Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdsters met Van Anrooij, zonder Van Empel naar Flamanville

Veldrijdsters met Van Anrooij, zonder Van Empel naar Flamanville

ARNHEM (ANP) - Veldrijdster Shirin van Anrooij maakt haar rentree in het veldrijden bij de wereldbekerwedstrijd van aankomende zondag in het Franse Flamanville. Bondscoach Gerben de Knegt maakte zijn selectie voor de wereldbekermanche bekend. Daarin ontbreken Europees- en wereldkampioene Fem van Empel en Puck Pieterse, die de wedstrijd overslaan.

Wereldbekerleidster Ceylin del Carmen Alvarado is er wel bij. Naast Van Anrooij en Alvarado komt ook Lucinda Brand, de winnares van de wedstrijd zondag in Dublin, aan de start. De selectie bestaat verder uit Inge van der Heijden, Annemarie Worst, Manon Bakker, Denise Betsema, Aniek van Alphen, Leonie Bentveld, Lauren Molengraaf en Femke Gort.

Bij de mannen keren Lars van der Haar en Joris Nieuwenhuis terug in de selectie. Zij deden niet mee aan de cross in Dublin, waar landgenoot Pim Ronhaar de zege pakte. Ronhaar maakt ook deel uit van de selectie net als Ryan Kamp, Corné van Kessel, Stan Godrie, Mees Hendrikx en Luke Verburg.

Logische keuzes

"Mooi om te zien dat Pim bevestigt met een tweede overwinning, waarmee hij ook in de wereldbekerstand een goede zaak doet", zei De Knegt. "Lars van der Haar en Joris Nieuwenhuis zijn ook weer van de partij en ik heb in de selectie ook ruimte voor Luke Verburg, die weer wat extra ritme kan opdoen en punten kan scoren voor een betere startpositie."

Bij de vrouwen zag de bondscoach Lucinda Brand de stijgende lijn doortrekken. "Zij rijdt net als wereldbekerleidster Alvarado. Fem van Empel en Puck Pieterse slaan deze wedstrijd over met het oog op de rest van de winter en de andere wielerdisciplines waar ze komend jaar in willen uitblinken. Voor mij zijn dat logische keuzes. Bovendien is het een opsteker dat we met veel verschillende rensters kunnen winnen, ook als we toppers als Puck en Fem missen."

Meer uit Sport

De Jong kijkt ondanks verlies terug op mooie verjaardag in Parijs

PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."

3 uur geleden
Eindzege in Giro maakt veel emoties los bij Vingegaard

ROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.

4 uur geleden
Sprinter Milan wint slotrit Ronde van Italië, eindzege Vingegaard

ROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.

5 uur geleden
De Jong strandt in vierde ronde Roland Garros tegen Zverev

PARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.

6 uur geleden
Debutant Jódar naar laatste acht in Parijs na zege op Carreño

PARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.

7 uur geleden
Oosterwegel en Dokter tweede en derde bij zevenkamp in Götzis

GÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.

7 uur geleden
Italiaan Bezzecchi wint MotoGP op circuit van Mugello

SCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.

9 uur geleden