Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Velzeboer foutloos op eerste dag EK shorttrack

Velzeboer foutloos op eerste dag EK shorttrack

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft een foutloze eerste dag gereden op de EK shorttrack in het Poolse Gdansk. De meervoudig wereldkampioene won bij alle afstanden waarop ze in actie kwam haar race. Ze kwam als eerste over de meet in haar kwartfinale van de 1500 meter en zegevierde in haar heats op de 500 en 1000 meter.

Velzeboer mikt dit weekeinde op haar eerste individuele Europese titel. Ze won vorig jaar op de EK, die toen ook in Gdansk werden gehouden, wel het goud op de twee aflossingsnummers: de 3000 meter en de 2000 meter gemengd.

Teun Boer, Kay Huisman, Selma Poutsma en Yara van Kerkhof plaatsten zich met gemak voor de halve finales van de gemengde aflossing. Boer, Huisman, Itzhak de Laat en Friso Emons drongen door tot de halve finales van de 5000 meter aflossing.

De Laat, Emons en Jens van 't Wout wisten hun kwartfinales van de 1500 meter te winnen. Poutsma was de snelste in haar serie van zowel de 500 als 1000 meter. Zaterdag staan de eerste finales van de EK op het programma: de 500 en 1500 meter bij de mannen en de vrouwen.

Meer uit Sport

Verstappen rijdt 118 ronden op circuit Barcelona in nieuwe RB22

BARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft "een productieve dag" achter de rug in zijn nieuwe RB22 op het circuit van Barcelona. Dat laat de Formule 1-coureur weten via zijn eigen website. Verstappen legde vrijdag 118 ronden af in de wagen van zijn team Red Bull. "We rijden met verschillende afstellingen en proberen zoveel mogelijk ronden te rijden om gedurende de dag zoveel mogelijk uit te proberen. Dat is ons gelukt", aldus Verstappen.

3 uur geleden
Skiester Vonn houdt na val hoop op deelname aan Olympische Spelen

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn (41) hoopt ondanks een val tijdens een afdaling in het Zwitserse Crans-Montana in actie te kunnen komen op de Winterspelen. "Ik heb mijn knie geblesseerd. Dit is een zeer moeilijke situatie, een week voor de Olympische Spelen. Maar als er één ding is dat ik kan, dan is het wel een comeback maken. Mijn olympische droom is nog niet voorbij", aldus de Amerikaanse ster via haar sociale media.

6 uur geleden
Djokovic in finale Australian Open na winst op favoriet Sinner

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic gaat zondag op voor zijn elfde titel in de Australian Open en de 25e grandslamzege in zijn carrière. De 38-jarige Servische tennisser versloeg in de halve finale de Italiaanse titelverdediger Jannik Sinner in een vijfsetter: 3-6 6-3 4-6 6-4 6-4. De Serviër stak na vier uur en negen minuten zijn handen omhoog.

8 uur geleden
Zussen Velzeboer en Van 't Wout rijden in Milaan alle afstanden

MILAAN (ANP) - Shorttracksters Xandra en Michelle Velzeboer doen komende maand bij de Olympische Spelen in Milaan mee aan alle drie de individuele afstanden. Dat zijn de 500, 1000 en 1500 meter. Bij de mannen geldt dat alleen voor kopman Jens van 't Wout, meldt schaatsbond KNSB.

9 uur geleden
Afdaling Crans-Montana gestaakt na crash topfavoriete Vonn

CRANS-MONTANA (ANP) - De afdaling om de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana is gestaakt na een crash van de Amerikaanse skiester Lindsey Vonn. De organisatie vond de weersomstandigheden te slecht om de laatste afdaling voor de Olympische Spelen voort te zetten.

10 uur geleden
Alcaraz overwon krampaanval en bleef geloven in zege op Zverev

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz sprak na zijn zege op vijf sets tegen Alexander Zverev in de halve finale van de Australian Open van een van de zwaarste partijen uit zijn loopbaan. "Ik had het moeilijk halverwege de derde set", doelde de 22-jarige Spaanse tennisser op een krampaanval. "Maar ik heb dit soort situaties, dit soort wedstrijden, al eerder meegemaakt. Ik zeg altijd dat je in jezelf moet blijven geloven, wat er ook gebeurt."

10 uur geleden
Alcaraz na marathonpartij naar eerste finale op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz staat voor het eerst in de finale van de Australian Open. De 22-jarige Spanjaard knokte zich in een marathonpartij van 5 uur en 27 minuten langs de 28-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-4 7-6 (5) 6-7 (3) 6-7 (4) 7-5.

12 uur geleden