Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verband uitgebrande auto en explosies Den Haag wordt onderzocht

Verband uitgebrande auto en explosies Den Haag wordt onderzocht

DEN HAAG (ANP) - In het onderzoek naar de explosies aan de Tarwekamp in Den Haag wordt gekeken naar een uitgebrande auto die vlak bij de verwoeste flat is aangetroffen. "Het verband wordt nader onderzocht", zei hoofdofficier van het Openbaar Ministerie Margreet Fröberg tijdens een persconferentie.

Over de oorzaak van de explosies is volgens de hoofdofficier nog niets bekend, behalve dat er aanwijzingen zijn dat het gaat om een misdrijf. Wat die aanwijzingen zijn, wordt nog niet gedeeld. "Dat doen wij zodra dat kan", aldus Fröberg. Ook kon ze nog niet zeggen of de uitgebrande auto gestolen was.

Eerder maakte de politie bekend op zoek te zijn naar een auto die "met zeer hoge snelheid" wegreed na de explosies in het gebouw. "We willen de bestuurder van de auto die op hoge snelheid wegreed heel graag spreken. Alle informatie is meer dan welkom", zei politiechef Karin Krukkert daarover.

Tips

De politie en het OM konden verder niet zeggen of de hard wegrijdende auto gestolen is, wie de bestuurder is, of hoe de auto eruitziet. "Dat maakt deel uit van het onderzoek."

Inmiddels heeft de politie over die auto al tientallen tips ontvangen. De politie houdt de optie ook open "dat eventuele betrokkenen op een andere manier zijn gevlucht. Ook wil de recherche het graag weten als er opvallende activiteiten zijn gezien afgelopen tijd aan de Tarwekamp, bijvoorbeeld bij één van de bedrijfspanden onder in het gebouw", zo meldt de politie verder.

De politie doet opnieuw een oproep om andere mogelijk bruikbare informatie te delen. "Mogelijk is iemand zaterdagochtend in paniek thuisgekomen, mogelijk heeft iemand sinds de explosie gehoorproblemen of rook deze persoon zonder duidelijke oorzaak naar brand. Ook kan het zijn dat iemand sinds de ochtend van de explosie brandwonden of andere opmerkelijke verwondingen heeft. Ook informatie die wijst op een ander scenario met een andere oorzaak van de explosie, zoals een ongeval, is van harte welkom bij de recherche."

Meer uit Binnenland

Even tot Hier haalt ruim 3,1 miljoen euro op voor Oekraïne

ALMERE (ANP) - Het programma Even tot Hier heeft 3.182.651 euro opgehaald voor ambulances en medische hulpgoederen voor Oekraïne. Dat werd zaterdag bekendgemaakt in de seizoensafsluiter van het BNNVARA-programma.

3 uur geleden
Twee zwaargewonde kinderen in woning vermeende spookrijder A58

MOERGESTEL (ANP) - In een woning aan de Janus Rooijakkersstraat in Moergestel (Noord-Brabant) zijn zaterdagavond twee zwaargewonde kinderen aangetroffen. De vader van de kinderen is volgens de politie de man die eerder op de avond vermoedelijk als spookrijder betrokken was bij een ongeluk op de A58. Bij dat ongeluk raakten vier mensen gewond, onder wie de spookrijder.

4 uur geleden
KNMI waarschuwt ook voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt met code geel voor dichte mist in Zuid-Holland en Utrecht. Voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg had het weerinstituut eerder op de avond om dezelfde reden al code geel afgegeven.

4 uur geleden
Van Weel: vrijlating Belarussen goed nieuws, maar velen nog vast

DEN HAAG (ANP) - De vrijlating van 123 politieke gevangenen in Belarus is volgens demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) "goed nieuws", maar hij wijst er ook op dat nog veel tegenstanders van president Aleksandr Loekasjenko vastzitten.

6 uur geleden
Code geel in oosten en zuidoosten om dichte mist

DE BILT (ANP) - In het zuidoosten kan het zaterdagavond en in de nacht naar zondag plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft voor de provincies Overijssel, Gelderland, Noord-Brabant en Limburg code geel afgegeven in verband met de dichte mist. Volgens het weerinstituut kan het verkeer daar last van hebben. Op sommige plekken is het zicht minder dan 200 meter.

7 uur geleden
Concertgebouw tijdelijk ontruimd om onbekende stanklucht

AMSTERDAM (ANP) - Het Concertgebouw in Amsterdam is zaterdag aan het einde van de middag tijdelijk ontruimd. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio hadden bezoekers last van een "onprettige, stinkende lucht".

8 uur geleden
Politie lost waarschuwingsschot bij aanhouding na mishandeling

DORST (ANP) - Bij een aanhouding in het Brabantse Dorst heeft de politie een waarschuwingsschot gelost. De politie kreeg in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere meldingen van een man die een vrouw mishandelde in een woning voor arbeidsmigranten aan de Rijksweg. Twee getuigen zouden hebben gezien dat de man een vuurwapen had.

12 uur geleden