Vélo d'Or voor Vollering en Vingegaard, ook prijs Van der Poel
PARIJS (ANP) - Demi Vollering en Jonas Vingegaard hebben de Vélo d'Or 2023 gewonnen, de prestigieuze prijs voor de beste wielrenners van het jaar. Mathieu van der Poel kreeg de Trophée Eddy Merckx voor de beste klassiekerrenner van het seizoen.
Vollering won dit jaar onder meer de Tour de France Femmes, de Amstel Gold Race, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken-Luik. De 26-jarige renster van Team SD Worx werd daarnaast tweede op het WK op de weg.
De 26-jarige Deen Vingegaard van Jumbo-Visma won dit seizoen voor de tweede keer op rij de Tour de France en schreef onder meer de Ronde van het Baskenland en het Critérium du Dauphiné op zijn naam.
Kopecky
Van der Poel (28) won in dienst van Alpecin-Deceuninck de klassiekers Milaan-San Remo en Parijs-Roubaix. Hij veroverde daarnaast goud bij het WK op de weg. De Belgische Lotte Kopecky, ploeggenote van Vollering bij Team SD Worx, kreeg de prijs voor beste klassiekerrenster.
De Vélo d'Or, een initiatief van het Franse Vélo Magazine, wordt sinds 1992 uitgereikt en de winnaars worden bepaald door een jury die bestaat uit wielerjournalisten. Vorig jaar ging de prijs naar Annemiek van Vleuten en Remco Evenepoel.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft na zeven jaar afscheid genomen van zijn coach Juan Carlos Ferrero. Dat meldde de nummer 1 van de wereldranglijst woensdag op Instagram. De 22-jarige Spanjaard won onder meer zes grandslamtoernooien tijdens de samenwerking met zijn landgenoot.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.
1 dag geledenMAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
1 dag geleden