Venetië maakt zich op voor prijzen na sober festival
VENETIË (ANP) - Het Filmfestival van Venetië maakt zich op voor de prijsuitreiking van de 77e editie. Alle ogen in de filmwereld waren gericht op de Italiaanse stad, omdat het het eerste grote festival sinds de coronacrisis is dat weer plaatsvond.
Er waren vanwege de wereldwijde reisrestricties veel minder bezoekers en journalisten dan normaal het geval is. In bioscopen moesten gasten verplicht een mondkapje dragen en werd elke keer dat iemand een zaal betrad de temperatuur gemeten. In de zalen zelf moest iedereen zich houden aan een strenge stoelindeling, om te voorkomen dat mensen te dicht bij elkaar zaten.
Voor zover bekend hebben de strenge richtlijnen voorlopig hun vruchten afgeworpen; Italiaanse media meldden dat er nog geen besmettingen op het festivalterrein zijn geconstateerd. De belangrijkste prijs die juryvoorzitter Cate Blanchett zaterdag mag gaan uitreiken is de prestigieuze Gouden Leeuw. Onder de achttien titels in de competitie bevindt zich de Nederlandse co-productie Quo Vadis, Aida?, over de val van de Dutchbat-enclave Srebrenica in 1995.
In de film zijn rollen weggelegd voor Nederlandse acteurs als Raymond Thiry, Reinout Bussemaker, Joes Brauers, Micha Hulshof, Sanne den Hartogh, Teun Luijkx en Juda Goslinga. De Bosnische regisseur Jasmila Zbanic is nog in Venetië aanwezig, mocht de film in de prijzen vallen. Quo Vadis, Aida? zal begin 2021 in de Nederlandse bioscopen te zien zijn.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.
2 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.
3 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Bij een busongeluk in de Zweedse hoofdstad Stockholm zijn drie doden en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Een bus reed in op een bushalte waar mensen stonden te wachten. Drie gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Trump heeft contact opgenomen met Thailand en Cambodja na het oplaaien van het grensconflict tussen de Zuidoost-Aziatische buurlanden. Het jongste geschil dreigt het door Trump bemiddelde vredesakkoord te doen mislukken, aldus het Witte Huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse kernwapenspecialisten gaan de komende dagen vergaderen met het Witte Huis om president Trump ervan te overtuigen geen nieuwe kernproeven uit te voeren, melden bronnen aan CNN. Trump gaf eind oktober opdracht om direct te beginnen met het testen van kernwapens "op gelijke basis" met andere landen. Dat leidde wereldwijd tot verwarring.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Een man die een Girl with Balloon (Meisje met Ballon), een van de bekendste werken van de Britse straatkunstenaar Banksy, had gestolen, is veroordeeld tot dertien maanden gevangenisstraf. Het werk, dat volgens de politie een waarde heeft van omgerekend ruim 300.000 euro, toont een jong meisje dat reikt naar een rode hartvormige ballon. Er zijn meerdere muurschilderingen met dezelfde afbeelding in Londen en elders.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij Russische aanvallen op onder meer de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn minstens acht doden gevallen. Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky vuurde Rusland 430 drones en 18 raketten af op Oekraïne. De aanval op Kyiv was een van de grootste sinds het begin van de oorlog.
9 uur geleden