Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Van Empel zet zegereeks na rustperiode voort

Veldrijdster Van Empel zet zegereeks na rustperiode voort

KORTRIJK (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft bij haar rentree na een ingelaste rustperiode meteen weer gewonnen. De Brabantse wereldkampioene van Jumbo-Visma was de beste in de Urban Cross van Kortrijk, de tweede wedstrijd om de X2O-Trofee. Van Empel reed in de voorlaatste ronde weg bij landgenote Lucinda Brand, die op 25 seconden als tweede eindigde. Puck Pieterse zorgde voor een volledig Nederlands podium.

Van Empel (21) laste een kleine drie weken geleden een pauze in die ze onder meer benutte om te trainen in Spanje. Tot en met de Europese titelstrijd op 5 november had ze alle zeven crossen waarin ze startte gewonnen.

In Kortrijk ging ze gewoon verder met winnen, al was de tegenstand van met name de dertien jaar oudere Brand sterk. "Het was lastig om met de wind en de open stukken weg te komen", keek de winnares terug. "Daarbij maakte ik ook nog een rare val. Ik heb geprobeerd me niet druk te maken. Lucinda ging ervandoor. Dan moet je nooit je benen stilhouden, het is knap hoe ze hier rijdt."

Wereldbekercross

Pieterse had na de start de kop genomen. Ze kreeg Van Empel mee met kort daarachter Brand. Van Empel viel na een onverwachte beweging van Pieterse. De wereldkampioene moest in achtervolging, maar dichtte het gat nog in dezelfde ronde. Door een fietswissel te vermijden ging Brand het tweetal voorbij. Alleen Van Empel kreeg het gat gedicht waarna ze er in de voorlaatste ronde alleen vandoor ging.

Van Empel, die de eerste cross uit de reeks ook had gewonnen, zal niet alle crossen rijden. In het klassement dat op tijd wordt berekend betekent afwezigheid een verlies van vijf minuten. "Ik ben nog jong en rijd het liefst maar eenmaal per weekeinde", vertelde Van Empel. "Maar waar ik start wil ik er het beste van maken."

Dat zal zondag in Dublin niet gebeuren. Net als onder anderen Pieterse slaat ze de wereldbekercross in de Ierse hoofdstad over. Ceylin del Carmen Alvarado, zaterdag afwezig in Kortrijk, start daar wel. De Rotterdamse leidt het wereldbekerklassement.

Meer uit Sport

Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

5 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

5 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

12 uur geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

15 uur geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

22 uur geleden
Amnesty waarschuwt voor schending mensenrechten bij WK voetbal

AMSTERDAM (ANP) - Amnesty International waarschuwt dat het WK voetbal van 2026 "ernstige mensenrechtenrisico's" met zich meebrengt. Het toernooi vindt van 11 juni tot en met 19 juli plaats in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het Nederlands elftal is een van de 48 deelnemers.

1 dag geleden
Moto2-coureur Veijer crasht na herstart opnieuw in Amerikaanse GP

AUSTIN (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is tijdens de Grote Prijs van de Verenigde Staten twee keer gecrasht. Eerst ging het in de eerste ronde mis voor een grote groep, onder wie de 21-jarige Staphorster. Daarop volgde na enige tijd een herstart, waarna Veijer in de vierde ronde opnieuw onderuit schoof en de race definitief moest staken.

1 dag geleden