Venezolaanse oppositieleiders in gesprek over verkiezingsdeelname
CARACAS (ANP) - Twee vooraanstaande Venezolaanse oppositieleiders zijn in gesprek met de regering van president Nicolas Maduro over eventuele deelname aan de komende parlementsverkiezingen, stelt de Turkse minister van Buitenlandse Zaken, die betrokken is bij de gesprekken. De oppositiepartijen hadden eerder juist besloten de verkiezingen te boycotten.
De boycot kwam tot stand omdat de oppositie ervan overtuigd is dat de verkiezingen niet vrij zijn. Zo greep het hooggerechtshof in bij oppositiepartijen en werd het aantal parlementariërs willekeurig uitgebreid.
De oppositiekopstukken Henrique Caprilles en Stalin Gonzalez zijn echter stilletjes begonnen om oppositiekandidaten te verzamelen ondanks bezorgdheid dat daarmee legitimiteit wordt verschaft aan de uitslag, die mogelijk in het voordeel van de regerende Socialistische Partij zal zijn.
De buitenlandminister Mevlüt Çavuşoğlu van Turkije, zowel een Venezolaanse bondgenoot op politieke als op economisch gebied, zei in een persconferentie dat Caprilles en Gonzalez erop staan dat er buitenlandse waarnemers bij de verkiezingen aanwezig zijn. Maduro zou daarmee hebben ingestemd. "We zien dat de regering en de oppositie dichtbij een deal zijn en daar zijn we blij mee", aldus Çavuşoğlu.
Maduro heeft het gekozen parlement van Venezuela eerder op een zijspoor gezet, omdat hij daar geen meerderheid heeft. Hij heeft 'een volksvertegenwoordiging' van eigen aanhangers gecreëerd. Maduro werd in mei 2018 herkozen als president in omstreden verkiezingen die de oppositie heeft geboycot. Ondanks de tekorten, ook aan eerste levensbehoeften, en de vlucht van miljoenen Venezolanen naar het buitenland zit Maduro nog steeds in het zadel.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De huidige omstandigheden bieden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de beste omstandigheden om te komen tot een overeenkomst met de VS. Hij meent dat er nu in zijn land "samenhang, kracht en eenheid is" en dat Iran in de huidige oorlog tot dusver "zegevierend en machtig is".
9 minuten geledenSOFIA (ANP/AFP) - De drone die zaterdag in Bulgarije is ontploft, was volgens het Bulgaarse ministerie van Defensie van een type dat veel wordt gebruikt door Oekraïne. "Op dit moment zijn er geen aanwijzingen dat het om een opzettelijk incident gaat", aldus het ministerie.
22 minuten geledenBELGRADO (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft voor het eerst als staatshoofd een bezoek aan Servië gebracht. Hij heeft zijn Servische ambtgenoot Aleksandar Vučić gesproken over meer samenwerking, onder meer op het gebied van landbouw en voorziening van levensmiddelen. Zelensky dankte zijn gastheer voor de humanitaire hulp uit Servië.
1 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft volgens het Duitse persbureau DPA een speciale radar op het vliegveld van Leipzig en Halle geplaatst. Het gaat volgens mediaberichten om een EchoShield-systeem dat drones van grotere afstand kan zien aankomen.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - Het dodental van de schietpartij vrijdag in een Thaise school is van acht naar negen gestegen. Een meisje van 12 is zaterdag als gevolg van de schietpartij overleden, volgens de politie.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regeringspartij Tisza heeft András Baka voorgedragen als de nieuwe president. Baka was in het verleden parlementariër, maar is vooral een bekende jurist. Hij gaf onder meer leiding aan het Hongaarse hooggerechtshof. Naar verwachting stemt het parlement dinsdag in met zijn benoeming.
3 uur geledenROME/MARCINELLE (ANP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft boos gereageerd op de houding van enkele Italiaanse vakbondsmensen bij de herdenking in België van de grootste mijnramp uit de Belgische geschiedenis. Daarbij kwamen in Marcinelle op 8 augustus 1956 262 mensen om, onder wie 136 Italianen.
4 uur geleden