Venezolaanse oppositieleider weer vrij na arrestatie
CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is donderdag weer vrijgelaten na een korte detentie. Dat maakte haar beweging Vente Venezuela bekend op sociale media. Ze werd opgepakt nadat ze was opgedoken bij een protest tegen president Nicolás Maduro.
Het was voor het eerst in maanden dat Machado in het openbaar verscheen. Ze hield zich sinds augustus schuil nadat de oppositie zei dat Maduro fraude had gepleegd bij de verkiezingen, en dat oppositiekandidaat Edmundo González Urrutia de eigenlijke winnaar was.
Vrijdag wordt Maduro opnieuw beëdigd tot president. Duizenden mensen demonstreren donderdag tegen de president.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Filipijnen zetten zich schrap voor de komst van de supertyfoon Fung-wong. De autoriteiten melden dat meer dan 900.000 mensen risicogebieden hebben verlaten.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Russische aanvallen op energie-infrastructuur in heel Oekraïne brachten de capaciteit daarvan dit weekend "tot nul", aldus het staatsenergiebedrijf Centerenergo. Rusland lanceerde zaterdag honderden drones om de installaties te saboteren.
2 uur geledenULSAN (ANP) - Bij het instorten van een elektriciteitscentrale in Zuid-Korea zijn zondag zeker drie doden gevallen. Ze werden door reddingswerkers in het puin gevonden.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - ByHeart Inc., producent van babyvoeding, roept babymelkpoeder terug in de Verenigde Staten. Aanleiding is dat bij dertien baby's die de melk hadden gedronken botulisme is geconstateerd. Ze zijn allemaal in het ziekenhuis opgenomen.
6 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
7 uur geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie personen zijn om het leven gekomen en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten. De krant El Día schrijft dat een van de overleden slachtoffers een 79-jarige vrouw uit Nederland is. Meerdere Franse toeristen raakten gewond.
9 uur geleden