Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veltman geniet van terugkeer in Johan Cruijff ArenA

Veltman geniet van terugkeer in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Joël Veltman heeft niet alleen door de overwinning van Brighton & Hove Albion op Ajax (0-2) genoten van zijn terugkeer in de Johan Cruijff ArenA. "Het was heel bijzonder", zei de verdediger die met hetzelfde rugnummer (34) als Abdelhak Nouri vroeger speelde. "Mensen schreeuwden dat ik in het verkeerde shirt speelde. Dat was grappig."

De 31-jarige Veltman verliet Ajax drie jaar geleden voor de Engelse subtopper. Hij is basisspeler bij Brighton, dat ook van trainer Pep Guardiola complimenten krijgt voor de aantrekkelijke manier van voetballen. Ajax stond niet zo lang geleden ook voor aanvallend en verzorgd voetbal. Maar de club die twee jaar geleden nog alle zes duels won in de Champions League, staat na vier speelronden onderaan in poule B van de Europa League.

De supporters van Ajax juichten toen de stadionspeaker bij het doorgeven van de opstelling van Brighton de naam van Veltman noemde. De rechtsback vond zijn oude club beter spelen dan twee weken geleden onder interim-trainer Hedwiges Maduro. "Ze zaten twee weken geleden niet echt in de goede flow", zei Veltman. "Daarom speelden ze toen compacter dan normaal. Nu zetten ze meer druk. Ze kwamen er nu veel beter uit. Maar we hebben toch gewonnen. Dit is voor Brighton een heel mooie zege."

Meer uit Voetbal

Champions League-finale 2028 lijkt opnieuw naar München te gaan

NYON (ANP/DPA) - De Champions League-finale lijkt in 2028 opnieuw te worden gespeeld in de Allianz Arena van Bayern München. Geen enkel ander stadion heeft zich voor de deadline van eerder deze maand gemeld als geschikte kandidaat, meldt de Europese voetbalbond UEFA. De Champions League-finale van dit jaar tussen Paris Saint-Germain en Internazionale (5-0) was ook al in München.

37 minuten geleden
149 Turkse scheidsrechters maandenlang geschorst om gokken

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse voetbalbond heeft 149 scheidsrechters geschorst die worden verdacht van illegaal gokken. Ze moeten acht tot twaalf maanden toekijken, heeft de tuchtcommissie van de bond TFF besloten. Naar drie anderen loopt nog een onderzoek.

1 uur geleden
Van Persie wil niet zeggen of captain Steijn terugkeert in basis

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil niet zeggen of zijn aanvoerder Sem Steijn tegen FC Volendam terugkeert in de basis. "Hij zit in de selectie", zei een glimlachende Van Persie bij de persconferentie in De Kuip in aanloop naar de wedstrijd van zaterdag tussen Feyenoord en FC Volendam.

1 uur geleden
AZ mist aanvoerder Clasie ook tegen Sparta

ALKMAAR (ANP) - AZ moet het ook in het uitduel met Sparta Rotterdam zondag nog doen zonder aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder kan na zijn voetblessure weer bijna met de groep meetrainen, maar is nog niet wedstrijdfit. Dat zegt trainer Maarten Martens op de website van de Alkmaarders.

1 uur geleden
FC Barcelona keert terug in Camp Nou tijdens open training

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona ontvangt volgende week vrijdag tijdens een open training voor het eerst weer fans in het verbouwde stadion Camp Nou. Er worden zo'n 23.000 mensen verwacht tijdens de "operationele test" voor de uiteindelijke echte heropening. De bouwwerkzaamheden begonnen ruim twee jaar geleden en liepen veel vertraging op.

3 uur geleden
Gravenberch dicht bij rentree bij Liverpool na enkelblessure

LIVERPOOL (ANP) - Middenvelder Ryan Gravenberch is dicht bij zijn rentree bij het kwakkelende Liverpool. De international van het Nederlands elftal miste de afgelopen drie wedstrijden, maar heeft weer meegetraind en lijkt zaterdag te kunnen spelen tegen Aston Villa. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens zijn voorbeschouwende persconferentie.

4 uur geleden
Sparta door in bekertoernooi na 5-2-zege op FC Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft in een aantrekkelijk duel FC Groningen uitgeschakeld in het toernooi om de KNVB-beker. De ploeg van trainer Maurice Steijn won met 5-2 op Het Kasteel.

17 uur geleden