Veltman: ik moet geen De Ligt worden
BELFAST (ANP) - Joël Veltman kon na afloop van de uitwedstrijd van Oranje tegen Noord-Ierland (0-0) opgelucht adem halen. Net als anderhalve week geleden met Ajax tegen Chelsea veroorzaakte hij een strafschop in Belfast. Maar in tegenstelling tot het duel in de Champions League in Londen ging de bal er nu niet in.
Steven Davis schoot huizenhoog over vanaf elf meter. "Gelukkig wel", grapte Veltman. "Maar ik moet natuurlijk geen Matthijs de Ligt worden". doelde hij op zijn ploeggenoot bij Oranje die dit seizoen ook al wat strafschoppen heeft veroorzaakt.
"Ik weet niet of dit een strafschop was", zei Veltman. "Maar ik weet wel dat ik er net als tegen Chelsea heel weinig aan kon doen. Ze schieten van dichtbij op je arm en je krijgt een penalty tegen. Ik kan dat niet helpen maar ben erg blij dat die penalty er niet in ging."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong kijkt met veel vertrouwen uit naar het WK dat voor het Nederlands elftal zondag begint met een wedstrijd tegen Japan in het Dallas Stadium. "We hebben goede spelers en zijn onvoorspelbaar", zegt hij. "We hebben snelheid en fysieke kracht, zijn goed aan de bal en kunnen snel counteren. Ook hebben we voldoende 'lengte' voor spelhervattingen."
36 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Frenkie de Jong verwacht dat aanvallend spel beloond wordt op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Ik heb het gevoel dat het voetbal weer de goede kant op gaat", stelt de middenvelder van Oranje.
38 minuten geledenINGLEWOOD (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten zijn met een klinkende zege aan het WK begonnen. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg Paraguay (4-1) in het Los Angeles Stadium in Inglewood.
2 uur geledenROME (ANP) - Gianni Infantino heeft zich niet populair gemaakt bij de supporters van de nationale voetbalploeg van Italië. De voorzitter van de FIFA grapte tijdens een interview met het Braziliaanse tv-station CazéTV dat hij het deelnemersveld van het WK misschien maar moet uitbreiden. "Misschien kwalificeert Italië zich wel voor een WK met 64 teams, of misschien gaan we wel naar 228 teams", zei hij. De wereldvoetbalbond heeft overigens 211 leden.
4 uur geledenTORONTO (ANP) - Cyle Larin was de grote man bij Canada in het eerste duel op het WK met Bosnië en Herzegovina. De oud-aanvaller van Feyenoord mocht invallen in Toronto en bezorgde zijn ploeg het eerste punt ooit op een WK (1-1).
7 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/RTR) - Sterspeler Neymar ontbreekt bij Brazilië in de eerste groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Marokko en mist mogelijk ook de twee daaropvolgende groepswedstrijden tegen Haïti en Schotland. De 34-jarige aanvaller is nog altijd niet hersteld van een kuitblessure.
8 uur geledenTORONTO (ANP) - Gastland Canada heeft zijn openingswedstrijd op het WK voetbal niet kunnen winnen. De ploeg van bondscoach Jesse Marsch moest in een uitverkocht Toronto Stadium genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel tegen Bosnië en Herzegovina.
8 uur geleden