Veldrijdsters met Van Anrooij, zonder Van Empel naar Flamanville
ARNHEM (ANP) - Veldrijdster Shirin van Anrooij maakt haar rentree in het veldrijden bij de wereldbekerwedstrijd van aankomende zondag in het Franse Flamanville. Bondscoach Gerben de Knegt maakte zijn selectie voor de wereldbekermanche bekend. Daarin ontbreken Europees- en wereldkampioene Fem van Empel en Puck Pieterse, die de wedstrijd overslaan.
Wereldbekerleidster Ceylin del Carmen Alvarado is er wel bij. Naast Van Anrooij en Alvarado komt ook Lucinda Brand, de winnares van de wedstrijd zondag in Dublin, aan de start. De selectie bestaat verder uit Inge van der Heijden, Annemarie Worst, Manon Bakker, Denise Betsema, Aniek van Alphen, Leonie Bentveld, Lauren Molengraaf en Femke Gort.
Bij de mannen keren Lars van der Haar en Joris Nieuwenhuis terug in de selectie. Zij deden niet mee aan de cross in Dublin, waar landgenoot Pim Ronhaar de zege pakte. Ronhaar maakt ook deel uit van de selectie net als Ryan Kamp, Corné van Kessel, Stan Godrie, Mees Hendrikx en Luke Verburg.
Logische keuzes
"Mooi om te zien dat Pim bevestigt met een tweede overwinning, waarmee hij ook in de wereldbekerstand een goede zaak doet", zei De Knegt. "Lars van der Haar en Joris Nieuwenhuis zijn ook weer van de partij en ik heb in de selectie ook ruimte voor Luke Verburg, die weer wat extra ritme kan opdoen en punten kan scoren voor een betere startpositie."
Bij de vrouwen zag de bondscoach Lucinda Brand de stijgende lijn doortrekken. "Zij rijdt net als wereldbekerleidster Alvarado. Fem van Empel en Puck Pieterse slaan deze wedstrijd over met het oog op de rest van de winter en de andere wielerdisciplines waar ze komend jaar in willen uitblinken. Voor mij zijn dat logische keuzes. Bovendien is het een opsteker dat we met veel verschillende rensters kunnen winnen, ook als we toppers als Puck en Fem missen."
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
10 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
11 uur geleden