Venezolaanse veiligheidstroepen vallen kantoren Guaidó binnen
CARACAS (ANP) - Venezolaanse veiligheidstroepen zijn dinsdag de kantoren van oppositieleider Juan Guaidó binnengevallen. De inval komt op het moment dat de oppositieleider in Europa is. "We hebben zojuist bevestigd dat de troepen zich in het kantoor van president Guaidó bevinden", zei parlementslid Delsa Solorzano tegen verslaggevers.
Ruim vijftig landen beschouwen Guaidó als rechtmatige president van Venezuela in plaats van de socialistische regeringsleider Nicolás Maduro.
De oppositieleider verliet zijn land voor het afleggen van diverse bezoeken, ondanks een reisverbod.
De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo zei dinsdag geen aanwijzingen te hebben dat Maduro bereid is om vrije verkiezingen te houden. "Er zijn de afgelopen maanden veel gesprekken geweest met Maduro. Daarbij heeft hij niet laten merken bereid te zijn om vrije en open presidentsverkiezingen te houden", aldus Pompeo in Costa Rica. Hij is daar vanwege een rondreis door Latijns-Amerika en het Caribische gebied.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse militaire missie in Irak is volledig beëindigd volgens het Pentagon. De Verenigde Staten zullen nog wel trainingen geven en ondersteuning in inlichtingen bieden aan Irak.
5 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - In het centrum van de Oekraïense hoofdstad Kyiv is puin aangetroffen bij een westerse ambassade, meldt burgemeester Vitali Klytsjko op Telegram. Het is niet duidelijk om welke ambassade het gaat en of die zelf geraakt is of dat de brokstukken afkomstig zijn van raketten, drones of andere gebouwen.
24 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham zegt dat alle opties op tafel liggen bij zijn komende herziening van de Britse relatie met de Europese Unie. Een daarvan is dat het Verenigd Koninkrijk opnieuw toetreedt tot het landenblok, waar het land begin 2020 uit vertrok.
42 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft inmiddels een Amerikaans antwoord ontvangen op het voorstel dat het land vorige week deed om de Straat van Hormuz binnen zeven dagen te heropenen. De Amerikaanse president Donald Trump had dit weekend al publiekelijk laten weten het plan af te wijzen, maar de Iraniërs zeiden nog te wachten op een officiële reactie.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee mannen opgehangen voor deelname aan antiregeringsdemonstraties, meldt de Iraanse nieuwssite van de rechtspraak, Mizan Online. Ze zijn schuldig bevonden aan betrokkenheid bij "de rellen van januari die leidden tot de dood van vier leden van de veiligheidstroepen" in de noordoostelijke stad Mashhad.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft dinsdag een rechtszaak wegens smaad aangespannen tegen diverse grote Israëlische nieuwsmedia en journalisten. Dat melden Israëlische media waaronder Haaretz, de krant die het voornaamste doelwit is van de aanklacht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth kondigt naar verwachting binnenkort aan dat het aantal topofficieren in de krijgsmacht met wel 20 procent wordt verminderd. Dat meldde Fox News eerder op dinsdag en is inmiddels ook door functionarissen bevestigd aan The Washington Post.
10 uur geleden