Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veltman geniet van terugkeer in Johan Cruijff ArenA

Veltman geniet van terugkeer in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Joël Veltman heeft niet alleen door de overwinning van Brighton & Hove Albion op Ajax (0-2) genoten van zijn terugkeer in de Johan Cruijff ArenA. "Het was heel bijzonder", zei de verdediger die met hetzelfde rugnummer (34) als Abdelhak Nouri vroeger speelde. "Mensen schreeuwden dat ik in het verkeerde shirt speelde. Dat was grappig."

De 31-jarige Veltman verliet Ajax drie jaar geleden voor de Engelse subtopper. Hij is basisspeler bij Brighton, dat ook van trainer Pep Guardiola complimenten krijgt voor de aantrekkelijke manier van voetballen. Ajax stond niet zo lang geleden ook voor aanvallend en verzorgd voetbal. Maar de club die twee jaar geleden nog alle zes duels won in de Champions League, staat na vier speelronden onderaan in poule B van de Europa League.

De supporters van Ajax juichten toen de stadionspeaker bij het doorgeven van de opstelling van Brighton de naam van Veltman noemde. De rechtsback vond zijn oude club beter spelen dan twee weken geleden onder interim-trainer Hedwiges Maduro. "Ze zaten twee weken geleden niet echt in de goede flow", zei Veltman. "Daarom speelden ze toen compacter dan normaal. Nu zetten ze meer druk. Ze kwamen er nu veel beter uit. Maar we hebben toch gewonnen. Dit is voor Brighton een heel mooie zege."

Meer uit Voetbal

Aanvaller Providence van Almere City met Haïti naar WK

PORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.

26 minuten geleden
Verdediger Rekik in WK-selectie Oranje-opponent Tunesië

TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.

41 minuten geleden
Politiebewaking voor scheidsrechter die Celtic strafschop toewees

GLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.

1 uur geleden
Middlesbrough eist uitsluiting Southampton na spionage

MIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.

1 uur geleden
Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

1 uur geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

2 uur geleden
FC Utrecht-spits Haller niet in WK-selectie Ivoorkust

YAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.

2 uur geleden