Venlo en Roermond verwachten grote paasdrukte
ROERMOND (ANP) - Venlo en Roermond verwachten vanaf vrijdag een grote drukte van met name Duitse kooptoeristen. Goede Vrijdag staat in beide Limburgse grensplaatsen bekend als 'Duitse Dag'. Bij Designer Outlet in Roermond is het vrijdagochtend al behoorlijk druk, voor de winkels wachtten voor opening ervan al lange rijen koopjesjagers. Roermond en Venlo hebben extra verkeersmaatregelen genomen om een verkeersinfarct te voorkomen.
De Duitsers waren twee jaar lang relatief afwezig in beide grenssteden, maar nu er geen coronamaatregelen meer zijn stromen ze massaal de grens over. Roermond doseert de toestroom van Duitsers via de N280 door verkeerslichten bij de A73 langer op rood te laten staan om filevorming voor de Outlet zoveel mogelijk tegen te gaan. Ook gaat de gemeente middels het afsluiten van binnenwegen sluipverkeer door de kerkdorpen Boukoul en Asenray tegen. Op verschillende plekken staan verkeersregelaars.
In het verleden liep het verkeer in Roermond door de toestroom van Duitsers naar de Outlet regelmatig vast. Ook in Venlo verstopten Duitse automobilisten de wegen door hun lange zoektocht naar parkeerplaatsen.
De drukte komt volgens de gemeente Venlo mede omdat de winkels in Duitsland op vrijdag en paasmaandag gesloten zijn. "Let dus op dat de binnenstad van Venlo vanaf vrijdag tot en met maandag lastiger met de auto bereikbaar is en dat het moeilijker is een parkeerplek te vinden", aldus de gemeente Venlo. "We zetten verkeersregelaars, tijdelijke bewegwijzering en matrixborden in om het verkeer te reguleren. Kom dus zoveel mogelijk met de fiets of lopend naar het centrum."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
8 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
8 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
10 uur geleden