Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venlo en Roermond verwachten grote paasdrukte

Venlo en Roermond verwachten grote paasdrukte

ROERMOND (ANP) - Venlo en Roermond verwachten vanaf vrijdag een grote drukte van met name Duitse kooptoeristen. Goede Vrijdag staat in beide Limburgse grensplaatsen bekend als 'Duitse Dag'. Bij Designer Outlet in Roermond is het vrijdagochtend al behoorlijk druk, voor de winkels wachtten voor opening ervan al lange rijen koopjesjagers. Roermond en Venlo hebben extra verkeersmaatregelen genomen om een verkeersinfarct te voorkomen.

De Duitsers waren twee jaar lang relatief afwezig in beide grenssteden, maar nu er geen coronamaatregelen meer zijn stromen ze massaal de grens over. Roermond doseert de toestroom van Duitsers via de N280 door verkeerslichten bij de A73 langer op rood te laten staan om filevorming voor de Outlet zoveel mogelijk tegen te gaan. Ook gaat de gemeente middels het afsluiten van binnenwegen sluipverkeer door de kerkdorpen Boukoul en Asenray tegen. Op verschillende plekken staan verkeersregelaars.

In het verleden liep het verkeer in Roermond door de toestroom van Duitsers naar de Outlet regelmatig vast. Ook in Venlo verstopten Duitse automobilisten de wegen door hun lange zoektocht naar parkeerplaatsen.

De drukte komt volgens de gemeente Venlo mede omdat de winkels in Duitsland op vrijdag en paasmaandag gesloten zijn. "Let dus op dat de binnenstad van Venlo vanaf vrijdag tot en met maandag lastiger met de auto bereikbaar is en dat het moeilijker is een parkeerplek te vinden", aldus de gemeente Venlo. "We zetten verkeersregelaars, tijdelijke bewegwijzering en matrixborden in om het verkeer te reguleren. Kom dus zoveel mogelijk met de fiets of lopend naar het centrum."

Meer uit Binnenland

Nederlandse boot vertrokken om aan te sluiten bij vloot naar Gaza

MILOS (ANP) - Een Nederlandse boot is woensdag samen met vijf andere boten vanaf het Griekse eiland Milos vertrokken om zich aan te sluiten bij de Global Sumud Flotilla (GSF). Dat is een vloot met hulpgoederen die onderweg is naar Gaza. De ongeveer twintig boten worden bemand door pro-Palestijnse activisten, onder wie Greta Thunberg.

3 uur geleden
Doden in Alkmaar niet door toedoen derden om het leven gekomen

ALKMAAR (ANP) - De drie doden die woensdag werden aangetroffen in een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn niet door toedoen van derden om het leven gekomen, meldt de politie op basis van onderzoek. "Er zijn geen aanwijzingen dat er anderen bij betrokken waren." Waardoor de drie dan wel zijn overleden, is niet bekendgemaakt.

3 uur geleden
OM eist werkstraffen en geldboete tegen klimaatactivisten

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag vijf werkstraffen en een geldboete geëist tegen klimaatactivisten, voor uiteenlopende vergrijpen die volgens de officier van justitie niet vallen onder hun demonstratierecht. De hoogste werkstraf die de officier van de rechtbank verlangt, is 120 uur voor een activist die twee keer werd betrapt op het bekladden van een muur langs de A12 in Den Haag en op het blokkeren van het verkeer op diezelfde weg.

3 uur geleden
Lading cocaïne gevonden bij controle in haven Vlissingen

VLISSINGEN (ANP) - Bij een controle in de haven van Vlissingen heeft de douane vorige week donderdag 1001 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten in een lading fruit vanuit Ecuador, meldt het Openbaar Ministerie.

5 uur geleden
Woningen Heerlen ontruimd om vondst mogelijk explosief

HEERLEN (ANP) - Vanwege de vondst van een mogelijk explosief in een woning aan de Corneliuslaan in Heerlen worden enkele woningen in die straat ontruimd. Dat melden de hulpdiensten.

5 uur geleden
Drie doden aangetroffen in woning Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - In een woning aan de Stikkelwaard in Alkmaar zijn woensdag drie doden aangetroffen. Dat meldt de politie, die ook zegt op dit moment nog rekening te houden met alle mogelijke scenario's.

6 uur geleden
KLM: grondpersoneel werkt weer, wel vertragingen komende dagen

SCHIPHOL (ANP) - De actie van het grondpersoneel van KLM is woensdag "naar omstandigheden goed verlopen", meldt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij. Ondanks het annuleren van ongeveer honderd vluchten kon een deel van de vluchten volgens haar nog gewoon doorgaan omdat veel grondmedewerkers doorwerkten. Reizigers die vliegen met KLM moeten de komende dagen nog wel rekening houden met vertragingen.

8 uur geleden