Velzeboer trots dat ze als favoriete shorttracktitel kan pakken
SEOUL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de tweede keer op rij bij de WK 's werelds beste op de 500 meter. De 21-jarige Culemborgse maakte in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul haar status als topfavoriete helemaal waar. "Niet normaal, zo gaaf", zei ze bij de NOS na haar overwinning voor landgenotes Suzanne Schulting en Selma Poutsma. "Toen ik zag dat we met z'n drieën op het podium stonden, kwam er nog een ontlading."
Velzeboer verraste met goud bij de WK vorig jaar in Montreal, maar was al lang geen verrassing meer toen ze afreisde naar de WK in Zuid-Korea. Ze won drie wereldbekerwedstrijden en het eindklassement op de 500 meter en schaatste bovendien de snelste tijd ooit op die afstand. "Dat ik het nu weer doe, is supervet."
Velzeboer zei vooraf aan de WK dat ze zocht naar de onbevangenheid waarmee ze een jaar geleden naar de titel schaatste. "Nadat ik het wereldrecord had gereden en wereldbekers ging winnen, werd misschien verwacht dat ik dat zo maar weer doe. Ik had nu goede focus en heel veel zin erin. De kern was spanning en zelfvertrouwen. In de training reed ik supersnelle rondetijden. Ik dacht: dat ga ik het in de wedstrijd ook laten zien."
Primeur
Het volledige oranje podium was een primeur voor Nederland en lang niet vertoond op een WK. Schulting vond het fantastisch om 'in het hol van de leeuw' te winnen "als leeuwinnen".
Poutsma beschreef het als nummer 3 misschien wel het best. "Ik keek voor me en zag een oranje pakje, een oranje pakje en keek naar mezelf en zag nog een oranje pakje. Dat is echt prachtig."
Reactie bondscoach Kerstholt
Bondscoach Niels Kerstholt gaf toe dat hij tijdens het seizoen al complimenten kreeg voor de wijze waarop de shorttracksters presteren op de 500 meter. "Die 500 meter maakt me gelukkig en trots."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).
36 minuten geledenCARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.
8 uur geledenCLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
1 dag geleden