Veldrijdsters met Van Anrooij, zonder Van Empel naar Flamanville
ARNHEM (ANP) - Veldrijdster Shirin van Anrooij maakt haar rentree in het veldrijden bij de wereldbekerwedstrijd van aankomende zondag in het Franse Flamanville. Bondscoach Gerben de Knegt maakte zijn selectie voor de wereldbekermanche bekend. Daarin ontbreken Europees- en wereldkampioene Fem van Empel en Puck Pieterse, die de wedstrijd overslaan.
Wereldbekerleidster Ceylin del Carmen Alvarado is er wel bij. Naast Van Anrooij en Alvarado komt ook Lucinda Brand, de winnares van de wedstrijd zondag in Dublin, aan de start. De selectie bestaat verder uit Inge van der Heijden, Annemarie Worst, Manon Bakker, Denise Betsema, Aniek van Alphen, Leonie Bentveld, Lauren Molengraaf en Femke Gort.
Bij de mannen keren Lars van der Haar en Joris Nieuwenhuis terug in de selectie. Zij deden niet mee aan de cross in Dublin, waar landgenoot Pim Ronhaar de zege pakte. Ronhaar maakt ook deel uit van de selectie net als Ryan Kamp, Corné van Kessel, Stan Godrie, Mees Hendrikx en Luke Verburg.
Logische keuzes
"Mooi om te zien dat Pim bevestigt met een tweede overwinning, waarmee hij ook in de wereldbekerstand een goede zaak doet", zei De Knegt. "Lars van der Haar en Joris Nieuwenhuis zijn ook weer van de partij en ik heb in de selectie ook ruimte voor Luke Verburg, die weer wat extra ritme kan opdoen en punten kan scoren voor een betere startpositie."
Bij de vrouwen zag de bondscoach Lucinda Brand de stijgende lijn doortrekken. "Zij rijdt net als wereldbekerleidster Alvarado. Fem van Empel en Puck Pieterse slaan deze wedstrijd over met het oog op de rest van de winter en de andere wielerdisciplines waar ze komend jaar in willen uitblinken. Voor mij zijn dat logische keuzes. Bovendien is het een opsteker dat we met veel verschillende rensters kunnen winnen, ook als we toppers als Puck en Fem missen."
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
13 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
14 uur geleden