Veldrijdster Van Empel zet zegereeks na rustperiode voort
KORTRIJK (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft bij haar rentree na een ingelaste rustperiode meteen weer gewonnen. De Brabantse wereldkampioene van Jumbo-Visma was de beste in de Urban Cross van Kortrijk, de tweede wedstrijd om de X2O-Trofee. Van Empel reed in de voorlaatste ronde weg bij landgenote Lucinda Brand, die op 25 seconden als tweede eindigde. Puck Pieterse zorgde voor een volledig Nederlands podium.
Van Empel (21) laste een kleine drie weken geleden een pauze in die ze onder meer benutte om te trainen in Spanje. Tot en met de Europese titelstrijd op 5 november had ze alle zeven crossen waarin ze startte gewonnen.
In Kortrijk ging ze gewoon verder met winnen, al was de tegenstand van met name de dertien jaar oudere Brand sterk. "Het was lastig om met de wind en de open stukken weg te komen", keek de winnares terug. "Daarbij maakte ik ook nog een rare val. Ik heb geprobeerd me niet druk te maken. Lucinda ging ervandoor. Dan moet je nooit je benen stilhouden, het is knap hoe ze hier rijdt."
Wereldbekercross
Pieterse had na de start de kop genomen. Ze kreeg Van Empel mee met kort daarachter Brand. Van Empel viel na een onverwachte beweging van Pieterse. De wereldkampioene moest in achtervolging, maar dichtte het gat nog in dezelfde ronde. Door een fietswissel te vermijden ging Brand het tweetal voorbij. Alleen Van Empel kreeg het gat gedicht waarna ze er in de voorlaatste ronde alleen vandoor ging.
Van Empel, die de eerste cross uit de reeks ook had gewonnen, zal niet alle crossen rijden. In het klassement dat op tijd wordt berekend betekent afwezigheid een verlies van vijf minuten. "Ik ben nog jong en rijd het liefst maar eenmaal per weekeinde", vertelde Van Empel. "Maar waar ik start wil ik er het beste van maken."
Dat zal zondag in Dublin niet gebeuren. Net als onder anderen Pieterse slaat ze de wereldbekercross in de Ierse hoofdstad over. Ceylin del Carmen Alvarado, zaterdag afwezig in Kortrijk, start daar wel. De Rotterdamse leidt het wereldbekerklassement.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.
3 uur geledenMADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.
18 uur geledenVILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.
21 uur geledenNICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.
1 dag geledenSHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.
1 dag geleden