Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Velzeboer trots dat ze als favoriete shorttracktitel kan pakken

Velzeboer trots dat ze als favoriete shorttracktitel kan pakken

SEOUL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de tweede keer op rij bij de WK 's werelds beste op de 500 meter. De 21-jarige Culemborgse maakte in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul haar status als topfavoriete helemaal waar. "Niet normaal, zo gaaf", zei ze bij de NOS na haar overwinning voor landgenotes Suzanne Schulting en Selma Poutsma. "Toen ik zag dat we met z'n drieën op het podium stonden, kwam er nog een ontlading."

Velzeboer verraste met goud bij de WK vorig jaar in Montreal, maar was al lang geen verrassing meer toen ze afreisde naar de WK in Zuid-Korea. Ze won drie wereldbekerwedstrijden en het eindklassement op de 500 meter en schaatste bovendien de snelste tijd ooit op die afstand. "Dat ik het nu weer doe, is supervet."

Velzeboer zei vooraf aan de WK dat ze zocht naar de onbevangenheid waarmee ze een jaar geleden naar de titel schaatste. "Nadat ik het wereldrecord had gereden en wereldbekers ging winnen, werd misschien verwacht dat ik dat zo maar weer doe. Ik had nu goede focus en heel veel zin erin. De kern was spanning en zelfvertrouwen. In de training reed ik supersnelle rondetijden. Ik dacht: dat ga ik het in de wedstrijd ook laten zien."

Primeur

Het volledige oranje podium was een primeur voor Nederland en lang niet vertoond op een WK. Schulting vond het fantastisch om 'in het hol van de leeuw' te winnen "als leeuwinnen".

Poutsma beschreef het als nummer 3 misschien wel het best. "Ik keek voor me en zag een oranje pakje, een oranje pakje en keek naar mezelf en zag nog een oranje pakje. Dat is echt prachtig."

Reactie bondscoach Kerstholt

Bondscoach Niels Kerstholt gaf toe dat hij tijdens het seizoen al complimenten kreeg voor de wijze waarop de shorttracksters presteren op de 500 meter. "Die 500 meter maakt me gelukkig en trots."

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

5 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

6 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

8 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

8 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

9 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

10 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

10 uur geleden