Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verbaasde De Bruyne: man of the match vanwege mijn naam

Verbaasde De Bruyne: man of the match vanwege mijn naam

AL RAYYAN (ANP) - De Belgische sterspeler Kevin De Bruyne was na de benauwde zege op Canada (1-0) nogal verbaasd toen hij de trofee voor de 'man of the match' in zijn handen kreeg gedrukt. De middenvelder van Manchester City kon zich in de eerste groepswedstrijd op het WK niet onderscheiden, maar de FIFA riep hem toch uit tot beste speler. "Misschien komt het door mijn naam", zei De Bruyne.

De 31-jarige spelmaker van de 'Rode Duivels' leed voor zijn doen opvallend vaak balverlies. Heel wat steekpasses van De Bruyne mislukten. België stond het grootste deel van de wedstrijd onder druk van Canada, maar pakte toch de winst dankzij een doelpunt kort voor rust van Michy Batshuayi. De spits scoorde na een lange bal van verdediger Toby Alderweireld. Doelman Thibaut Courtois onderscheidde zich door een strafschop van Alphonso Davies te stoppen.

Desondanks wees de FIFA na een online-stemming de vrij onzichtbaar spelende De Bruyne aan tot man van de wedstrijd, tot verbazing van hemzelf. "Ik vind niet dat ik een geweldige wedstrijd heb gespeeld. Ik weet dan ook niet waarom ik deze trofee heb gekregen", aldus de middenvelder. De rode trofee voor de 'player of the match' gaat wel vaker naar 'grote namen', terwijl die niet altijd uitblinken.

"We speelden als team niet goed genoeg", zei De Bruyne. "We konden geen oplossingen vinden en begonnen heel slecht. In de tweede helft kwam er iets meer ruimte toen we onder hun manier van druk zetten uit konden komen, maar ik denk niet dat we goed speelden, inclusief mezelf. We hebben in ieder geval een manier gevonden om te winnen."

Meer uit Voetbal

Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

8 minuten geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

9 minuten geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

10 minuten geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

3 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

3 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

3 uur geleden
De Jong toch in hoofdtoernooi Roland Garros na afmelding Fils

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong mag toch meedoen aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander verloor eerder deze week in de laatste ronde van het kwalificatietoernooi, maar profiteert van de afmelding van Arthur Fils. De Jong treft in de eerste ronde de 41-jarige Zwitser Stan Wawrinka, die het toernooi in 2015 won.

5 uur geleden