Venezuela klaagt Amerikanen aan wegens terrorisme en samenzwering
CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft twee Amerikanen aangeklaagd vanwege terrorisme en samenzwering. De twee voormalige soldaten zouden volgens de aanklager hebben deelgenomen aan een mislukte invasiepoging die bedoeld was om president Nicolás Maduro af te zetten.
De mannen zijn 41 en 34 jaar oud en zijn eerder deze week met nog eens zeventien anderen opgepakt door het Venezolaanse leger. De groep huurlingen zou zijn onderschept terwijl ze over zee Venezuela binnen wilden gaan, aldus het leger. Acht verdachten zouden zijn omgekomen tijdens een vuurgevecht dat uitbrak tijdens de ingreep van het leger.
De Amerikanen kunnen tussen de 25 en 30 jaar gevangenisstraf krijgen, aldus de aanklager. Venezuela heeft een internationaal arrestatiebevel uitgegeven voor de Amerikaan Jordan Goudreau, die de operatie zou hebben georganiseerd.
Maduro beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump van directe betrokkenheid, maar hij heeft meerdere keren alles ontkend.
Meer uit Buitenland
HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.
57 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.
2 uur geledenPALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.
8 uur geleden