Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezuela houdt militaire oefening in protest tegen VK

Venezuela houdt militaire oefening in protest tegen VK

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft meer dan 5600 militairen opgedragen deel te nemen aan een "defensieve" oefening in een protest tegen het Verenigd Koninkrijk. De Britten sturen een oorlogsschip naar hun voormalige kolonie Guyana. Dat land is met Venezuela verwikkeld in een grensgeschil over de olierijke Guyanese regio Essequibo.

President Nicolás Maduro zei op televisie dat de oefening van de Venezolaanse strijdkrachten volgt na de "provocatie en dreiging van Groot-Brittannië tegen de vrede en de soevereiniteit van ons land". Er werden ook beelden getoond van oorlogsschepen en gevechtsvliegtuigen.

De Venezolaanse regering riep buurland Guyana eerder op actie te ondernemen tegen de komst van het Britse schip. Het Verenigd Koninkrijk maakte zondag bekend patrouillevaartuig HMS Trent naar Guyana te sturen, zonder het grensgeschil te noemen. Britse media spreken van een signaal van steun aan de oud-kolonie.

Het schip arriveert volgens een bron van het Guyanese ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag in het territorium van het land. De HMS Trent blijft "minder dan een week" voor oefeningen op open zee en zal niet aanmeren in de hoofdstad Georgetown, aldus de bron.

Guyana bestaat voor ongeveer twee derde uit Essequibo, dat zo'n 160.000 vierkante kilometer groot is. Sinds daar in 2015 veel olie werd gevonden, wordt de regio steeds vaker opgeëist door de regering in Caracas. Het conflict laaide de afgelopen maanden op. De presidenten van de landen verklaarden vorige week het geschil vreedzaam te willen oplossen en de spanningen niet verder te willen laten oplopen.

Meer uit Buitenland

Trump verwijdert racistische video met Obama als aap

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.

38 minuten geleden
Politie VK voert huiszoekingsbevelen uit in onderzoek Mandelson

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.

1 uur geleden
Republikeinse senator roept Trump op tot verwijderen Obama-video

WASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.

1 uur geleden
Brussel kondigt nieuw sanctiepakket tegen Rusland aan

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.

3 uur geleden
Vance prijst Meloni voor Italiaanse organisatie Olympische Spelen

MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Milaan de Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet. Vance is vrijdagavond te gast bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen en prees Italië voor de goede organisatie.

4 uur geleden
Kroonprinses Mette-Marit biedt excuses aan voor banden Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".

4 uur geleden
Activistenvloot wil opnieuw op Gaza varen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.

4 uur geleden