Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veltman geniet van terugkeer in Johan Cruijff ArenA

Veltman geniet van terugkeer in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Joël Veltman heeft niet alleen door de overwinning van Brighton & Hove Albion op Ajax (0-2) genoten van zijn terugkeer in de Johan Cruijff ArenA. "Het was heel bijzonder", zei de verdediger die met hetzelfde rugnummer (34) als Abdelhak Nouri vroeger speelde. "Mensen schreeuwden dat ik in het verkeerde shirt speelde. Dat was grappig."

De 31-jarige Veltman verliet Ajax drie jaar geleden voor de Engelse subtopper. Hij is basisspeler bij Brighton, dat ook van trainer Pep Guardiola complimenten krijgt voor de aantrekkelijke manier van voetballen. Ajax stond niet zo lang geleden ook voor aanvallend en verzorgd voetbal. Maar de club die twee jaar geleden nog alle zes duels won in de Champions League, staat na vier speelronden onderaan in poule B van de Europa League.

De supporters van Ajax juichten toen de stadionspeaker bij het doorgeven van de opstelling van Brighton de naam van Veltman noemde. De rechtsback vond zijn oude club beter spelen dan twee weken geleden onder interim-trainer Hedwiges Maduro. "Ze zaten twee weken geleden niet echt in de goede flow", zei Veltman. "Daarom speelden ze toen compacter dan normaal. Nu zetten ze meer druk. Ze kwamen er nu veel beter uit. Maar we hebben toch gewonnen. Dit is voor Brighton een heel mooie zege."

Meer uit Voetbal

Ajax bevestigt vertrek doelman Pasveer (42) naar Heracles Almelo

AMSTERDAM (ANP) - Remko Pasveer maakt het seizoen af bij Heracles Almelo. De 42-jarige doelman wil met zijn nieuwe club degradatie uit de Eredivisie voorkomen. Hij stond tot aan het einde van dit seizoen bij Ajax onder contract.

39 minuten geleden
Chinese voetbalbond schorst 73 personen levenslang om matchfixing

BEIJING (ANP) - De Chinese voetbalbond heeft 73 personen een levenslange schorsing opgelegd wegens matchfixing en corruptie. Onder de bestraften zijn voormalig bondscoach Li Tie en oud-bondsvoorzitter Chen Xuyuan. Ook zijn dertien topclubs bestraft met boetes en puntenaftrek.

8 uur geleden
Hoge boetes voor Senegal om weglopen in finale Afrika Cup

RABAT (ANP) - De voetbalbond van Afrika CAF heeft hoge boetes uitgedeeld aan de voetbalbond van Senegal en bondscoach Pape Bouna Thiaw voor "onsportief gedrag" tijdens de finale van de Afrika Cup.

9 uur geleden
Forse schorsing PSV'er Saibari voor handdoekenrel op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Ismael Saibari mag drie wedstrijden niet uitkomen voor het Marokkaanse nationale voetbalelftal. De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de PSV'er geschorst voor zijn 'onsportieve gedrag' in de slotfase van de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Saibari pakte de handdoek af van de Senegalese doelman Édouard Mendy en probeerde die te verstoppen. Mendy had die handdoek nodig om zijn keepershandschoenen af te drogen, omdat het hard regende in de finale in Rabat. Marokko verloor de tumultueuze finale na de verlenging.

10 uur geleden
Bosz baalt na uitschakeling nog meer van nederlaag tegen Union

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.

18 uur geleden
Grim: Ajax is niet goed genoeg voor Champions League

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."

18 uur geleden
Athletic Club en Marseille grijpen naast tussenronde CL

BILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.

19 uur geleden