Veltman geniet van terugkeer in Johan Cruijff ArenA
AMSTERDAM (ANP) - Joël Veltman heeft niet alleen door de overwinning van Brighton & Hove Albion op Ajax (0-2) genoten van zijn terugkeer in de Johan Cruijff ArenA. "Het was heel bijzonder", zei de verdediger die met hetzelfde rugnummer (34) als Abdelhak Nouri vroeger speelde. "Mensen schreeuwden dat ik in het verkeerde shirt speelde. Dat was grappig."
De 31-jarige Veltman verliet Ajax drie jaar geleden voor de Engelse subtopper. Hij is basisspeler bij Brighton, dat ook van trainer Pep Guardiola complimenten krijgt voor de aantrekkelijke manier van voetballen. Ajax stond niet zo lang geleden ook voor aanvallend en verzorgd voetbal. Maar de club die twee jaar geleden nog alle zes duels won in de Champions League, staat na vier speelronden onderaan in poule B van de Europa League.
De supporters van Ajax juichten toen de stadionspeaker bij het doorgeven van de opstelling van Brighton de naam van Veltman noemde. De rechtsback vond zijn oude club beter spelen dan twee weken geleden onder interim-trainer Hedwiges Maduro. "Ze zaten twee weken geleden niet echt in de goede flow", zei Veltman. "Daarom speelden ze toen compacter dan normaal. Nu zetten ze meer druk. Ze kwamen er nu veel beter uit. Maar we hebben toch gewonnen. Dit is voor Brighton een heel mooie zege."
Meer uit Voetbal
HILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
13 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
15 uur geleden