Veltman: ik moet geen De Ligt worden
BELFAST (ANP) - Joël Veltman kon na afloop van de uitwedstrijd van Oranje tegen Noord-Ierland (0-0) opgelucht adem halen. Net als anderhalve week geleden met Ajax tegen Chelsea veroorzaakte hij een strafschop in Belfast. Maar in tegenstelling tot het duel in de Champions League in Londen ging de bal er nu niet in.
Steven Davis schoot huizenhoog over vanaf elf meter. "Gelukkig wel", grapte Veltman. "Maar ik moet natuurlijk geen Matthijs de Ligt worden". doelde hij op zijn ploeggenoot bij Oranje die dit seizoen ook al wat strafschoppen heeft veroorzaakt.
"Ik weet niet of dit een strafschop was", zei Veltman. "Maar ik weet wel dat ik er net als tegen Chelsea heel weinig aan kon doen. Ze schieten van dichtbij op je arm en je krijgt een penalty tegen. Ik kan dat niet helpen maar ben erg blij dat die penalty er niet in ging."
Meer uit Voetbal
GUADALUPE (ANP) - Frenkie de Jong begint aan zijn zeventigste interland voor het Nederlands elftal. De 29-jarige middenvelder staat om 03.00 uur Nederlandse tijd aan de aftrap van de zestiende finale tegen Marokko op het WK.
44 minuten geledenGUADALUPE (ANP) - Nederland begint met vijf verdedigers aan de zestiende finale op het WK tegen Marokko. Verdediger Nathan Aké heeft een basisplaats in het Monterrey Stadium. Middenvelder Tijjani Reijnders maakt plaats voor hem.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Duitsland is uitgeschakeld op het WK voetbal. De viervoudig wereldkampioen staat voor de derde keer op rij niet in de achtste finales. Het elftal van de jonge bondscoach Julian Nagelsmann (38) verloor in de nacht van maandag op dinsdag in het Boston Stadium na strafschoppen van Paraguay.
2 uur geledenMONTERREY (ANP) - Het Oranjefeest in Monterrey in aanloop naar de wedstrijd tegen Marokko in de zestiende finales van het wereldkampioenschap heeft minder bekijks getrokken dan vier dagen eerder in Kansas City, toen Nederland de groepsfase afsloot tegen Tunesië. Er verzamelden zich zo'n 16.000 mensen in Parque Fundidora, meldt een woordvoerder van de KNVB, die de cijfers kreeg van de lokale autoriteiten.
5 uur geledenSITTARD (ANP) - AZ verhuurt Lequincio Zeefuik komend seizoen aan Fortuna Sittard. Dat heeft de club uit Alkmaar maandag bekendgemaakt. Hij staat nog tot medio 2029 onder contract bij AZ.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Brazilië heeft ten koste van Japan de achtste finales van het wereldkampioenschap voetbal bereikt. De wedstrijd leek lang op een verlenging af te gaan, maar Brazilië wist in de blessuretijd de beslissende 2-1 te maken. Japan, groepsgenoot van het Nederlands elftal, kwam in de eerste helft op voorsprong via Kaishū Sano. De gelijkmaker na rust was van Casemiro. De winnende treffer in de slotfase was van invaller Gabriel Martinelli.
6 uur geledenPRAAG (ANP) - Miroslav Koubek is opgestapt als bondscoach van Tsjechië. Hij verklaarde op de website van de bond dat hij de verantwoordelijkheid neemt voor "de mislukking op het WK".
9 uur geleden