Venezuela verleent tientallen leden oppositie gratie
CARACAS (ANP) - Venezuela heeft in de aanloop naar de parlementsverkiezingen in december meer dan vijftig leden van de oppositie, onder wie verscheidene parlementariërs, gratie verleend. Dat maakte de minister van Informatie Jorge Rodriguez maandag bekend. De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft daarvoor een decreet ondertekend.
Het gebaar maakt duidelijk dat de regerende Socialistische Partij probeert de deelname aan de komende stembusgang te stimuleren. Een deel van de tegenstanders van Maduro heeft laten weten de verkiezing te boycotten omdat er toch gesjoemeld wordt door de autocratische machthebbers.
Onder de politici die werden gepardonneerd door Maduro zijn Freddy Guevara, die asiel zocht in de ambassade van Chili, en Roberto Marrero. Hij fungeerde als stafchef van oppositieleider Juan Guaidó, de voorzitter van de Nationale Assemblée die zich begin vorig jaar uitriep tot interim-president.
"We hopen dat deze maatregel van de regering helpt de democratische focus van al deze politieke spelers in stand te houden", aldus Rodriguez tijdens een persconferentie.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - De Russische aanvallen op het Oekraïense spoor zijn erop gericht om "hele regio's" van het land onbereikbaar te maken met de trein, zegt de topman van het Oekraïense spoorbedrijf tegen persbureau AFP. De aanvallen op het spoor zijn de afgelopen maanden opgevoerd.
28 minuten geledenTAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten laten de laatst overgebleven afspraken over kernwapenbeheersing verlopen als China blijft weigeren mee te doen, zegt buitenlandminister Marco Rubio. Het New START-verdrag, waarin de VS en Rusland limieten op hun arsenaal hebben afgesproken, loopt donderdag af.
58 minuten geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van de nieuwe gesprekken tussen Oekraïne en Rusland met de VS als bemiddelaar is woensdag in Abu Dhabi afgerond. De onderhandelingen over een vredesregeling voor Oekraïne gaan volgens plan donderdag verder, aldus betrokkenen.
1 uur geledenFORT PIERCE (ANP/RTR) - De man die zich in september 2024 met een wapen had verschanst op een golfbaan van Donald Trump in Florida is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Ryan Routh was vorig jaar september door een jury al schuldig bevonden aan onder meer poging tot moord.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse mensenrechtenactiviste en Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is opnieuw in hongerstaking gegaan, meldt haar stichting aan CNN. Ze zit al jaren vast, na een veroordeling voor het verspreiden van propaganda. Sindsdien is ze meerdere keren in hongerstaking gegaan, onder meer omdat haar toegang tot medische zorg zou zijn ontzegd.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby is nog niet door de politie verhoord voor de nieuwe aanklachten die zondag tegen hem zijn ingediend. Die verhoren vinden op een later moment plaats, zei de politie woensdag tegen het Noorse persbureau NTB.
2 uur geleden