Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verband tussen Poolse supermarkten onduidelijk

Verband tussen Poolse supermarkten onduidelijk

DEN HAAG (ANP) - Het is nog onduidelijk wat het verband is tussen de Poolse supermarkten in het Brabantse Heeswijk-Dinther en Aalsmeer in Noord-Holland waar dinsdagochtend vroeg explosies plaatsvonden.

Wat vaststaat is dat beide winkels de naam Biedronka hebben. Die naam betekent lieveheersbeestje in het Pools en de grootste supermarktketen van het Oost-Europese land heet ook zo. De Nederlandse winkels lijken niets met die keten van doen te hebben, maar alleen dezelfde naam te voeren.

Filiaalmanager Shwana Rabati van de supermarkt in Heeswijk-Dinther liet in januari in het Brabants Dagblad weten dat hij samen en een groep familie, vrienden en kennissen de supermarkten runt. Volgens hem zijn ook winkels in Uden, Oss, Almere en Weert van de groep. Daar is inmiddels ook een vestiging in Nistelrode bijgekomen.

'Voel me echt niet goed'

Tegen Omroep Brabant zei Rabati niet te weten waarom zijn winkel is aangevallen. "Ik hoop dat agenten serieus gaan onderzoeken wie hierachter zit en waarom. En dat ze die mensen pakken. Ik kan er nog steeds niet bij, voel me echt niet goed."

De winkel in Aalsmeer heeft wel dezelfde naam, maar daar lijkt het verband op te houden. Eigenaar Mohamad Mahmoed zegt tegen het ANP ook geen banden met de winkel in Heeswijk-Dinther te hebben. Toen hij de winkel ruim een jaar geleden overnam, heeft hij de naam aangehouden. Hij is niet aangesloten bij de Poolse supermarktketen. Mahmoed heeft eveneens geen idee wie er achter de explosie en de brand in zijn winkel zitten. "Ik heb geen vijanden, voel me niet bedreigd."

De burgemeester van Aalsmeer, Gido Oude Kotte, zegt over het feit dat beide zaken zijn getroffen: "Je zou zeggen dat kan geen toeval zijn. Maar de eigenaar van deze winkel kent de eigenaar van de andere winkel niet, zegt hij. Dus we laten het maar even aan het onderzoek van de politie."

Meer uit Binnenland

Milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden, luidt advies

UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.

55 minuten geleden
Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en CuraƧao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

1 uur geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

2 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

2 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

5 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

7 uur geleden
Opnieuw anti-azc-protest en veel politie in Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.

9 uur geleden