Veldrijdster Van Empel soleert naar wereldtitel in Hoogerheide
HOOGERHEIDE (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft in Hoogerheide de wereldtitel veroverd bij de elitevrouwen. De 20-jarige Brabantse was op het parcours van Hoogerheide veruit de sterkste en had halverwege al een flinke voorsprong. Haar landgenote Puck Pieterse werd tweede, met Lucinda Brand als derde was het podium volledig Nederlands.
Van Empel, afkomstig uit Den Dungen, is de opvolgster van Marianne Vos en de vierde Nederlandse wereldkampioene op rij. Afgelopen najaar pakte ze in het Belgische Namen ook al de Europese titel, terwijl ze ook het wereldbekerklassement won. Sinds dit jaar komt ze uit voor Jumbo-Visma.
Van Empel had op basis van haar leeftijd nog bij de beloften kunnen rijden, maar koos er eerder al voor de overstap naar de eliterensters te maken. Dat deed de eveneens 20-jarige Pieterse dit jaar ook.
Van Empel aan kop
Van een verwachte tweestrijd tussen de twee jonkies die dit seizoen heersten, kwam het niet. Pieterse had een slechte start en Van Empel nam meteen de kop met aanvankelijk landgenote Inge van der Heijden in haar spoor. Pieterse kwam terug en vond na de balken, waar ze als enige op de fiets bleef, de aansluiting bij haar rivale. Twee rondes bleven ze bij elkaar maar in de vierde ronde ging Pieterse onderuit. De Amersfoortse zag Brand passeren, de routinier uit Dordrecht die na een door een handbreuk moeizaam verlopen seizoen alsnog de juiste vorm gevonden had. Van Empel zette aan en vergrootte nog in de vierde van zeven rondes haar voorsprong naar 15 seconden.
Pieterse liet Brand achter maar kwam nooit meer in de buurt van Van Empel, die aansloot in het rijtje Ceylin del Carmen Alvarado, Brand en Vos, de wereldkampioenen van de afgelopen jaren.
Zondag komen de mannen in actie, waar een tweestrijd wordt verwacht tussen de Nederlander Mathieu van der Poel en de Belg Wout van Aert.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Met een glimlach van oor tot oor paradeerde Ozzie Albies door de catacomben van het stadion van Miami Marlins. "Het moest gebeuren", lachte de speler van het Nederlands Koninkrijksteam. "En het is gelukt. Ik voelde het meteen. Die bal gaat het stadion uit."
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Ozzie Albies heeft de Nederlandse honkballers met een indrukwekkende homerun aan een zege op Nicaragua in de World Baseball Classic geholpen (4-3). Hij sloeg bij een achterstand van 3-1 zichzelf en twee ploeggenoten in de laatste inning binnen. De wedstrijd was meteen voorbij.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Martina Sablikova heeft met de 3000 meter tijdens de WK allround in Heerenveen afscheid genomen als schaatsster. De 38-jarige Tsjechische, jarenlang concurrente van Nederlandse schaatssters als Ireen Wüst, Irene Schouten en Joy Beune, kreeg een staande ovatie van het publiek in Thialf. "Voorafgaand aan de 3000 meter was ongelofelijk. Ik had nooit gedacht dat ik zo veel emoties zou voelen", zei de Tsjechische, die de tranen al voelde opkomen toen ze een groot applaus kreeg toen ze werd voorgesteld.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.
5 uur geledenSIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.
7 uur geleden