Veldrijdster Worst langer bij Team 777
BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Annemarie Worst heeft haar contract bij Team 777 verlengd. De eindwinnares van het wereldbekerklassement en de nummer 2 van het wereldkampioenschap eerder dit jaar in Dübendorf tekende bij tot het einde van het crossseizoen 2023-2024.
"Uiteraard ben ik blij met deze verlenging", liet Worst (24) weten. "Dit toont aan dat de ploeg vertrouwen in mij heeft, maar ook zeker andersom. Ondanks de interesse van enkele andere teams was ik toch vastberaden om bij Team 777 te blijven, ik voel mij hier thuis. De verstandhouding en begeleiding zijn er optimaal en dat heeft reeds geresulteerd in mooie resultaten."
Worst, Europees kampioene veldrijden in 2018, komt sinds september 2017 voor de Belgische formatie uit. "Ik voel dat ik met de begeleiding en kennis van het team nog stappen voorwaarts kan zetten. Ook de vrijheid en mogelijkheid om in de zomer wat te proeven van het mountainbiken en wegwielrennen was één van de beslissende factoren", gaf Worst te kennen.
Beste veldrijdsters
Eerder op maandag werd bekend dat de Belgische broers Philip en Christoph Roodhooft de ambitie hebben om de beste veldrijdsters ter wereld samen te brengen in één ploeg op de weg. De huidige managers van Alpecin-Fenix, het team van kopman Mathieu van der Poel, denken daarbij onder anderen ook aan Worst, naast Ceylin del Carmen Alvarado, Yara Kastelijn en de Belgische Sanne Cant.
Cant verlengde maandag haar contract bij IKO-Crelan tot eind 2022. Ze rijdt al sinds 2009 voor het team en werd in die periode drie keer wereldkampioene, drie keer Europees kampioene en behaalde elf Belgische titels op rij.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.
2 uur geledenNIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.
4 uur geledenTURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
21 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
1 dag geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
1 dag geleden