Veltman geniet van terugkeer in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Joël Veltman heeft niet alleen door de overwinning van Brighton & Hove Albion op Ajax (0-2) genoten van zijn terugkeer in de Johan Cruijff ArenA. "Het was heel bijzonder", zei de verdediger die met hetzelfde rugnummer (34) als Abdelhak Nouri vroeger speelde. "Mensen schreeuwden dat ik in het verkeerde shirt speelde. Dat was grappig."
De 31-jarige Veltman verliet Ajax drie jaar geleden voor de Engelse subtopper. Hij is basisspeler bij Brighton, dat ook van trainer Pep Guardiola complimenten krijgt voor de aantrekkelijke manier van voetballen. Ajax stond niet zo lang geleden ook voor aanvallend en verzorgd voetbal. Maar de club die twee jaar geleden nog alle zes duels won in de Champions League, staat na vier speelronden onderaan in poule B van de Europa League.
De supporters van Ajax juichten toen de stadionspeaker bij het doorgeven van de opstelling van Brighton de naam van Veltman noemde. De rechtsback vond zijn oude club beter spelen dan twee weken geleden onder interim-trainer Hedwiges Maduro. "Ze zaten twee weken geleden niet echt in de goede flow", zei Veltman. "Daarom speelden ze toen compacter dan normaal. Nu zetten ze meer druk. Ze kwamen er nu veel beter uit. Maar we hebben toch gewonnen. Dit is voor Brighton een heel mooie zege."
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/RTR) - Brazilië kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Wesley. De rechtervleugelverdediger heeft in de oefenwedstrijd van zaterdag tegen Egypte een dijbeenblessure opgelopen, meldt de Braziliaanse voetbalbond CBF. Bondscoach Carlo Ancelotti heeft middenvelder Ederson van Atalanta opgeroepen als vervanger.
53 minuten geledenORANGEBURG (ANP) - Het Nederlands elftal is met een complete selectie begonnen aan de laatste training voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 internationals op het trainingscomplex van New York City FC, waar de Nederlander Pascal Jansen trainer is.
2 uur geledenORLÉANS (ANP/RTR) - De voetballers van de Democratische Republiek Congo wijken voor hun laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap uit naar Orléans in Frankrijk. Het duel is achter gesloten deuren, meldt een woordvoerder van het team.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
16 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
19 uur geleden