Venezuela klaagt Amerikanen aan wegens terrorisme en samenzwering
CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft twee Amerikanen aangeklaagd vanwege terrorisme en samenzwering. De twee voormalige soldaten zouden volgens de aanklager hebben deelgenomen aan een mislukte invasiepoging die bedoeld was om president Nicolás Maduro af te zetten.
De mannen zijn 41 en 34 jaar oud en zijn eerder deze week met nog eens zeventien anderen opgepakt door het Venezolaanse leger. De groep huurlingen zou zijn onderschept terwijl ze over zee Venezuela binnen wilden gaan, aldus het leger. Acht verdachten zouden zijn omgekomen tijdens een vuurgevecht dat uitbrak tijdens de ingreep van het leger.
De Amerikanen kunnen tussen de 25 en 30 jaar gevangenisstraf krijgen, aldus de aanklager. Venezuela heeft een internationaal arrestatiebevel uitgegeven voor de Amerikaan Jordan Goudreau, die de operatie zou hebben georganiseerd.
Maduro beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump van directe betrokkenheid, maar hij heeft meerdere keren alles ontkend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben Colombia's grootste drugskartel Clan del Golfo bestempeld als terroristische organisatie. In een verklaring noemt buitenlandminister Marco Rubio de groepering een "gewelddadige en machtige criminele organisatie" die voornamelijk leeft van cocaïnehandel en verantwoordelijk is voor terroristische aanslagen in Colombia.
1 uur geledenHELSINKI (ANP) - De EU-landen aan de Russische grens mogen niet alleen opdraaien voor hun veiligheid, vinden ze. Acht 'oostflankstaten' vragen de Europese Unie om hun verdediging tegen Rusland "onmiddellijk" en met voorrang te versterken.
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR/AFP) - Een Britse man die in mei met een auto inreed op feestvierders in Liverpool, is veroordeeld tot 21,5 jaar gevangenisstraf. Er vielen 134 gewonden, onder wie acht kinderen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmiljardair Elon Musk is begonnen met het financieren van Republikeinse campagnes voor de belangrijke tussentijdse verkiezingen van volgend jaar. Bronnen zeggen tegen nieuwssite Axios dat Musk flinke cheques uitschrijft en duidelijk heeft gemaakt dat Republikeinen nog meer geld tegemoet kunnen zien.
4 uur geledenKABUL (ANP) - Meer dan 17 miljoen mensen in Afghanistan worden deze winter geconfronteerd met acute voedselonzekerheid, waarschuwt het Wereldvoedselprogramma (WFP) van de VN. Dat zijn 3 miljoen mensen meer dan vorig jaar.
5 uur geledenROME (ANP) - Toeristen moeten vanaf begin volgend jaar gaan betalen voor een bezoek aan de beroemde Trevifontein in Rome. De entree bedraagt dan 2 euro, berichten Italiaanse media als Sky TG24 en Corriere della Sera.
5 uur geledenHAIDERABAD (ANP/RTR) - De omgekomen schutter van de aanslag op het Australische Bondi Beach, Sajid Akram, was afkomstig uit de Zuid-Indiase stad Haiderabad. Dat heeft de Indiase politie bekendgemaakt.
5 uur geleden