Venezuela straft Nederland en beperkt aantal diplomaten
CARACAS (ANP/AFP) - Het Zuid-Amerikaanse Venezuela straft Nederland en beperkt het aantal diplomaten tot drie. De regering in Caracas nam dezelfde maatregel tegen Frankrijk en Italië. Venezuela bekritiseerde de "vijandige" reactie van de drie regeringen op de herverkiezing van president Nicolás Maduro.
De beperking betreft Nederlandse, Franse en Italiaanse diplomaten met een verblijfsvergunning in Venezuela. Daarnaast moeten de diplomaten schriftelijk toestemming krijgen om meer dan veertig kilometer te reizen vanaf Plaza Bolivar in Caracas, gelegen in het centrum van de hoofdstad, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
President Maduro werd onlangs beëdigd voor een derde termijn, hoewel een groot deel van de internationale gemeenschap zijn verkiezingsoverwinning van vorig jaar betwist. Nederland bood oppositieleider González Urrutia afgelopen zomer toevlucht in de Nederlandse ambassade in Caracas.
Aruba, Bonaire en Curaçao liggen voor de kust van Venezuela.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Een man uit de Amerikaanse staat Minnesota is aangeklaagd voor het zich voordoen als FBI-agent in een poging Luigi Mangione, de verdachte van de moord op de CEO van een zorgverzekeraar, uit een gevangenis in New York te bevrijden. Hij had een barbecuevork en een mes met een bot blad bij zich, blijkt uit gerechtelijke documenten.
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Republikeinse en Democratische leiders in de Amerikaanse Senaat en het Witte Huis hebben een akkoord bereikt over een belangrijk pakket begrotingsvoorstellen. Daarmee kan worden voorkomen dat overheidsinstanties vanaf zaterdag deels worden gesloten, aldus een medewerker van de Democratische leiding in de Senaat.
33 minuten geledenABUJA (ANP) - Een vermoedelijk jihadistische aanval heeft tientallen mensen het leven gekost in het noordoosten van Nigeria. Dat meldden lokale bronnen aan persbureau AFP. De aanval is nog niet opgeëist. Het is het zoveelste geweldsincident in de Sahel-regio.
33 minuten geledenHUELVA (ANP) - De Spaanse koning Felipe en koningin Letizia hebben nabestaanden van de treinramp in Zuid-Spanje een hart onder de riem gestoken. Het koningspaar was aanwezig bij een grote herdenking in Huelva, waar ze uitgebreid de tijd namen om met familieleden van de tientallen slachtoffers te spreken.
2 uur geledenCHICAGO (ANP/RTR) - Een voormalige hulpsheriff is in de Verenigde Staten veroordeeld tot de maximale gevangenisstraf van twintig jaar voor het doodschieten van een ongewapende zwarte vrouw in haar huis. Zij had in juli 2024 juist het alarmnummer gebeld om een mogelijke indringer te melden.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties roept de Verenigde Staten en Iran op een diplomatieke oplossing te zoeken. De landen hebben elkaar bedreigd met militair geweld. Volgens António Guterres moeten de landen met hulp van bemiddelaars in gesprek.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is de Russische president Vladimir Poetin bereid een week de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv en andere Oekraïense steden te staken tijdens de bittere kou in het land. Trump zei dat hij aan Poetin had gevraagd een week niet te schieten en die zou daarmee hebben ingestemd. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Trump bedankt en zegt te hopen dat die toezegging wordt nageleefd.
7 uur geleden