Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Velzeboer raakt wereldtitel op 500 meter kwijt en behaalt zilver

Velzeboer raakt wereldtitel op 500 meter kwijt en behaalt zilver

ROTTERDAM (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is het niet gelukt om voor het derde jaar op rij de wereldtitel te pakken op de 500 meter. De 22-jarige Nederlandse moest in Rotterdam genoegen nemen met de tweede plaats achter de Canadese Kim Boutin. Het brons ging naar de Amerikaanse Kristen Santos-Griswold. Selma Poutsma werd vierde.

Suzanne Schulting ontbrak in de finale. De winnares van zilver bij het vorige WK op de 500 meter werd in de halve finales gediskwalificeerd.

Bij het vorige WK, vorig jaar in Seoul, gingen alle medailles op de 500 meter naar de Nederlands vrouwen. Schulting eindigde toen achter Velzeboer als tweede en Poutsma werd derde.

Nederland staat na de eerste finaledag van de WK op twee medailles. Naast Velzeboer behaalde ook Jens van 't Wout zilver, op de 1500 meter.

Meer uit Sport

Italiaan Milan sprint naar tweede ritzege in Tour

VALENCE (ANP) - Jonathan Milan heeft de zeventiende etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een rit van Bollène naar Valence over 160 kilometer. De Italiaan van Lidl-Trek versloeg in de sprint de Belg Jordi Meeus en de Deen Tobias Lund Andresen van de Nederlandse ploeg Picnic PostNL. Milan (24) won eerder al de achtste etappe en is de drager van de groene puntentrui.

38 minuten geleden
Van de Zandschulp bereikt kwartfinales graveltoernooi Kitzbühel

KITZBÜHEL (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft de kwartfinales bereikt van het graveltoernooi van Kitzbühel. De 29-jarige Nederlander won in de Oostenrijkse plaats in twee sets van de Oostenrijker Filip Misolic: 6-3 7-6 (4).

1 uur geleden
Waterpolosters vijfde op WK na zege op Australië

SINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben het WK in Singapore afgesloten als vijfde. Oranje was in het duel om die klassering net te sterk voor Australië: 13-11. De periodestanden waren 2-2, 3-2, 4-4 en 4-3.

2 uur geleden
Verstappen kijkt uit naar samenwerking met teambaas Mekies

MILTON KEYNES (ANP) - In de aanloop naar de Grote Prijs van België zegt Max Verstappen uit te kijken naar de samenwerking met de nieuwe teambaas Laurent Mekies bij Red Bull. De Fransman is de opvolger van de ontslagen Brit Christian Horner die het team sinds 2005 leidde. Ook kijkt de regerend wereldkampioen ernaar uit te racen op zijn favoriete circuit in Spa-Francorchamps.

4 uur geleden
NOC*NSF stopt met medaillebonus op Olympische Spelen

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF keert op de Olympische en Paralympische Spelen van Milaan voor het laatst een bonus uit aan medaillewinnaars. De sportkoepel reserveert voor een complete olympische cyclus (Zomer- en Winterspelen) steeds 2 miljoen euro en vindt die uitgave niet meer te verdedigen. "NOC*NSF geeft prioriteit aan talentontwikkeling en begeleiding van topsporters, en aan goed voorbereide deelname aan internationale wedstrijden", stelt de sportkoepel.

4 uur geleden
SD Worx - Protime met Wiebes en Van der Breggen in Tour Femmes

VANNES (ANP) - Wielerteam SD Worx - Protime gaat met Europees kampioene Lorena Wiebes, wereldkampioene Lotte Kopecky en Anna van der Breggen vooral op jacht naar etappesucces in de Tour de France Femmes. De ploeg zegt ook van dag tot dag te kijken naar de klassementsmogelijkheden van Kopecky en eventueel Van der Breggen.

6 uur geleden
Wielrenner Van Poppel is vader geworden en verlaat Tour

BOLLÈNE (ANP) - Wielrenner Danny van Poppel gaat niet meer van start in de zeventiende etappe van de Ronde van Frankrijk. De sprinter is vader geworden van dochtertje Bobbie en is op weg naar huis.

6 uur geleden