Velsen ontbindt actie Extinction Rebellion, politie treedt op
IJMUIDEN (ANP) - De actie van Extinction Rebellion tegen een cruiseschip in het sluizencomplex van IJmuiden is door locoburgemeester Jeroen Verwoort van Velsen ontbonden. Dat betekent dat het protest niet meer is toegestaan en dat de politie in actie komt.
In welke vorm agenten optreden kon een politiewoordvoerder niet zeggen. Op een livestream van Extinction Rebellion is te zien dat twee betogers zich hebben vastgemaakt aan een hek. Ze zouden zichzelf hebben vastgeplakt.
"Het Noordzeekanaal is een belangrijke vaarweg met veel scheepvaartverkeer. Door nu opnieuw de sluizen te blokkeren, kan het scheepvaartverkeer geen doorgang vinden. Omdat de demonstranten niet uit zichzelf wilden vertrekken, heb ik besloten de demonstratie te laten beƫindigen door de politie", zegt Verwoort in een verklaring.
Grootste zeesluis ter wereld
De actievoerders zelf laten weten dat alleen het cruiseschip niet verder kan varen, maar ander scheepvaartverkeer wel.
Sinds 1876 varen zeeschepen via IJmuiden de havens van Amsterdam binnen. Het sluizencomplex werd in de loop der tijd steeds groter, maar ook de schepen werden steeds breder. Er kwamen sluizen bij, maar uiteindelijk bleken drastischere maatregelen nodig.
De bouw van een nieuwe zeesluis startte medio 2016. Op 26 januari 2022 opende koning Willem-Alexander de Zeesluis IJmuiden. De nieuwe sluis is 70 meter breed, 500 meter lang en 18 meter diep en is daarmee de grootste zeesluis ter wereld. Hij is bovendien onafhankelijk van getijden en dus kunnen schepen ongeacht eb of vloed op elk tijdstip doorvaren naar de Amsterdamse havenregio.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst belooft algoritmes op een meer verantwoorde manier toe te passen, na hiervoor te zijn berispt met een Big Brother Award. Maar de organisatie kan volgens een woordvoerder niet zonder algoritmes om miljarden euro's aan belastinginkomsten te kunnen controleren. "Wij gebruiken algoritmes en zullen die blijven gebruiken."
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Om te komen tot gezonde en schimmelvrije woningen voor alle Amsterdammers, is steun van het Rijk nodig. Dat schrijft woonwethouder Zita Pels aan de gemeenteraad.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De 39-jarige Bob ter H., die wordt verdacht van het bedreigen van zanger Douwe Bob, is opnieuw opgepakt. De man was in afwachting van zijn strafzaak vrijgelaten, maar heeft de voorwaarden die daaraan waren verbonden overtreden. Dat bevestigt zijn advocaat Willem van Vliet na berichtgeving door het AD.
4 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Vier van de vijf verdachten in een groot proces dat draait om een groep vermeende soevereinen, mogen de inhoudelijke behandeling van de strafzaak in vrijheid afwachten. Dat heeft de rechtbank in Leeuwarden aan het einde van de derde inleidende zitting laten weten, waarna applaus in de zittingszaal klonk.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 31-jarige Amsterdammer is dinsdag aangehouden voor het versturen van drugs via de post. Zijn voorarrest is vrijdag verlengd met twee weken, meldt het Openbaar Ministerie. De man zou zeker acht pakketten met in totaal ruim drie kilo harddrugs hebben verstuurd.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Jeugd) adviseert ouders en organisaties om kinderen voorlopig niet met speelzand te laten spelen, omdat er mogelijk te veel asbest in zit. In een brief aan de Tweede Kamer schrijft de VVD-bewindsvrouw dat ze een advies van meerdere deskundigen en de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit onderschrijft.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden in verband met een dodelijk schietincident donderdag in de Indrapoerastraat in de wijk Delfshaven in Rotterdam-West. De politie denkt echter niet dat deze verdachte de schutter is. Wat zijn rol wel was, moet nog worden vastgesteld. Een 34-jarige man uit Capelle aan den IJssel kwam om het leven, nadat hij in een portiek werd beschoten.
5 uur geleden