Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verband uitgebrande auto en explosies Den Haag wordt onderzocht

Verband uitgebrande auto en explosies Den Haag wordt onderzocht

DEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag wordt gekeken naar een uitgebrande auto die vlak bij de verwoeste flat is aangetroffen. "Het verband wordt nader onderzocht", zei hoofdofficier van het Openbaar Ministerie Margreet Fröberg tijdens een persconferentie.

Over de oorzaak van de explosies is volgens de hoofdofficier nog niets bekend, behalve dat er aanwijzingen zijn dat het gaat om een misdrijf. Wat die aanwijzingen zijn, wordt nog niet gedeeld. "Dat doen wij zodra dat kan", aldus Fröberg. Ook kon ze nog niet zeggen of de uitgebrande auto gestolen was.

Eerder maakte de politie bekend op zoek te zijn naar een auto die "met zeer hoge snelheid" wegreed na de explosies in het gebouw. "We willen de bestuurder van de auto die op hoge snelheid wegreed heel graag spreken. Alle informatie is meer dan welkom", zei politiechef Karin Krukkert daarover.

Tips

De politie en het OM konden verder niet zeggen of de hard wegrijdende auto gestolen is, wie de bestuurder is, of hoe de auto eruitziet. "Dat maakt deel uit van het onderzoek."

Inmiddels heeft de politie over die auto al tientallen tips ontvangen. De politie houdt de optie ook open "dat eventuele betrokkenen op een andere manier zijn gevlucht. Ook wil de recherche het graag weten als er opvallende activiteiten zijn gezien afgelopen tijd aan de Tarwekamp, bijvoorbeeld bij één van de bedrijfspanden onder in het gebouw", zo meldt de politie verder.

De politie doet opnieuw een oproep om andere mogelijk bruikbare informatie te delen. "Mogelijk is iemand zaterdagochtend in paniek thuisgekomen, mogelijk heeft iemand sinds de explosie gehoorproblemen of rook deze persoon zonder duidelijke oorzaak naar brand. Ook kan het zijn dat iemand sinds de ochtend van de explosie brandwonden of andere opmerkelijke verwondingen heeft. Ook informatie die wijst op een ander scenario met een andere oorzaak van de explosie, zoals een ongeval, is van harte welkom bij de recherche."

Meer uit Binnenland

Eerste asielzoekers aangekomen in gemeentehuis Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.

39 minuten geleden
Advocatenkantoor moet miljoenenvergoeding betalen aan dj Tiësto

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.

1 uur geleden
Politie neemt recordaantal verboden wapens af van minderjarigen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.

1 uur geleden
In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

3 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

4 uur geleden
WODC: rechtspraktijk gebaat bij heldere definitie femicide

DEN HAAG (ANP) - Het zou de Nederlandse rechtspraktijk ten goede komen als er een heldere juridische definitie van femicide komt. Dat stelt het Wetenschappelijk Onderzoek- en Datacentrum (WODC), op basis van een onderzoek dat Maastricht University voor hen deed. Hierdoor zouden femicidezaken consistenter berecht worden en signalen van gendergerelateerd geweld sneller herkend worden.

5 uur geleden
Fossiele afbouw haven Rotterdam inzet van nieuwe klimaatzaak

ROTTERDAM (ANP) - De haven van Rotterdam moet fossiele activiteiten zo snel mogelijk afbouwen en klimaatneutraal zijn in 2050. Die eisen heeft de juridische non-profitorganisatie Advocates for the Future (AftF) neergelegd bij het Havenbedrijf Rotterdam. Het is de eerste officiële stap in een klimaatzaak rond de grootste haven van Europa.

7 uur geleden