Venezolanen kunnen parlement kiezen in omstreden stembusgang
CARACAS (ANP) - Venezolanen kunnen zondag een nieuw parlement van 277 zetels kiezen, maar de stembusgang wordt met achterdocht bekeken. Het autoritaire regime van president Nicolás Maduro heeft eerder al het parlement, de Nationale Assemblee, aan de kant geschoven toen de oppositie er het voortouw nam. Veel landen erkennen de door Maduro op een zijspoor gezette parlementsvoorzitter Juan Guaidó al twee jaar als wettig interimpresident van het land.
Vrijwel de hele oppositie boycot de verkiezingen, omdat ze er niet in gelooft dat ze eerlijk zijn. Een klein deel van de tegenstanders van Maduro probeert het onder de naam Tafel van Nationale Dialoog.
Venezolanen hebben een gebrek aan de meest elementaire zaken en het animo voor de verkiezingen is naar verluidt laag. De tweede man van de regeringspartij, de Verenigde Socialistische Partij (PSUV), Diosdado Cabello, heeft om kiezers te trekken gedreigd voedselhulp en andere steun te onthouden aan mensen die niet stemmen. "Wie niet stemt, eet niet", dreigde hij.
Het land van bijna 30 miljoen inwoners, de miljoenen die inmiddels zijn uitgeweken meegeteld, is rijk aan delfstoffen, maar is door jarenlang wanbeleid geruïneerd. Het ligt 27 kilometer van ons land vandaan (Aruba). Nederland erkent Juan Guaidó ook als de interimpresident.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De marine van de Iraanse Revolutionaire Garde heeft zaterdag gewaarschuwd dat elk schip dat de Straat van Hormuz nadert als een doelwit wordt beschouwd. Iran kondigde eerder op zaterdag aan de belangrijke zeestraat weer te willen afsluiten.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft in het zuiden van Libanon een "gele lijn" ingesteld, vergelijkbaar met de denkbeeldige lijn waarmee het in Gaza zijn troepen scheidt van de door Hamas gecontroleerde gebieden. Het leger zei ook dat het een "terreurcel" had uitgeschakeld die langs deze grenslijn actief was.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.
3 uur geledenKYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.
3 uur geledenLUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.
6 uur geleden