Venezuela straft Nederland en beperkt aantal diplomaten
CARACAS (ANP/AFP) - Het Zuid-Amerikaanse Venezuela straft Nederland en beperkt het aantal diplomaten tot drie. De regering in Caracas nam dezelfde maatregel tegen Frankrijk en Italië. Venezuela bekritiseerde de "vijandige" reactie van de drie regeringen op de herverkiezing van president Nicolás Maduro.
De beperking betreft Nederlandse, Franse en Italiaanse diplomaten met een verblijfsvergunning in Venezuela. Daarnaast moeten de diplomaten schriftelijk toestemming krijgen om meer dan veertig kilometer te reizen vanaf Plaza Bolivar in Caracas, gelegen in het centrum van de hoofdstad, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
President Maduro werd onlangs beëdigd voor een derde termijn, hoewel een groot deel van de internationale gemeenschap zijn verkiezingsoverwinning van vorig jaar betwist. Nederland bood oppositieleider González Urrutia afgelopen zomer toevlucht in de Nederlandse ambassade in Caracas.
Aruba, Bonaire en Curaçao liggen voor de kust van Venezuela.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.
15 minuten geledenHELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
5 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
6 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
10 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
10 uur geleden