Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Velzeboer en Van Oorschot naar finale 1500 meter op EK shorttrack

Velzeboer en Van Oorschot naar finale 1500 meter op EK shorttrack

GDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft zich overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter van de EK shorttrack in het Poolse Gdansk. De meervoudig wereldkampioene kwam in haar halve eindstrijd als eerste over de finish. Ze was vrijdag ook al de snelste in de kwartfinale. Velzeboer maakte ook een sterke indruk in haar heats op de 500 en 1000 meter.

Ook Diede van Oorschot staat in de finale van de 1500 meter. Ze eindigde als tweede in haar halve eindstrijd en verwees Yara van Kerkhof, die als derde finishte, naar de B-finale.

Velzeboer mikt dit weekeinde op haar eerste individuele Europese titel. Ze won vorig jaar op de EK, die toen ook in Gdansk werden gehouden, wel het goud op de twee aflossingsnummers: de 3000 meter en de 2000 meter gemengd.

Suzanne Schulting won vorig jaar bij de EK vier keer goud en een keer zilver. Ze ontbreekt in Gdansk omdat ze in november bij een val tijdens een training een snijwond in haar rug opliep en na vorig seizoen te maken kreeg met vermoeidheidsklachten.

Meer uit Sport

Van Aert klopt Pogacar in Parijs-Roubaix, Van der Poel vierde

ROUBAIX (ANP) - Wout van Aert heeft voor het eerst Parijs-Roubaix gewonnen. De 31-jarige Belg van Visma - Lease a Bike was na 258,3 kilometer tussen Compiègne en Roubaix medevluchter Tadej Pogacar uit Slovenië te snel af in de sprint op de wielerbaan in Roubaix. Drievoudig winnaar Mathieu van der Poel eindigde na een lange achtervolging door lekke banden op ongeveer een halve minuut als vierde.

22 minuten geleden
Tennisster Andrejeva wint WTA-toernooi van Linz

LINZ (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva heeft het WTA-toernooi van Linz gewonnen. De Russin was in de finale in drie sets te sterk voor de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Russin Anastasia Potapova: 1-6 6-4 6-3.

32 minuten geleden
Nederlands kampioen marathon Tesfu gedragen door het publiek

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft zich van begin tot eind door het publiek gedragen gevoeld tijdens de marathon van Rotterdam. Op de Coolsingel dook de 32-jarige atleet nipt onder zijn persoonlijk record en liep in 2.06.40 naar zijn eerste Nederlandse marathontitel.

1 uur geleden
Atlete Keetels liep steady naar eerste Nederlandse marathontitel

ROTTERDAM (ANP) - Mikky Keetels liep tijdens de marathon van Rotterdam precies de race die ze in haar hoofd had. De kersverse Nederlands kampioene op de klassieke afstand over 42,195 kilometer voelde zich na de finish nog scherp en keek tijdens een persconferentie tevreden terug op haar wedstrijd.

2 uur geleden
Belg Abdi teleurgesteld na mislopen winst marathon Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Bashir Abdi is "erg teleurgesteld" na het mislopen van de winst en een nieuw Europees record bij de marathon van Rotterdam. Dat zei de 37-jarige Belg na de finish op de Coolsingel tegenover de NOS.

2 uur geleden
Tesfu grijpt voor het eerst Nederlandse titel op de marathon

ROTTERDAM (ANP) - Filmon Tesfu heeft voor het eerst de Nederlandse titel op de marathon veroverd. Op de Coolsingel kwam de 32-jarige atleet binnen in een persoonlijk record van 2.06.40. Daarmee eindigde hij in het internationale veld op de zevende plaats.

4 uur geleden
Ethiopiër Adola wint marathon van Rotterdam, geen parcoursrecord

ROTTERDAM (ANP) - Guye Idemo Adola heeft de 45e editie van de marathon van Rotterdam op zijn naam geschreven. De Ethiopiër finishte op de Coolsingel in een tijd van 2.03.54. Lang leek de Belg Bashir Abdi op weg naar zijn derde overwinning in Rotterdam in een nieuw parcoursrecord (2.03.36), maar de houder van het Europese record en het parcoursrecord moest een kilometer voor de finish vanwege fysiek ongemak inhouden en slaagde er niet in.

4 uur geleden