Veltman denkt in coronacrisis niet aan een vertrek bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Joël Veltman denkt even niet aan een vertrek bij Ajax. "Het belangrijkste voor nu is dat we uit deze crisis komen, daarna zien we wel weer verder", zegt hij op de website van zijn club uit Amsterdam.
Veltman stond afgelopen zomer al open voor een buitenlands avontuur. Maar trainer Erik ten Hag wilde de 28-jarige verdediger niet kwijt. Het contract van de 22-voudig international loopt volgend seizoen af. Normaal gesproken was dit de tijd geweest om aan een andere club te denken. Maar na de uitbraak van het coronavirus is het lastig in de toekomst kijken.
"Het is een bizarre tijd, voor iedereen", beseft Veltman. "En waar we kunnen, proberen wij als spelers wat te betekenen voor de mensen om ons heen. Wat de toekomst brengt? De tijd zal het leren, maar ik hoop over een paar jaar te kunnen zeggen dat we juist hebben gehandeld."
Vertrekken bij Ajax
Veltman is niet de enige Ajacied die aan een vertrek uit de eredivisie dacht. Donny van de Beek, Nicolás Tagliafico en André Onana leken ook op weg naar de uitgang, totdat het coronavirus zich ook over Europa verspreidde. Voorlopig heeft alleen Hakim Ziyech overeenstemming bereikt met een nieuwe club. Hij is op 1 juli eigendom van Chelsea, als de regels voor nieuwe contracten niet veranderen.
Veltman is nagenoeg hersteld van een knieblessure, die hij begin februari in het thuisduel met PSV opliep. Hij had nu de laatste stappen naar een terugkeer in het eerste elftal moeten zetten. Maar sportpark De Toekomst is gesloten, zoals alle trainingsaccommodaties van clubs in het betaalde voetbal. "Toen op 15 maart werd besloten dat ook onze gezamenlijke trainingen niet meer doorgingen, was dat wel even een moment", weet Veltman. "We kregen direct een individueel programma mee naar huis en werden waar nodig voorzien van sportapparatuur zoals gewichten en fietsen."
Fit
"Ik probeer natuurlijk zo fit mogelijk te blijven en ik volg alle trainingen", vertelt de rechtsbenige verdediger. "Ik merk dat het niet eenvoudig is om elke dag gemotiveerd te trainen. We weten niet meer waarvoor we trainen en dat maakt het moeilijk. Op dit moment is het nog onduidelijk of het seizoen wordt uitgespeeld. We moeten vooral luisteren naar wat de artsen en de overheid adviseren, denk ik."
"Zelf heb ik het geluk dat ik mijn vrouw en dochter thuis om me heen heb. Voor jongens uit het buitenland, die hun familie niet om zich heen hebben, is het een stuk lastiger. Ik kan nog even langs bij mijn ouders, om op 1,5 meter afstand een praatje te maken en elkaar even echt te zien. Dat is voor sommige jongens uit ons team geen optie. We proberen ze wel af te leiden en op te vrolijken. Een potje FIFA spelen samen helpt vaak wel."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.
20 minuten geledenLONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jorthy Mokio verkiest het nationale elftal van de Democratische Republiek Congo boven dat van België. Dat heeft de 18-jarige verdedigende middenvelder van Ajax vrijdag bekendgemaakt op sociale media. "Ik ben Congolees in hart en nieren", schrijft de in Gent geboren voetballer. "En het is onder deze kleuren dat ik het volgende hoofdstuk van mijn verhaal wil schrijven."
16 uur geleden