Venlo en Roermond verwachten grote paasdrukte
ROERMOND (ANP) - Venlo en Roermond verwachten vanaf vrijdag een grote drukte van met name Duitse kooptoeristen. Goede Vrijdag staat in beide Limburgse grensplaatsen bekend als 'Duitse Dag'. Bij Designer Outlet in Roermond is het vrijdagochtend al behoorlijk druk, voor de winkels wachtten voor opening ervan al lange rijen koopjesjagers. Roermond en Venlo hebben extra verkeersmaatregelen genomen om een verkeersinfarct te voorkomen.
De Duitsers waren twee jaar lang relatief afwezig in beide grenssteden, maar nu er geen coronamaatregelen meer zijn stromen ze massaal de grens over. Roermond doseert de toestroom van Duitsers via de N280 door verkeerslichten bij de A73 langer op rood te laten staan om filevorming voor de Outlet zoveel mogelijk tegen te gaan. Ook gaat de gemeente middels het afsluiten van binnenwegen sluipverkeer door de kerkdorpen Boukoul en Asenray tegen. Op verschillende plekken staan verkeersregelaars.
In het verleden liep het verkeer in Roermond door de toestroom van Duitsers naar de Outlet regelmatig vast. Ook in Venlo verstopten Duitse automobilisten de wegen door hun lange zoektocht naar parkeerplaatsen.
De drukte komt volgens de gemeente Venlo mede omdat de winkels in Duitsland op vrijdag en paasmaandag gesloten zijn. "Let dus op dat de binnenstad van Venlo vanaf vrijdag tot en met maandag lastiger met de auto bereikbaar is en dat het moeilijker is een parkeerplek te vinden", aldus de gemeente Venlo. "We zetten verkeersregelaars, tijdelijke bewegwijzering en matrixborden in om het verkeer te reguleren. Kom dus zoveel mogelijk met de fiets of lopend naar het centrum."
Meer uit Binnenland
RIJSWIJK (ANP) - Dinsdag gingen 2200 praktijkexamens bij het CBR niet door vanwege sneeuw en gladheid. Het Centraal Bureau Rijvaardigheidsbewijzen meldt dat 1000 examens wel doorgingen. Die werden vooral in het zuiden en noorden van het land afgenomen.
35 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten melden dat het strooizout plaatselijk bijna op is. Dat is bijvoorbeeld het geval in Heiloo, Bergen en Leiderdorp. Daardoor kan alleen op de belangrijkste wegen gestrooid worden of wordt het strooizout gemengd met zand.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het KNMI verwacht woensdagochtend veel sneeuw en gladheid en daarom geldt in vrijwel het hele land code oranje. Dat is het op een na hoogste waarschuwingsniveau. Alleen in Limburg en op de Waddeneilanden blijft code geel gelden.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Na de complete stilstand tijdens de ochtendspits rijden de treinen dinsdagmiddag "grotendeels volgens plan", zo laat de NS weten. Amsterdam blijft daarop de uitzondering. "Daar kampt het spoor nog met een aantal wisselstoringen als gevolg van het winterweer."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat roept mensen op om als dat mogelijk is woensdag thuis te werken en niet de weg op te gaan. Tijdens de ochtendspits wordt hevige sneeuwval verwacht. "Ook neemt de wind in kracht toe, wat tijdens de sneeuwbuien voor slecht zicht kan zorgen", waarschuwt de wegbeheerder.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee tieners van 16 en 18 jaar die op nieuwjaarsdag in Amsterdam Nieuw-West werden doodgeschoten, waren volgens de politie samen met een derde persoon. Hij kon ontkomen aan de schietpartij. "Het lijkt erop dat de slachtoffers geen schijn van kans maakten", aldus de politie. De drie jongens verbleven in een opvanglocatie voor asielzoekers in de hoofdstad. Het slachtoffer van 16 jaar zou officieel in een opvangcentrum in Delft zijn ingeschreven. Een politiewoordvoerder kon dinsdagmiddag nog niets zeggen over de derde jongen of over zijn identiteit. Wel kon de woordvoerder melden dat hij getuige is in de zaak.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De teller van de inzamelingsactie van Stadsherstel voor de verwoeste Vondelkerk in Amsterdam staat dinsdag om 10.40 uur op 112.652 euro. Tot dusver kwam het geld van 1775 donateurs. Zondagavond stond het bedrag op 92.779 euro.
6 uur geleden