Vélo d'Or voor Vollering en Vingegaard, ook prijs Van der Poel
PARIJS (ANP) - Demi Vollering en Jonas Vingegaard hebben de Vélo d'Or 2023 gewonnen, de prestigieuze prijs voor de beste wielrenners van het jaar. Mathieu van der Poel kreeg de Trophée Eddy Merckx voor de beste klassiekerrenner van het seizoen.
Vollering won dit jaar onder meer de Tour de France Femmes, de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. De 26-jarige renster van Team SD Worx werd daarnaast tweede op het WK op de weg.
De 26-jarige Deen Vingegaard van Jumbo-Visma won dit seizoen voor de tweede keer op rij de Tour de France en schreef onder meer de Ronde van het Baskenland en het Critérium du Dauphiné op zijn naam.
Kopecky
Van der Poel (28) won in dienst van Alpecin-Deceuninck de klassiekers Milaan-San Remo en Parijs-Roubaix. Hij veroverde daarnaast goud bij het WK op de weg. De Belgische Lotte Kopecky, ploeggenote van Vollering bij Team SD Worx, kreeg de prijs voor beste klassiekerrenster.
De Vélo d'Or, een initiatief van het Franse Vélo Magazine, wordt sinds 1992 uitgereikt en de winnaars worden bepaald door een jury die bestaat uit wielerjournalisten. Vorig jaar ging de prijs naar Annemiek van Vleuten en Remco Evenepoel.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
32 minuten geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
42 minuten geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
10 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
11 uur geledenKASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.
14 uur geledenVERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.
16 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.
17 uur geleden