Venezuela verleent tientallen leden oppositie gratie
CARACAS (ANP) - Venezuela heeft in de aanloop naar de parlementsverkiezingen in december meer dan vijftig leden van de oppositie, onder wie verscheidene parlementariërs, gratie verleend. Dat maakte de minister van Informatie Jorge Rodriguez maandag bekend. De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft daarvoor een decreet ondertekend.
Het gebaar maakt duidelijk dat de regerende Socialistische Partij probeert de deelname aan de komende stembusgang te stimuleren. Een deel van de tegenstanders van Maduro heeft laten weten de verkiezing te boycotten omdat er toch gesjoemeld wordt door de autocratische machthebbers.
Onder de politici die werden gepardonneerd door Maduro zijn Freddy Guevara, die asiel zocht in de ambassade van Chili, en Roberto Marrero. Hij fungeerde als stafchef van oppositieleider Juan Guaidó, de voorzitter van de Nationale Assemblée die zich begin vorig jaar uitriep tot interim-president.
"We hopen dat deze maatregel van de regering helpt de democratische focus van al deze politieke spelers in stand te houden", aldus Rodriguez tijdens een persconferentie.
Meer uit Buitenland
BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
7 uur geledenNANYUKI (ANP/RTR) - Bij een betoging tegen de oprichting van een Amerikaanse quarantainefaciliteit in de Keniaanse plaats Nanyuki zijn volgens waarnemers twee betogers door politiekogels gedood. Honderden mensen demonstreren bij de luchtmachtbasis bij de stad tegen het plan daar een Amerikaans opvangcentrum te zetten voor Amerikanen die in contact kunnen zijn geweest met het ebolavirus en daarom nog niet naar de VS mogen reizen.
8 uur geleden