Verband uitgebrande auto en explosies Den Haag wordt onderzocht
DEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag wordt gekeken naar een uitgebrande auto die vlak bij de verwoeste flat is aangetroffen. "Het verband wordt nader onderzocht", zei hoofdofficier van het Openbaar Ministerie Margreet Fröberg tijdens een persconferentie.
Over de oorzaak van de explosies is volgens de hoofdofficier nog niets bekend, behalve dat er aanwijzingen zijn dat het gaat om een misdrijf. Wat die aanwijzingen zijn, wordt nog niet gedeeld. "Dat doen wij zodra dat kan", aldus Fröberg. Ook kon ze nog niet zeggen of de uitgebrande auto gestolen was.
Eerder maakte de politie bekend op zoek te zijn naar een auto die "met zeer hoge snelheid" wegreed na de explosies in het gebouw. "We willen de bestuurder van de auto die op hoge snelheid wegreed heel graag spreken. Alle informatie is meer dan welkom", zei politiechef Karin Krukkert daarover.
Tips
De politie en het OM konden verder niet zeggen of de hard wegrijdende auto gestolen is, wie de bestuurder is, of hoe de auto eruitziet. "Dat maakt deel uit van het onderzoek."
Inmiddels heeft de politie over die auto al tientallen tips ontvangen. De politie houdt de optie ook open "dat eventuele betrokkenen op een andere manier zijn gevlucht. Ook wil de recherche het graag weten als er opvallende activiteiten zijn gezien afgelopen tijd aan de Tarwekamp, bijvoorbeeld bij één van de bedrijfspanden onder in het gebouw", zo meldt de politie verder.
De politie doet opnieuw een oproep om andere mogelijk bruikbare informatie te delen. "Mogelijk is iemand zaterdagochtend in paniek thuisgekomen, mogelijk heeft iemand sinds de explosie gehoorproblemen of rook deze persoon zonder duidelijke oorzaak naar brand. Ook kan het zijn dat iemand sinds de ochtend van de explosie brandwonden of andere opmerkelijke verwondingen heeft. Ook informatie die wijst op een ander scenario met een andere oorzaak van de explosie, zoals een ongeval, is van harte welkom bij de recherche."
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft niemand aangehouden na de urenlange ongeregeldheden zaterdagavond in de Amsterdamse wijk Floradorp. Dat zegt een woordvoerder zondag. "We hebben in Floradorp inzet gedaan om de brandweer zo veilig mogelijk hun werk te laten doen", aldus de zegsvrouw.
51 minuten geledenHOUTEN (ANP) - De eerste helft van januari wordt het iets kouder dan de gemiddelde dagtemperatuur van 6 graden, voorspelt Weeronline. De tweede helft van de maand is nog onzeker, maar volgens de voorspeller is de kans groot dat de hele maand kouder verloopt dan gemiddeld in de afgelopen dertig jaar. Dat zou dan voor het eerst sinds 2021 zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee derde van de Nederlanders is voor een landelijk vuurwerkverbod. Dat komt naar voren uit een enquête van Kieskompas en het ANP die meer dan 56.000 Nederlanders hebben ingevuld. Een op de tien Nederlanders heeft geen uitgesproken mening.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een seniorenflat aan het Kramatplantsoen in de Indische Buurt in Amsterdam is in de nacht van zaterdag op zondag ontruimd vanwege brand. Dat meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland op X.
12 uur geledenZALTBOMMEL (ANP) - Met een ludieke zwemactie heeft Maarten van der Weijden zaterdag ruim 10.500 euro opgehaald voor onderzoek naar kanker. Mensen konden doneren terwijl de voormalige topzwemmer in het zwembad van Zaltbommel bezig was met een wereldrecordpoging achteruitzwemmen.
15 uur geledenHENGELO (ANP) - In een flatgebouw aan de Nico Werkmanstraat in het Overijsselse Hengelo woedt een zeer grote brand. De flat wordt ontruimd, meldt de veiligheidsregio. Er zijn geen gewonden, aldus een woordvoerder. De brand is vermoedelijk ontstaan in een berging of garagebox.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie is nog op zoek naar de dader of daders die vrijdagavond twee bezoekers van Ahoy met messteken hebben verwond. De slachtoffers zijn een jongen van 15 en een man van 23 jaar oud, aldus een politiewoordvoerder zaterdag.
23 uur geleden