Venezolaanse president bezoekt Cuba, vijf jaar na dood Castro
HAVANA (ANP/AFP) - De Venezolaanse president Nicolas Maduro heeft een verrassingsbezoek gebracht aan de Cubaanse hoofdstad Havana. Hij was daar ter ere van de dood van Fidel Castro, de voormalige leider van het eiland die donderdag precies vijf jaar geleden op 90-jarige leeftijd overleed.
Maduro was al sinds december 2019 niet meer naar Cuba afgereisd. Hij werd tijdens zijn bezoek, dat op staatstelevisie werd uitgezonden, vergezeld door de huidige president van Cuba, Miguel Díaz-Canel. Ook oud-president en tevens de broer van Fidel, Raul Castro, was aanwezig.
Fidel Castro geldt nog altijd als een nationale held voor de meeste Cubanen. De bebaarde, sigarenrokende Castro, bijgenaamd ‘el comandante’, was van 1959 tot 2006 de onbetwiste leider van het land. In die tijd overleefde hij zeshonderd moordplannen en trotseerde hij de tegenwerking van de Verenigde Staten, die het eiland zagen als een voorpost van de Sovjet-Unie.
Ter ere van Fidel Castro werd donderdag een nieuw centrum onthuld. Het Fidel Castro Ruz centrum in Havana is het eerste en enige gebouw op Cuba dat zijn naam draagt. Om een cultstatus van Castro tegen te gaan, besloten de Cubaanse autoriteiten een maand na zijn overlijden dat er geen standbeelden van hem mochten komen en ook straten en pleinen mochten niet naar 'el commandante' vernoemd worden.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Artsen zonder Grenzen (AzG) breidt de noodhulp in Libanon uit. Volgens de hulporganisatie zijn tienduizenden mensen in het land op de vlucht geslagen voor de Israëlische luchtaanvallen. Israël heeft bewoners in het zuiden van Libanon opgeroepen naar het noorden te trekken, omdat het land daar militaire (grond)operaties uitvoert tegen Hezbollah.
37 minuten geledenANKARA (ANP/AFP) - De Iraanse raket die woensdag op weg naar Turkije werd neergehaald, was volgens een Turkse bron niet bedoeld voor Turkije. "Wij denken dat hij was gericht op een basis in Grieks-Cyprus maar uit koers raakte", zegt een Turkse functionaris tegen persbureau AFP.
54 minuten geledenTEHERAN/BAGDAD (ANP/DPA) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen met raketten posities van Koerdische milities in het noorden van Irak bestookt. Volgens Iran zou het gaan om "separatistische groepen". Het gaat vermoedelijk om kampementen niet ver van de Iraanse grens van Iraanse Koerden die tegenstander van het regime in Teheran zijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS zijn aan de winnende hand in de oorlog die het land samen met Israël begonnen is tegen Iran. Dat zei minister van Defensie Pete Hegseth in een gezamenlijke persconferentie met generaal Dan Caine.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De leider van een Iraanse groep die de Amerikaanse president Donald Trump wilde vermoorden, is gedood. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Peter Hegseth op een persconferentie. Hij zei niet om wie het ging.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De VS zitten achter een aanval op een Iraanse oorlogsbodem dicht bij Sri Lanka. Dat heeft minister van Defensie Pete Hegseth gezegd tijdens een persconferentie. De aanval werd uitgevoerd door een onderzeeër. Volgens Sri Lanka zijn er minstens tachtig doden gevallen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De voorzitter van de EU-leiders António Costa, heeft in een telefoongesprek met de Spaanse premier Pedro Sánchez laten weten dat de EU volledig achter Spanje staat. Dat schrijft Costa op X.
3 uur geleden