Vélo d'Or voor Vollering en Vingegaard, ook prijs Van der Poel
PARIJS (ANP) - Demi Vollering en Jonas Vingegaard hebben de Vélo d'Or 2023 gewonnen, de prestigieuze prijs voor de beste wielrenners van het jaar. Mathieu van der Poel kreeg de Trophée Eddy Merckx voor de beste klassiekerrenner van het seizoen.
Vollering won dit jaar onder meer de Tour de France Femmes, de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. De 26-jarige renster van Team SD Worx werd daarnaast tweede op het WK op de weg.
De 26-jarige Deen Vingegaard van Jumbo-Visma won dit seizoen voor de tweede keer op rij de Tour de France en schreef onder meer de Ronde van het Baskenland en het Critérium du Dauphiné op zijn naam.
Kopecky
Van der Poel (28) won in dienst van Alpecin-Deceuninck de klassiekers Milaan-San Remo en Parijs-Roubaix. Hij veroverde daarnaast goud bij het WK op de weg. De Belgische Lotte Kopecky, ploeggenote van Vollering bij Team SD Worx, kreeg de prijs voor beste klassiekerrenster.
De Vélo d'Or, een initiatief van het Franse Vélo Magazine, wordt sinds 1992 uitgereikt en de winnaars worden bepaald door een jury die bestaat uit wielerjournalisten. Vorig jaar ging de prijs naar Annemiek van Vleuten en Remco Evenepoel.
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
6 uur geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
11 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
12 uur geleden