen.
46 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Als de plannen van de nieuwe coalitie voor de zorg doorgaan, wordt de zorg duurder voor mensen die dit nodig hebben. Daarvoor waarschuwen drie organisaties die zich inzetten voor patiënten. Dit zijn Patiëntenfederatie Nederland, die mensen met een chronische aandoening vertegenwoordigt, Ieder(in), voor mensen met een beperking, en MIND, voor mensen met psychische klachten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland zal niet tegen een 'waterslot' aanlopen, vergelijkbaar met het 'stikstofslot' waar al wel sprake van is. Dat heeft demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur en Waterstaat) gezegd in een Kamerdebat. "We hebben de juridische risico's in beeld." Hij verwees daarbij naar een rapport van de landsadvocaat dat niet openbaar is.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Tweede Kamer wil dat Europese regels voor een betere waterkwaliteit simpeler worden. De coalitie van D66, VVD en CDA heeft dit voornemen opgeschreven in haar akkoord, en in een debat over water klaagden ook de Groep Markuszower en de BBB over de regels. Een versimpeling lijkt neer te komen op een versoepeling, al ziet niet elke partij dat zo.
1 dag geleden