Venezuela roept 15 nieuwe spelers op voor Copa América
BRASILIA (ANP) - De Venezolaanse voetbalbond heeft vijftien nieuwe spelers opgeroepen voor de Copa América nadat twaalf leden van de voetbaldelegatie uit het land aan de vooravond van de openingswedstrijd tegen gastland Brazilië positief testten op het coronavirus. Onder de besmette leden zijn acht spelers die direct in isolatie zijn gegaan.
De Portugese coach José Peseiro van Venezuela zegt dat het uitvallen van de spelers de voorbereiding van zijn elftal danig heeft verstoord. "Morgen spelen we met elf spelers die nog nooit eerder samen hebben getraind of gespeeld." Ook vier mensen van de Boliviaanse delegatie testten positief. Volgens een verklaring van de Boliviaanse voetbalbond gaat het om drie spelers en één lid van de technische staf.
De Braziliaanse minister van Volksgezondheid Marcelo Queiroga zei dat de geïnfecteerde spelers het land pas mogen verlaten na een negatieve coronatest. "Er zal geen komen en gaan van spelers zijn. Spelers die positief testen, blijven in quarantaine."
De corona-uitbraak in het Venezolaanse team is een nieuwe klap voor de Copa América die van alle kanten wordt bekritiseerd vanwege de gezondheidssituatie in Brazilië, het nieuwe gastland na de terugtrekking van Argentinië en Colombia. Brazilië is na de Verenigde Staten het land dat het zwaarst door de pandemie is getroffen.
Titelhouder Brazilië opent het toernooi zondag in Brasilia tegen Venezuela. De Copa América wordt gespeeld in vijf stadions in vier steden: Brasilia, Cuiabá, Goiânia en Rio de Janeiro, dat twee stadions heeft. De 47e editie van het Zuid-Amerikaans kampioenschap, met tien deelnemende landen, wordt gespeeld zonder publiek in de stadions. Alle teams moeten in een eigen 'bubbel' blijven.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
1 minuut geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
4 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
6 uur geleden