Vendrame wint twaalfde etappe in Ronde van Italië
BAGNO DI ROMAGNA (ANP) - Andrea Vendrame heeft de twaalfde etappe van de Ronde van Italië gewonnen. De voor AG2R uitkomende 26-jarige Italiaan versloeg in eigen land aan de finish in een tweegevecht de Australiër Chris Hamilton. De Colombiaan Egan Bernal behield de leiding in het algemeen klassement.
Vendrame en Hamilton waren enkele kilometers voor de meet ontsnapt uit een kopgroep van vier, met verder de Italiaan Gianluca Brambilla en de Nieuw-Zeelander George Bennett van Jumbo-Visma. Brambilla werd aanvankelijk derde op 15 seconden, maar naderhand besloot de jury wegens een onrechtmatigheid hem een plek terug te zetten, waardoor Bennett alsnog als derde eindigde.
De rit ging over 212 kilometer van Siena naar Bagno di Romagna. De roze trui van Egan Bernal (Ineos Grenadiers) kwam nooit in gevaar. De Tourwinnaar van 2019 finishte in het peloton op meer dan tien minuten van de winnaar, in een groep met ook Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step).
Droom
Vendrame won niet eerder een etappe in een grote ronde. "Dat het nu lukt, in eigen land, is een droom die uitkomt", reageerde hij. "Ik kan nauwelijks de woorden vinden om te zeggen hoe ik me voel. Dit is geweldig, al kan ik het nog niet echt geloven."
Meerdere renners vielen uit, onder wie Alessandro De Marchi na een zware val, Gino Mäder en Alex Dowsett. De Marchi brak een sleutelbeen en zes ribben.
Vrijdag wacht de renners een volledig vlakke etappe van 198 kilometer tussen Ravenna en Verona, mogelijk de laatste kans in deze Giro voor de sprinters.
Meer uit Sport
OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
7 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
23 uur geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
23 uur geledenST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.
1 dag geledenSYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.
1 dag geledenEGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.
1 dag geleden