Veldrijdsters heersen bij WK beloften, goud voor Pieterse
FAYETTEVILLE (ANP) - Puck Pieterse is zondag in het Amerikaanse Fayetteville wereldkampioene veldrijden geworden bij de beloften. De 19-jarige Amersfoortse reed in de slotronde weg bij haar concurrenten, ook afkomstig uit Nederland. De Zeeuwse Shirin van Anrooij vond weer aansluiting, maar werd in de sprint geklopt. Titelverdedigster Fem van Empel uit Sint-Michielsgestel moest ditmaal genoegen nemen met brons.
Pieterse had al een sterk seizoen achter de rug, waarin ze als derde eindigde in de wereldbeker, achter de elitevrouwen Lucinda Brand en Denise Betsema. Het leverde de renster van Alpecin-Fenix wel de trui op voor de beste belofte in die competitie.
Die kan ze nu omruilen voor een regenboogtrui, al mag Pieterse die alleen dragen in wedstrijden voor beloften. "Het was een enorme strijd", keek ze terug. "We bleven elkaar aanvallen, maar niemand slaagde erin weg te komen. Mijn plan was in de laatste ronde nog eens vol aan te zetten op de klim. Ook daar lukte het niet. Later had ik even een kleine voorsprong. Maar toen Shirin weer aansloot, wist ik dat het op een sprint zou aankomen."
Het was even onduidelijk of ze echt als eerste de finish had gepasseerd, daarna was er vooral trots. "Zeker omdat we hier met zijn drieën op het podium staan." Pieterse is de vierde Nederlandse vrouw die WK-goud verovert bij de beloften. Annemarie Worst (2017), Inge van der Heijden (2019) en Van Empel (2021) gingen haar voor.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - Joep Wennemars kan nog niet zeggen hoe goed hij eind oktober is bij de eerste wedstrijd van het schaatsseizoen. De 24-jarige schaatser van Team Essent moest afgelopen zomer herstellen van een liesblessure. "Ik vind dat ik niet op 100 procent ben", zo vertelde hij tijdens de teampresentatie in Den Bosch. "Ik weet niet of ik over een paar weken hard ga schaatsen of niet. Ik ga wel meedoen."
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Suzanne Schulting gaat in het eerste deel van het nieuwe schaatsseizoen vooralsnog niet shorttracken. De 29-jarige schaatsster van Team Essent, die het langebaanschaatsen combineert met het shorttracken, richt zich in de komende maanden op de langebaan, zo vertelde ze dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sponsor Essent heeft zich tot en met 2030 verbonden aan de schaatsploeg van coach Jac Orie en commercieel directeur Sven Kramer. Dat heeft Team Essent dinsdag tijdens de teampresentatie in Den Bosch bekendgemaakt.
13 uur geledenSINGAPORE (ANP/RTR) - Formule 1-coureur George Russell start komende zondag in de Grote Prijs van Singapore achteraan. De Brit van Mercedes incasseert een gridstraf omdat hij een motorwissel moet doorvoeren. Het is zijn vijfde en daarmee heeft hij zijn maximale aantal van vier krachtbronnen per seizoen overschreden, bevestigde het team van Mercedes.
13 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De volleybalsters hebben zich officieel geplaatst voor het WK van 2027 in de Verenigde Staten en Canada. De 32 nationale teams die deelnemen aan het WK zijn na de kwalificatieperiode bekend. Nederland kwalificeerde zich met de tiende plaats op de ranking van de internationale volleybalbond FIVB voor het mondiale eindtoernooi.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB heeft voorafgaand aan het na-olympische seizoen twee wijzigingen aangekondigd in de selectieprocedure van Nederlandse schaatsers voor internationale toernooien. Dat maakte de bond dinsdag bekend. Individuele schaatsers kunnen zich via de World Cups al plaatsen voor het WK afstanden. Ook verandert de selectie van de ploegenachtervolging bij de mannen.
14 uur geledenBEIJING (ANP) - Novak Djokovic heeft dinsdag voor de zevende keer de China Open gewonnen. De 39-jarige Serviër zag zijn Australische tegenstander Alex De Minaur aan het begin van de tweede set opgeven. Djokovic stond met 7-6 (3) 0-1 voor.
14 uur geleden