Veldrijdster Worst heerst in wereldbekercross Koksijde
KOKSIJDE (ANP) - Veldrijdster Annemarie Worst heeft de zevende cross om de wereldbeker gewonnen. De renster van de ploeg 777 was op het zandparcours in de duinen van Koksijde veruit de sterkste. Het betekende haar eerste wereldbekerzege sinds januari 2020.
Worst ontdeed zich in de voorlaatste ronde van Denise Betsema, de enige die haar tot dan toe had kunnen volgen. Betsema finishte op 17 seconden als tweede. Achter het tweetal reed wereldkampioene Lucinda Brand, zaterdag nog winnares van de Superprestigecross van Merksplas, naar de derde plaats. Shirin van Anrooij, eveneens een Nederlandse, was achter het drietal nog de enige die binnen een minuut van Worst de finish bereikte.
Worst was zaterdag al tweede, maar een overwinning zat er dit seizoen eerder nog niet in. "Ik ben enorm blij dat ik na ruim een jaar eindelijk weer een wedstrijd heb gewonnen", vertelde ze. Het seizoen was matig begonnen, conditioneel ontbrak er iets bij de veldrijdster uit Nunspeet. "Het vervelende was dat we niet konden achterhalen waar het aan lag. De laatste weken ging het steeds beter. Ik voelde me goed maar miste steeds de overwinning."
Initiatief
In Koksijde, over een parcours met onder meer drie duinen, was het de jeugd die het initiatief nam: Van Anrooij, Fem van Empel en Puck Pieterse - alle drie eigenlijk nog uitkomend in de beloftencategorie - waren als besten weg, maar al in de tweede ronde gingen Worst en Betsema ervandoor. Alleen Brand bleef nog enigszins in de buurt, maar ook toen Worst Betsema had achtergelaten kwam de wereldkampioene niet in de buurt van de tweede plek.
Bij het ingaan van de laatste van vijf ronden passeerde Worst met 12 seconden voorsprong de finish, Brand volgde zes tellen later. "Ik voelde me nog niet zeker", keek Worst terug. "Als je een fout maakt ben je op zo'n parcours gezien. Pas aan het eind dacht ik: het is binnen. Dit geeft vertrouwen."
Brand behield de leiding in het wereldbekerklassement, voor Betsema. Worst steeg naar de vijfde plaats. Volgende week is de achtste wereldbekercross, dan in het Franse Besançon.
Meer uit Sport
GSTAAD (ANP) - Stéfanos Tsitsipás heeft zondag het tennistoernooi van Gstaad gewonnen. De 27-jarige Griek was in de finale in drie sets te sterk voor de Belg Raphaël Collignon: 6-4 6-7 (3) 6-3. Tsitsipás stond voor het eerst sinds zestien maanden weer in een ATP-finale.
18 minuten geledenCHAMPAGNOLE (ANP/BELGA) - De nummer 1 en 2 in het klassement van de Tour de France zijn midden in de nacht gecontroleerd op doping. Geletruidrager Tadej Pogačar (UAE Team Emirates-XRG) werd om 05.00 uur in de ochtend nabij de start in Champagnole gecontroleerd. Zijn grootste concurrent Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike onderging om 02.00 uur 's nachts een controle.
1 uur geledenBRISBANE (ANP) - De finalerondes bij de wereldkampioenschappen BMX in Brisbane zijn afgelast. De organisatie stelde vanwege de harde wind de start eerst met meerdere uren uit. De situatie verbeterde niet, waarna uit veiligheid voor de deelnemers werd besloten de slotdag van het evenement te schrappen.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Engeland is als derde geëindigd op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg overklaste voor rust Frankrijk (4-0), maar kwam na de hervatting nog aardig in de problemen (6-4).
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mag zich topscorer aller tijden op een WK noemen. De 27-jarige aanvaller maakte in de troostfinale tegen Engeland zijn 21e en 22e doelpunt op een mondiale eindronde.
11 uur geledenLE MARKSTEIN (ANP) - Tadej Pogačar heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement in de Tour de France nog verder uitgebreid. De Sloveen van UAE Team Emirates was de beste in de veertiende etappe, een bergrit in de Vogezen van Mulhouse naar Le Markstein. Voor Pogačar betekende het zijn vierde ritzege in deze Tour en zijn 25e in totaal.
21 uur geledenLONDEN (ANP) - Josh Kerr heeft bij de Diamond League-wedstrijd in Londen het wereldrecord op de Engelse mijl verbeterd. De 28-jarige Schot zette een tijd neer van 3.42,66. Het wereldrecord was sinds 1999 in handen van de Marokkaan Hicham El Guerrouj, die in Rome 3.43,13 noteerde.
21 uur geleden