Venezuela straft Nederland en beperkt aantal diplomaten
CARACAS (ANP/AFP) - Het Zuid-Amerikaanse Venezuela straft Nederland en beperkt het aantal diplomaten tot drie. De regering in Caracas nam dezelfde maatregel tegen Frankrijk en Italië. Venezuela bekritiseerde de "vijandige" reactie van de drie regeringen op de herverkiezing van president Nicolás Maduro.
De beperking betreft Nederlandse, Franse en Italiaanse diplomaten met een verblijfsvergunning in Venezuela. Daarnaast moeten de diplomaten schriftelijk toestemming krijgen om meer dan veertig kilometer te reizen vanaf Plaza Bolivar in Caracas, gelegen in het centrum van de hoofdstad, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken.
President Maduro werd onlangs beëdigd voor een derde termijn, hoewel een groot deel van de internationale gemeenschap zijn verkiezingsoverwinning van vorig jaar betwist. Nederland bood oppositieleider González Urrutia afgelopen zomer toevlucht in de Nederlandse ambassade in Caracas.
Aruba, Bonaire en Curaçao liggen voor de kust van Venezuela.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische collega Sergej Lavrov hebben met elkaar gebeld. Het was een "constructief en pragmatisch" gesprek, aldus het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ze zouden de internationale politiek en de Russisch-Amerikaanse betrekkingen hebben besproken, evenals toekomstige bilaterale contacten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft donderdag een ontmoeting met Donald Trump in Washington. "Ze zullen economische en veiligheidskwesties bespreken", zei een Witte Huis-functionaris tegen persbureau AFP.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen het maandag gestarte Project Freedom tijdelijk stil. Dat meldt president Donald Trump op Truth Social. De VS wilden met Project Freedom bescherming bieden aan gestrande schepen, zodat die door de door Iran gecontroleerde Straat van Hormuz konden varen.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - In Oekraïne zijn op verschillende plaatsen doden gevallen door Russische aanvallen. In de stad Zaporizja zijn zeker twaalf doden gevallen, meldde de gouverneur van de regio. In Kramatorsk gaat het om zeker vijf doden, schreef president Zelensky op X. In Dnipro vielen vier doden.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran ontkent dat het in de voorbije dagen aanvallen heeft uitgevoerd op de Verenigde Arabische Emiraten. Vanuit het militaire hoofdkwartier Khatam al-Anbiya wordt wel gewaarschuwd dat het leger "vernietigend" zal reageren als de golfstaat actie onderneemt tegen Iran.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
14 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
15 uur geleden