Veldrijdster Van Empel zet zegereeks na rustperiode voort
KORTRIJK (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft bij haar rentree na een ingelaste rustperiode meteen weer gewonnen. De Brabantse wereldkampioene van Jumbo-Visma was de beste in de Urban Cross van Kortrijk, de tweede wedstrijd om de X2O-Trofee. Van Empel reed in de voorlaatste ronde weg bij landgenote Lucinda Brand, die op 25 seconden als tweede eindigde. Puck Pieterse zorgde voor een volledig Nederlands podium.
Van Empel (21) laste een kleine drie weken geleden een pauze in die ze onder meer benutte om te trainen in Spanje. Tot en met de Europese titelstrijd op 5 november had ze alle zeven crossen waarin ze startte gewonnen.
In Kortrijk ging ze gewoon verder met winnen, al was de tegenstand van met name de dertien jaar oudere Brand sterk. "Het was lastig om met de wind en de open stukken weg te komen", keek de winnares terug. "Daarbij maakte ik ook nog een rare val. Ik heb geprobeerd me niet druk te maken. Lucinda ging ervandoor. Dan moet je nooit je benen stilhouden, het is knap hoe ze hier rijdt."
Wereldbekercross
Pieterse had na de start de kop genomen. Ze kreeg Van Empel mee met kort daarachter Brand. Van Empel viel na een onverwachte beweging van Pieterse. De wereldkampioene moest in achtervolging, maar dichtte het gat nog in dezelfde ronde. Door een fietswissel te vermijden ging Brand het tweetal voorbij. Alleen Van Empel kreeg het gat gedicht waarna ze er in de voorlaatste ronde alleen vandoor ging.
Van Empel, die de eerste cross uit de reeks ook had gewonnen, zal niet alle crossen rijden. In het klassement dat op tijd wordt berekend betekent afwezigheid een verlies van vijf minuten. "Ik ben nog jong en rijd het liefst maar eenmaal per weekeinde", vertelde Van Empel. "Maar waar ik start wil ik er het beste van maken."
Dat zal zondag in Dublin niet gebeuren. Net als onder anderen Pieterse slaat ze de wereldbekercross in de Ierse hoofdstad over. Ceylin del Carmen Alvarado, zaterdag afwezig in Kortrijk, start daar wel. De Rotterdamse leidt het wereldbekerklassement.
Meer uit Sport
UCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
54 minuten geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israƫl verloor: 6-2.
12 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/RTR) - Aryna Sabalenka staat in de kwartfinale van het masterstoernooi van Indian Wells. De Belarussische tennisster was in twee sets te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-2 6-4.
19 uur geledenPOUILLY-SUR-LOIRE (ANP) - Ineos Grenadiers heeft de ploegentijdrit in Parijs-Nice gewonnen. Over 23,5 kilometer van Cosne-Cours-sur-Loire naar Pouilly-sur-Loire was de Britse ploeg twee seconden sneller dan nummer 2 Lidl-Trek. De derde plek was op elf seconden van de winnaars voor Decathlon.
1 dag geledenSAN GIMIGNANO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft de tweede etappe in Tirreno-Adriatico gewonnen. Hij kwam als eerste over de eindstreep in San Gimignano na een lastige finale over onverharde wegen. In een sprintje was hij te sterk voor de Mexicaan Isaac Del Toro en Italiaan Giulio Pellizzari. Het drietal was in de laatste kilometers van de etappe over 206 kilometer weggereden bij de concurrentie.
1 dag geleden