Velzeboer trots dat ze als favoriete shorttracktitel kan pakken
SEOUL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de tweede keer op rij bij de WK 's werelds beste op de 500 meter. De 21-jarige Culemborgse maakte in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul haar status als topfavoriete helemaal waar. "Niet normaal, zo gaaf", zei ze bij de NOS na haar overwinning voor landgenotes Suzanne Schulting en Selma Poutsma. "Toen ik zag dat we met z'n drieën op het podium stonden, kwam er nog een ontlading."
Velzeboer verraste met goud bij de WK vorig jaar in Montreal, maar was al lang geen verrassing meer toen ze afreisde naar de WK in Zuid-Korea. Ze won drie wereldbekerwedstrijden en het eindklassement op de 500 meter en schaatste bovendien de snelste tijd ooit op die afstand. "Dat ik het nu weer doe, is supervet."
Velzeboer zei vooraf aan de WK dat ze zocht naar de onbevangenheid waarmee ze een jaar geleden naar de titel schaatste. "Nadat ik het wereldrecord had gereden en wereldbekers ging winnen, werd misschien verwacht dat ik dat zo maar weer doe. Ik had nu goede focus en heel veel zin erin. De kern was spanning en zelfvertrouwen. In de training reed ik supersnelle rondetijden. Ik dacht: dat ga ik het in de wedstrijd ook laten zien."
Primeur
Het volledige oranje podium was een primeur voor Nederland en lang niet vertoond op een WK. Schulting vond het fantastisch om 'in het hol van de leeuw' te winnen "als leeuwinnen".
Poutsma beschreef het als nummer 3 misschien wel het best. "Ik keek voor me en zag een oranje pakje, een oranje pakje en keek naar mezelf en zag nog een oranje pakje. Dat is echt prachtig."
Reactie bondscoach Kerstholt
Bondscoach Niels Kerstholt gaf toe dat hij tijdens het seizoen al complimenten kreeg voor de wijze waarop de shorttracksters presteren op de 500 meter. "Die 500 meter maakt me gelukkig en trots."
Meer uit Sport
BELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Als het aan de gemeente Heerenveen ligt, komen de Olympische Winterspelen in 2030 naar Nederland. Of tenminste, het schaatstoernooi. "Ik denk dat we een goede kans maken", zei burgemeester Avine Fokkens-Kelder donderdagavond na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam komt niet meer in actie op de WK sprint. "Ik beëindig het seizoen op een hoogtepunt. Olympisch kampioen worden maakt mijn lijst met dromen compleet. Ik voel me erg voldaan", laat de winnares van goud op de 1000 meter in Milaan weten via sociale media.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de halve finale van het toernooi van Dubai. De beste Nederlandse tennisser boekte een knappe zege op Jakub Mensik: 6-3 3-6 6-2.
6 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Max Verstappen verwacht niet dat zijn team Red Bull direct voor een zege zal meedoen in de Formule 1. Dat zei de viervoudig wereldkampioen in een live-video-interview tijdens een bijeenkomst van streamingdienst Viaplay in Hilversum in aanloop naar het begin van het seizoen. Op zondag 8 maart is de eerste race in Melbourne. "We moeten nog wel een stap maken. Daar zijn we mee bezig", aldus Verstappen, die vorig seizoen als tweede eindigde achter Lando Norris van McLaren.
11 uur geledenACAPULCO (ANP/DPA) - Tennisser Alexander Zverev is al in de tweede ronde van het toernooi in het Mexicaanse Acapulco uitgeschakeld. De 28-jarige Duitser verloor van de Serviër Miomir Kecmanovic, die voor het eerst in zijn carrière won van een speler uit de top 5 van de wereld: 3-6 7-6 (3) 6-7 (4). Zverev staat vierde op de wereldranglijst, Kecmanovic is de mondiale nummer 84.
17 uur geleden