Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venezuela houdt militaire oefening in protest tegen VK

Venezuela houdt militaire oefening in protest tegen VK

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft meer dan 5600 militairen opgedragen deel te nemen aan een "defensieve" oefening in een protest tegen het Verenigd Koninkrijk. De Britten sturen een oorlogsschip naar hun voormalige kolonie Guyana. Dat land is met Venezuela verwikkeld in een grensgeschil over de olierijke Guyanese regio Essequibo.

President Nicolás Maduro zei op televisie dat de oefening van de Venezolaanse strijdkrachten volgt na de "provocatie en dreiging van Groot-Brittannië tegen de vrede en de soevereiniteit van ons land". Er werden ook beelden getoond van oorlogsschepen en gevechtsvliegtuigen.

De Venezolaanse regering riep buurland Guyana eerder op actie te ondernemen tegen de komst van het Britse schip. Het Verenigd Koninkrijk maakte zondag bekend patrouillevaartuig HMS Trent naar Guyana te sturen, zonder het grensgeschil te noemen. Britse media spreken van een signaal van steun aan de oud-kolonie.

Het schip arriveert volgens een bron van het Guyanese ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag in het territorium van het land. De HMS Trent blijft "minder dan een week" voor oefeningen op open zee en zal niet aanmeren in de hoofdstad Georgetown, aldus de bron.

Guyana bestaat voor ongeveer twee derde uit Essequibo, dat zo'n 160.000 vierkante kilometer groot is. Sinds daar in 2015 veel olie werd gevonden, wordt de regio steeds vaker opgeëist door de regering in Caracas. Het conflict laaide de afgelopen maanden op. De presidenten van de landen verklaarden vorige week het geschil vreedzaam te willen oplossen en de spanningen niet verder te willen laten oplopen.

Meer uit Buitenland

Israël en Iran melden nieuwe bombardementen en raketaanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en Iran hebben opnieuw melding gemaakt van aanvallen op doelen op elkaars grondgebied. De Israëlische krijgsmacht meldt woensdagochtend vroeg in een bericht op X dat gevechtsvliegtuigen doelen bij Teheran hebben bestookt. De Iraanse Revolutionaire Garde stelt dat eigen aanvallen met geavanceerde hypersonische raketten de schuilkelders in Tel Aviv "herhaaldelijk lieten trillen".

36 minuten geleden
Dodental na Russische aanval op Kyiv verder gestegen

KYIV (ANP/AFP) - Het dodental na een Russische aanval op Kyiv is na een dag opgelopen tot 21. Dat melden de hulpdiensten, die woensdag spreken over 134 gewonden.

58 minuten geleden
NYT: Iran bereidt aanvallen op Amerikaanse doelen voor

WASHINGTON (ANP) - Iran heeft raketten en ander materieel in gereedheid gebracht om Amerikaanse bases in het Midden-Oosten aan te vallen, als de Verenigde Staten aan de zijde van Israël gaan vechten tegen Iran. Dat schrijft The New York Times op gezag van Amerikaanse functionarissen met inzage in inlichtingenrapportages.

1 uur geleden
Rechter VS stelt transgenders in het gelijk over genderweergave

BOSTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft het de regering van president Donald Trump verboden om paspoorten te weigeren aan transgender en non-binaire personen die een andere genderidentiteit dan man of vrouw willen laten vermelden.

2 uur geleden
VS blokkeerden ferme taal over Oekraïne in slotverklaring G7

KANANASKIS (ANP/AFP/RTR) - De VS hebben een "sterke verklaring" over de oorlog in Oekraïne in de voorgenomen slottekst van de top van de G7 geblokkeerd, melden anonieme betrokkenen. Washington wil daarmee voorkomen dat zijn positie om te kunnen onderhandelen met het Kremlin wordt ondermijnd.

9 uur geleden
Trump heeft met veiligheidsraad over Iran overlegd

WASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft in het Witte Huis met zijn Nationale Veiligheidsraad in de roemruchte 'Situation Room' overlegd over de strijd tussen Israël en Iran, aldus anonieme betrokkenen. De bijeenkomst duurde een uur en twintig minuten. Het is nog niet bekend welke conclusie Trump heeft getrokken. Hij zou geneigd zijn Israël militair bij de aanvallen op Iran te gaan helpen.

9 uur geleden
Sjeik VAE: geen boetes voor Iraniërs met verlopen visa

DUBAI (ANP) - Iraniërs die momenteel in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) verblijven, en van wie het verblijfsvisum is verlopen, krijgen voorlopig geen boetes opgelegd. Daartoe besloot de leider van het land, sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldt staatspersbureau WAM dinsdag. De uitzondering geldt voor zowel ingezetenen als voor bezoekers uit het overzeese buurland, dat al enkele dagen in gewelddadig conflict is met Israël.

11 uur geleden