Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verband tussen Poolse supermarkten onduidelijk

Verband tussen Poolse supermarkten onduidelijk

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk wat het verband is tussen de Poolse supermarkten in het Brabantse Heeswijk-Dinther en Aalsmeer in Noord-Holland waar dinsdagochtend vroeg explosies plaatsvonden.

Wat vaststaat is dat beide winkels de naam Biedronka hebben. Die naam betekent lieveheersbeestje in het Pools en de grootste supermarktketen van het Oost-Europese land heet ook zo. De Nederlandse winkels lijken niets met die keten van doen te hebben, maar alleen dezelfde naam te voeren.

Filiaalmanager Shwana Rabati van de supermarkt in Heeswijk-Dinther liet in januari in het Brabants Dagblad weten dat hij samen en een groep familie, vrienden en kennissen de supermarkten runt. Volgens hem zijn ook winkels in Uden, Oss, Almere en Weert van de groep. Daar is inmiddels ook een vestiging in Nistelrode bijgekomen.

'Voel me echt niet goed'

Tegen Omroep Brabant zei Rabati niet te weten waarom zijn winkel is aangevallen. "Ik hoop dat agenten serieus gaan onderzoeken wie hierachter zit en waarom. En dat ze die mensen pakken. Ik kan er nog steeds niet bij, voel me echt niet goed."

De winkel in Aalsmeer heeft wel dezelfde naam, maar daar lijkt het verband op te houden. Eigenaar Mohamad Mahmoed zegt tegen het ANP ook geen banden met de winkel in Heeswijk-Dinther te hebben. Toen hij de winkel ruim een jaar geleden overnam, heeft hij de naam aangehouden. Hij is niet aangesloten bij de Poolse supermarktketen. Mahmoed heeft eveneens geen idee wie er achter de explosie en de brand in zijn winkel zitten. "Ik heb geen vijanden, voel me niet bedreigd."

De burgemeester van Aalsmeer, Gido Oude Kotte, zegt over het feit dat beide zaken zijn getroffen: "Je zou zeggen dat kan geen toeval zijn. Maar de eigenaar van deze winkel kent de eigenaar van de andere winkel niet, zegt hij. Dus we laten het maar even aan het onderzoek van de politie."

Meer uit Binnenland

De Afhaalchinees: Thuisbezorgd winnaar van Zilveren Nipkowschijf

AMSTERDAM (ANP) - De documentaireserie De Afhaalchinees: Thuisbezorgd van Omroep Zwart heeft dit jaar de Zilveren Nipkowschijf gewonnen. Regisseur Kelly-Qian van Binsbergen nam de belangrijkste Nederlandse juryprijs voor televisie in ontvangst in Het Ketelhuis in Amsterdam. De Afhaalchinees: Thuisbezorgd is het vervolg op De Afhaalchinees uit 2023 en gaat over de gevolgen van adoptie.

25 minuten geleden
EU-voorzitter Cyprus stelt lager EU-budget voor, Nederland tegen

BRUSSEL (ANP) - EU-voorzitter Cyprus stelt een iets lagere EU-meerjarenbegroting voor dan het voorstel van 2000 miljard euro van de Europese Commissie. Het gaat om ongeveer 1950 miljard euro voor 2028-2034, zo heeft Cyprus donderdag voorgesteld. Dat is voor Nederland onacceptabel, stelde minister Eelco Heinen (Financiën) in een reactie.

49 minuten geleden
Premier Jetten: ongeluk in Zeeland 'overschaduwt vandaag alles'

DEN HAAG (ANP) - "Het afschuwelijke en heftige nieuws uit Zeeland overschaduwt vandaag alles." Dat laat minister-president Rob Jetten via X weten in een reactie op het ernstige ongeval nabij het Zeeuwse Vogelwaarde waarbij drie mensen donderdagmiddag overleden. "Wat een hoogtepunt moet zijn voor elk kind en elke basisschool, het schoolkamp, eindigt in een nachtmerrie."

53 minuten geleden
Ophokplicht pluimvee ook in Gelderse Vallei opgeheven

DEN HAAG (ANP) - De ophokplicht voor pluimvee vanwege vogelgriep is landelijk opgeheven. Deze gold alleen nog in de Gelderse Vallei, de regio waar veel pluimveebedrijven gevestigd zijn. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw, VVD) heeft deskundigen geraadpleegd die nu de kans op vogelgriep als "matig tot laag" inschatten.

2 uur geleden
Twee kinderen en één volwassene overleden bij ongeluk Vogelwaarde

VOGELWAARDE (ANP) - Bij het ongeluk tussen een auto en een groep fietsers op de N290 nabij het Zeeuwse Vogelwaarde zijn donderdagmiddag twee kinderen en één volwassene overleden. Vier kinderen raakten zwaargewond en zijn overgebracht naar het ziekenhuis. Dat meldt de veiligheidsregio.

2 uur geleden
ANWB: dertig wegenwachten actief in Europa deze zomer

DEN HAAG (ANP) - De ANWB stuurt deze zomer weer wegenwachten Europa in om Nederlandse vakantiegangers met pech snel te kunnen helpen. De ploeg van dertig wegenwachten zal van 5 juli tot en met 30 augustus actief zijn in Frankrijk, Italië en Spanje, meldt de ANWB.

3 uur geleden
Agent die jongen (15) doodschoot na fatbikeroof niet vervolgd

ROTTERDAM (ANP) - De agent die op 21 september vorig jaar een 15-jarige jongen doodschoot nadat hij was afgekomen op een melding van een fatbikeroof, wordt niet vervolgd. Het Openbaar Ministerie oordeelt dat het schieten gerechtvaardigd was en dat de agent handelde volgens de ambtsinstructie.

4 uur geleden