Vendrame wint twaalfde etappe in Ronde van Italië
BAGNO DI ROMAGNA (ANP) - Andrea Vendrame heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De voor AG2R uitkomende 26-jarige Italiaan versloeg in eigen land aan de finish in een tweegevecht de Australiër Chris Hamilton. De Colombiaan Egan Bernal behield de leiding in het algemeen klassement.
Vendrame en Hamilton waren enkele kilometers voor de meet ontsnapt uit een kopgroep van vier, met verder de Italiaan Gianluca Brambilla en de Nieuw-Zeelander George Bennett van Jumbo-Visma. Brambilla werd aanvankelijk derde op 15 seconden, maar naderhand besloot de jury wegens een onrechtmatigheid hem een plek terug te zetten, waardoor Bennett alsnog als derde eindigde.
De rit ging over 212 kilometer van Siena naar Bagno di Romagna. De roze trui van Egan Bernal (Ineos Grenadiers) kwam nooit in gevaar. De Tourwinnaar van 2019 finishte in het peloton op meer dan tien minuten van de winnaar, in een groep met ook Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step).
Droom
Vendrame won niet eerder een etappe in een grote ronde. "Dat het nu lukt, in eigen land, is een droom die uitkomt", reageerde hij. "Ik kan nauwelijks de woorden vinden om te zeggen hoe ik me voel. Dit is geweldig, al kan ik het nog niet echt geloven."
Meerdere renners vielen uit, onder wie Alessandro De Marchi na een zware val, Gino Mäder en Alex Dowsett. De Marchi brak een sleutelbeen en zes ribben.
Vrijdag wacht de renners een volledig vlakke etappe van 198 kilometer tussen Ravenna en Verona, mogelijk de laatste kans in deze Giro voor de sprinters.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
8 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.
20 uur geleden