Velsen ontbindt actie Extinction Rebellion, politie treedt op
IJMUIDEN (ANP) - De actie van Extinction Rebellion tegen een cruiseschip in het sluizencomplex van IJmuiden is door locoburgemeester Jeroen Verwoort van Velsen ontbonden. Dat betekent dat het protest niet meer is toegestaan en dat de politie in actie komt.
In welke vorm agenten optreden kon een politiewoordvoerder niet zeggen. Op een livestream van Extinction Rebellion is te zien dat twee betogers zich hebben vastgemaakt aan een hek. Ze zouden zichzelf hebben vastgeplakt.
"Het Noordzeekanaal is een belangrijke vaarweg met veel scheepvaartverkeer. Door nu opnieuw de sluizen te blokkeren, kan het scheepvaartverkeer geen doorgang vinden. Omdat de demonstranten niet uit zichzelf wilden vertrekken, heb ik besloten de demonstratie te laten beƫindigen door de politie", zegt Verwoort in een verklaring.
Grootste zeesluis ter wereld
De actievoerders zelf laten weten dat alleen het cruiseschip niet verder kan varen, maar ander scheepvaartverkeer wel.
Sinds 1876 varen zeeschepen via IJmuiden de havens van Amsterdam binnen. Het sluizencomplex werd in de loop der tijd steeds groter, maar ook de schepen werden steeds breder. Er kwamen sluizen bij, maar uiteindelijk bleken drastischere maatregelen nodig.
De bouw van een nieuwe zeesluis startte medio 2016. Op 26 januari 2022 opende koning Willem-Alexander de Zeesluis IJmuiden. De nieuwe sluis is 70 meter breed, 500 meter lang en 18 meter diep en is daarmee de grootste zeesluis ter wereld. Hij is bovendien onafhankelijk van getijden en dus kunnen schepen ongeacht eb of vloed op elk tijdstip doorvaren naar de Amsterdamse havenregio.
Meer uit Binnenland
LOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.
43 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft woensdag een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een 34-jarige man uit Rijsenhout (Noord-Holland) voor het afleveren van drugs met drones en telefoons aan gevangenen en drugsbezit. Daarnaast krijgt de man een boete van 10.000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank ging akkoord met procesafspraken tussen het Openbaar Ministerie en verdachte Mark S. en deed na afloop van de inhoudelijke behandeling direct uitspraak.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de provincies betreft zo snel mogelijk crisismaatregelen nemen tegen de overbelasting van het elektriciteitsnet. Het Interprovinciaal Overleg (IPO) roept de regering onder meer op meer geld uit te trekken voor warmtenetten en waterstof om de gevolgen van netcongestie beter op te kunnen vangen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Den Haag, Amsterdam, Utrecht en de G40-steden, het netwerk van 41 grote en middelgrote steden, doen "opnieuw een dringend beroep op het Rijk" om extra geld beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van de inburgeringswet. Het aantal inburgeraars is verdubbeld ten opzichte van eerdere inschattingen, maar het budget voor de uitvoeringskosten is ondanks eerder gemaakte afspraken niet verhoogd, stellen de gemeenten in een persbericht.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
8 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
9 uur geleden