Venezuela klaagt Amerikanen aan wegens terrorisme en samenzwering
CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft twee Amerikanen aangeklaagd vanwege terrorisme en samenzwering. De twee voormalige soldaten zouden volgens de aanklager hebben deelgenomen aan een mislukte invasiepoging die bedoeld was om president Nicolás Maduro af te zetten.
De mannen zijn 41 en 34 jaar oud en zijn eerder deze week met nog eens zeventien anderen opgepakt door het Venezolaanse leger. De groep huurlingen zou zijn onderschept terwijl ze over zee Venezuela binnen wilden gaan, aldus het leger. Acht verdachten zouden zijn omgekomen tijdens een vuurgevecht dat uitbrak tijdens de ingreep van het leger.
De Amerikanen kunnen tussen de 25 en 30 jaar gevangenisstraf krijgen, aldus de aanklager. Venezuela heeft een internationaal arrestatiebevel uitgegeven voor de Amerikaan Jordan Goudreau, die de operatie zou hebben georganiseerd.
Maduro beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump van directe betrokkenheid, maar hij heeft meerdere keren alles ontkend.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran noemt een nachtelijke aanval op radarinstallaties in de kustregio Sirik en het eiland Qeshm een "flagrante schending van het staakt-het-vuren". In een bericht op X spreekt het ministerie van Buitenlandse Zaken van een aanval op de "nationale soevereiniteit en territoriale integriteit" van Iran. Ook noemt het de actie die het land de VS toedicht "vijandig en provocatief".
3 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Er zijn tot nu toe bijna vijfhonderd bevestigde ebolagevallen in Centraal-Afrika, blijkt uit een overzicht van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). 452 van die gevallen komen uit de Democratische Republiek Congo (DRC), waar meer dan tachtig mensen officieel aan het ebolavirus zijn overleden. In buurland Oeganda werden negentien bevestigde gevallen gemeld.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is in Madrid aangekomen voor een bezoek van bijna een week aan Spanje. Het is het eerste bezoek van een paus aan Spanje sinds 2010. Onderweg zei hij dat hij "met een goede boodschap komt, een boodschap van liefdadigheid en respect voor alle mensen".
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) meldt zaterdag dat zij Amerikaanse bases in Koeweit en Bahrein met ballistische raketten heeft aangevallen.
11 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - De Koeweitse luchtverdediging heeft drone- en raketaanvallen onderschept, zo meldt het staatspersbureau KUNA in de nacht van vrijdag op zaterdag op basis van verklaringen van de generale staf van het leger.
11 uur geledenHAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.
14 uur geleden