Velsen ontbindt actie Extinction Rebellion, politie treedt op
IJMUIDEN (ANP) - De actie van Extinction Rebellion tegen een cruiseschip in het sluizencomplex van IJmuiden is door locoburgemeester Jeroen Verwoort van Velsen ontbonden. Dat betekent dat het protest niet meer is toegestaan en dat de politie in actie komt.
In welke vorm agenten optreden kon een politiewoordvoerder niet zeggen. Op een livestream van Extinction Rebellion is te zien dat twee betogers zich hebben vastgemaakt aan een hek. Ze zouden zichzelf hebben vastgeplakt.
"Het Noordzeekanaal is een belangrijke vaarweg met veel scheepvaartverkeer. Door nu opnieuw de sluizen te blokkeren, kan het scheepvaartverkeer geen doorgang vinden. Omdat de demonstranten niet uit zichzelf wilden vertrekken, heb ik besloten de demonstratie te laten beëindigen door de politie", zegt Verwoort in een verklaring.
Grootste zeesluis ter wereld
De actievoerders zelf laten weten dat alleen het cruiseschip niet verder kan varen, maar ander scheepvaartverkeer wel.
Sinds 1876 varen zeeschepen via IJmuiden de havens van Amsterdam binnen. Het sluizencomplex werd in de loop der tijd steeds groter, maar ook de schepen werden steeds breder. Er kwamen sluizen bij, maar uiteindelijk bleken drastischere maatregelen nodig.
De bouw van een nieuwe zeesluis startte medio 2016. Op 26 januari 2022 opende koning Willem-Alexander de Zeesluis IJmuiden. De nieuwe sluis is 70 meter breed, 500 meter lang en 18 meter diep en is daarmee de grootste zeesluis ter wereld. Hij is bovendien onafhankelijk van getijden en dus kunnen schepen ongeacht eb of vloed op elk tijdstip doorvaren naar de Amsterdamse havenregio.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - De politie heeft vrijdagavond een eind gemaakt aan de bezetting van het hoofdgebouw van Lelystad Airport. Ongeveer twintig activisten van Greenpeace begonnen de actie donderdagochtend om 7.00 uur en verbleven sindsdien in het gebouw.
1 minuut geledenHILVERSUM (ANP) - Arie Kievit heeft dit jaar de Zilveren Camera gewonnen. De fotograaf kreeg de belangrijke prijs voor fotojournalistiek in Nederland voor zijn fotoserie van de rellen na een demonstratie voor strenger asielbeleid. Kievit ontving de prijs vrijdag in Hilversum uit handen van Tweede Kamervoorzitter Thom van Campen. Hij maakte de serie in opdracht van de Volkskrant.
2 uur geledenRIDDERKERK (ANP) - De politie heeft donderdag een man aangehouden in Ridderkerk die onbedoeld toegang had gekregen tot politiedocumenten. Hij werd opgeroepen deze documenten terug te geven, maar gaf daaraan geen gehoor. Daarop is hij aangehouden wegens computervredebreuk.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De uitspraak van de rechtbank in Den Bosch in de zaak rond het dodelijke ongeluk met de Stint is een "zeer terechte en heel zuivere", zei advocaat Geert-Jan Knoops vrijdag. De rechtbank sprak zijn cliënten, de twee Stintondernemers die door het Openbaar Ministerie strafrechtelijk aansprakelijk zijn gesteld voor het ongeval, vrij.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Martini Ziekenhuis in Groningen heeft besloten ongeveer twintig operaties af te zeggen die vrijdag en komende maandag gepland waren. Als gevolg van ziekte door griep is er minder personeel beschikbaar in het ziekenhuis.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - In drie verschillende onderzoeken zijn aan het begin van dit jaar ruim 13 miljoen illegale sigaretten in beslag genomen, meldt de Fiscale Inlichtingen- en OpsporingsDienst (FIOD). Als de sigaretten waren verkocht, zou de Nederlandse staat zo'n 4,2 miljoen euro zijn misgelopen.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie wil hoger beroep aantekenen in de zaak over het dodelijke ongeluk met de Stint. "We zijn zeker van plan in hoger beroep te gaan tegen het in onze ogen teleurstellende vonnis van de rechtbank", zegt een woordvoerder van het OM.
4 uur geleden