Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezuela verleent tientallen leden oppositie gratie

Venezuela verleent tientallen leden oppositie gratie

CARACAS (ANP) - Venezuela heeft in de aanloop naar de parlementsverkiezingen in december meer dan vijftig leden van de oppositie, onder wie verscheidene parlementariërs, gratie verleend. Dat maakte de minister van Informatie Jorge Rodriguez maandag bekend. De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft daarvoor een decreet ondertekend.

Het gebaar maakt duidelijk dat de regerende Socialistische Partij probeert de deelname aan de komende stembusgang te stimuleren. Een deel van de tegenstanders van Maduro heeft laten weten de verkiezing te boycotten omdat er toch gesjoemeld wordt door de autocratische machthebbers.

Onder de politici die werden gepardonneerd door Maduro zijn Freddy Guevara, die asiel zocht in de ambassade van Chili, en Roberto Marrero. Hij fungeerde als stafchef van oppositieleider Juan Guaidó, de voorzitter van de Nationale Assemblée die zich begin vorig jaar uitriep tot interim-president.

"We hopen dat deze maatregel van de regering helpt de democratische focus van al deze politieke spelers in stand te houden", aldus Rodriguez tijdens een persconferentie.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

2 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

6 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

6 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

6 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

7 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

8 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

8 uur geleden