Velsen ontbindt actie Extinction Rebellion, politie treedt op
IJMUIDEN (ANP) - De actie van Extinction Rebellion tegen een cruiseschip in het sluizencomplex van IJmuiden is door locoburgemeester Jeroen Verwoort van Velsen ontbonden. Dat betekent dat het protest niet meer is toegestaan en dat de politie in actie komt.
In welke vorm agenten optreden kon een politiewoordvoerder niet zeggen. Op een livestream van Extinction Rebellion is te zien dat twee betogers zich hebben vastgemaakt aan een hek. Ze zouden zichzelf hebben vastgeplakt.
"Het Noordzeekanaal is een belangrijke vaarweg met veel scheepvaartverkeer. Door nu opnieuw de sluizen te blokkeren, kan het scheepvaartverkeer geen doorgang vinden. Omdat de demonstranten niet uit zichzelf wilden vertrekken, heb ik besloten de demonstratie te laten beëindigen door de politie", zegt Verwoort in een verklaring.
Grootste zeesluis ter wereld
De actievoerders zelf laten weten dat alleen het cruiseschip niet verder kan varen, maar ander scheepvaartverkeer wel.
Sinds 1876 varen zeeschepen via IJmuiden de havens van Amsterdam binnen. Het sluizencomplex werd in de loop der tijd steeds groter, maar ook de schepen werden steeds breder. Er kwamen sluizen bij, maar uiteindelijk bleken drastischere maatregelen nodig.
De bouw van een nieuwe zeesluis startte medio 2016. Op 26 januari 2022 opende koning Willem-Alexander de Zeesluis IJmuiden. De nieuwe sluis is 70 meter breed, 500 meter lang en 18 meter diep en is daarmee de grootste zeesluis ter wereld. Hij is bovendien onafhankelijk van getijden en dus kunnen schepen ongeacht eb of vloed op elk tijdstip doorvaren naar de Amsterdamse havenregio.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Rotterdam bereidt zich voor op de komst van het Nederlandse cruiseschip Hondius. Nadat alle passagiers van boord zijn op Tenerife, vaart het schip door naar de haven in de Maasstad. Wanneer het precies arriveert, is nog niet bekend. Een woordvoerder van de gemeente verwacht dat dit aan het einde van de week zal zijn.
54 minuten geledenLEIDEN (ANP) - Een deelnemer van hardloopevenement Leiden Marathon is zondag overleden. De politie bevestigt dat, maar heeft verder geen informatie over de doodsoorzaak en de overledene.
55 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - De politie heeft in totaal 26 mensen aangehouden bij een protest tegen noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn. Betogers bekogelden zaterdagavond onder meer de politie met vuurwerk, hinderden het verkeer en belaagden een voertuig, somt de politie op. Een 58-jarige man uit Apeldoorn werd opgepakt voor mishandeling van een boa van de gemeente.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De medische controle van de Nederlandse opvarenden van de m/v Hondius is afgerond, meldt het ministerie van Volksgezondheid zondag. Ze zullen naar verwachting om 14.30 uur plaatselijke tijd met het vliegtuig van Tenerife naar Eindhoven vertrekken. Het is op Tenerife een uur vroeger dan in Nederland.
1 uur geledenZUTPHEN (ANP) - Op de slaapkamer van een 23-jarige Zutphenaar heeft de politie begin mei 340.000 euro cash, drugs en onder andere een gasalarmpistool gevonden. De politie deed onderzoek nadat de man eerder in een park was gezien bij een kennelijk heimelijke overdracht van vermoedelijk drugs. Dat maakte de politie zondag bekend.
3 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van de opvarenden van het Nederlandse cruiseschip Hondius is begonnen, ziet een ANP-verslaggever ter plaatse. Het door hantavirus getroffen schip kwam zondag vroeg in de ochtend aan in de haven van Granadilla op Tenerife, waar het voor anker ging.
4 uur geledenGRANADILLA DE ABONA (ANP) - De evacuatie van opvarenden van cruiseschip m/v Hondius is een forse operatie, waarbij 23 landen betrokken zijn. De Spaanse gezondheidsminister Mónica García zegt zondag op Tenerife dat alles tot dusver volgens plan verloopt. De Spaanse opvarenden zijn als eersten aan de beurt om met kleine bootjes van boord te worden gehaald. Daarna volgen de mensen die met een vliegtuig naar Eindhoven worden gebracht.
4 uur geleden