Veldrijdster Worst klopt Alvarado in Diegem in de sprint
DIEGEM (ANP) - Veldrijdster Annemarie Worst heeft de cross in Diegem op haar naam geschreven. De 24-jarige veldrijdster klopte na een spannende race haar landgenote Ceylin Carmen del Alvarado in de sprint. Europees kampioene Yara Kastelijn finishte op enkele seconden als derde.
Alvarado leek de spannende strijd tussen het Nederlandse drietal in de slotronde in haar voordeel te beslissen na een stuurfoutje van Kastelijn, waardoor ook Worst even moest inhouden. Maar de twee concurrentes keerden in het kunstlicht in Diegem weer terug. Met een versnelling probeerde Alvardo haar concurrentes nogmaals te lossen, maar Worst hield stand en won de sprint.
Worst won eerder de veldrit in Zonhoven. Alvarado had de zege gepakt in Gieten en Ruddervoorde en Kastelijn was de winnares in Gavere. Alleen de Italiaanse Alice Maria Arzuffi wist in Boom de Nederlandse hegemonie even te doorbreken.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
3 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
6 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
7 uur geleden