Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Vendrame wint twaalfde etappe in Ronde van Italië

Vendrame wint twaalfde etappe in Ronde van Italië

BAGNO DI ROMAGNA (ANP) - Andrea Vendrame heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De voor AG2R uitkomende 26-jarige Italiaan versloeg in eigen land aan de finish in een tweegevecht de Australiër Chris Hamilton. De Colombiaan Egan Bernal behield de leiding in het algemeen klassement.

Vendrame en Hamilton waren enkele kilometers voor de meet ontsnapt uit een kopgroep van vier, met verder de Italiaan Gianluca Brambilla en de Nieuw-Zeelander George Bennett van Jumbo-Visma. Brambilla werd aanvankelijk derde op 15 seconden, maar naderhand besloot de jury wegens een onrechtmatigheid hem een plek terug te zetten, waardoor Bennett alsnog als derde eindigde.

De rit ging over 212 kilometer van Siena naar Bagno di Romagna. De roze trui van Egan Bernal (Ineos Grenadiers) kwam nooit in gevaar. De Tourwinnaar van 2019 finishte in het peloton op meer dan tien minuten van de winnaar, in een groep met ook Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step).

Droom

Vendrame won niet eerder een etappe in een grote ronde. "Dat het nu lukt, in eigen land, is een droom die uitkomt", reageerde hij. "Ik kan nauwelijks de woorden vinden om te zeggen hoe ik me voel. Dit is geweldig, al kan ik het nog niet echt geloven."

Meerdere renners vielen uit, onder wie Alessandro De Marchi na een zware val, Gino Mäder en Alex Dowsett. De Marchi brak een sleutelbeen en zes ribben.

Vrijdag wacht de renners een volledig vlakke etappe van 198 kilometer tussen Ravenna en Verona, mogelijk de laatste kans in deze Giro voor de sprinters.

Meer uit Sport

Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

11 uur geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

11 uur geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

14 uur geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

14 uur geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

14 uur geleden
De Boo, Lavreysen en Van der Poel kandidaat Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.

15 uur geleden
Verstappen verliest titel, maar spreekt van zijn 'beste seizoen'

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."

15 uur geleden