Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Venetië maakt zich op voor prijzen na sober festival

Venetië maakt zich op voor prijzen na sober festival

VENETIË (ANP) - Het Filmfestival van Venetië maakt zich op voor de prijsuitreiking van de 77e editie. Alle ogen in de filmwereld waren gericht op de Italiaanse stad, omdat het het eerste grote festival sinds de coronacrisis is dat weer plaatsvond.

Er waren vanwege de wereldwijde reisrestricties veel minder bezoekers en journalisten dan normaal het geval is. In bioscopen moesten gasten verplicht een mondkapje dragen en werd elke keer dat iemand een zaal betrad de temperatuur gemeten. In de zalen zelf moest iedereen zich houden aan een strenge stoelindeling, om te voorkomen dat mensen te dicht bij elkaar zaten.

Voor zover bekend hebben de strenge richtlijnen voorlopig hun vruchten afgeworpen; Italiaanse media meldden dat er nog geen besmettingen op het festivalterrein zijn geconstateerd. De belangrijkste prijs die juryvoorzitter Cate Blanchett zaterdag mag gaan uitreiken is de prestigieuze Gouden Leeuw. Onder de achttien titels in de competitie bevindt zich de Nederlandse co-productie Quo Vadis, Aida?, over de val van de Dutchbat-enclave Srebrenica in 1995.

In de film zijn rollen weggelegd voor Nederlandse acteurs als Raymond Thiry, Reinout Bussemaker, Joes Brauers, Micha Hulshof, Sanne den Hartogh, Teun Luijkx en Juda Goslinga. De Bosnische regisseur Jasmila Zbanic is nog in Venetië aanwezig, mocht de film in de prijzen vallen. Quo Vadis, Aida? zal begin 2021 in de Nederlandse bioscopen te zien zijn.

Meer uit Buitenland

Tanker voor de kust van VAE geraakt door onbekende projectielen

DUBAI (ANP/AFP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.

4 uur geleden
CENTCOM ondersteunt Project Freedom in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.

5 uur geleden
Rudy Giuliani opgenomen in ziekenhuis in kritieke toestand

NEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.

6 uur geleden
Iran: VS-plan voor Straat van Hormuz schendt staakt-het-vuren

TEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.

6 uur geleden
VK wil meedoen aan Europese lening van 90 miljard voor Oekraïne

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.

7 uur geleden
Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

8 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

10 uur geleden