Venezuela klaagt Amerikanen aan wegens terrorisme en samenzwering
CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft twee Amerikanen aangeklaagd vanwege terrorisme en samenzwering. De twee voormalige soldaten zouden volgens de aanklager hebben deelgenomen aan een mislukte invasiepoging die bedoeld was om president Nicolás Maduro af te zetten.
De mannen zijn 41 en 34 jaar oud en zijn eerder deze week met nog eens zeventien anderen opgepakt door het Venezolaanse leger. De groep huurlingen zou zijn onderschept terwijl ze over zee Venezuela binnen wilden gaan, aldus het leger. Acht verdachten zouden zijn omgekomen tijdens een vuurgevecht dat uitbrak tijdens de ingreep van het leger.
De Amerikanen kunnen tussen de 25 en 30 jaar gevangenisstraf krijgen, aldus de aanklager. Venezuela heeft een internationaal arrestatiebevel uitgegeven voor de Amerikaan Jordan Goudreau, die de operatie zou hebben georganiseerd.
Maduro beschuldigde de Amerikaanse president Donald Trump van directe betrokkenheid, maar hij heeft meerdere keren alles ontkend.
Meer uit Buitenland
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse regering waarschuwt voor deepfakebeelden van president Jennifer Simons. Op de beelden die rondgaan op sociale media wordt Simons neergezet alsof zij het volk toespreekt, waarbij ze opmerkelijke en onjuiste uitspraken doet. De regering benadrukt dat dergelijke video's strafbaar zijn.
1 uur geledenMINSK (ANP) - Belarus kreeg niet tijdig de benodigde visa om donderdag bij de bijeenkomst van Donald Trumps Vredesraad in Washington te zijn. Dat schrijft het ministerie van Buitenlandse Zaken van dat land op X. Onder meer de minister van dat departement, Maxim Ryzhenkov, zou aanwezig zijn.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - NASA heeft een kritisch rapport gepubliceerd over de mislukte ruimtemissie met de Boeing Starliner in 2024, waarbij twee astronauten in de ruimte vastkwamen te zitten. Zij moesten hierdoor ruim negen maanden op ruimtestation ISS doorbrengen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt de arrestatie van de voormalige Britse prins Andrew "triest". Dat zei Trump tegen verslaggevers aan boord van Air Force One.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump krijgt van de rechter een week de tijd om te reageren op het verwijt dat in de rechtszaak die hij aanspande tegen de belastingdienst IRS sprake is van belangenverstrengeling.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De voormalige Britse prins Andrew Mountbatten-Windsor heeft het politiebureau weer verlaten, melden journalisten ter plekke. De politie van Thames Valley bevestigt tegenover de BBC dat hij is vrijgelaten, maar dat het onderzoek nog loopt.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het Belgische Kinderrechtencommissariaat (KRC) waarschuwt dat in Brussel steeds meer kinderen op straat slapen. En de situatie wordt alleen maar erger, stelt de organisatie, die de toename verklaart door politieke beslissingen.
3 uur geleden