Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Van Empel soleert naar wereldtitel in Hoogerheide

Veldrijdster Van Empel soleert naar wereldtitel in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel heeft in Hoogerheide de wereldtitel veroverd bij de elitevrouwen. De 20-jarige Brabantse was op het parcours van Hoogerheide veruit de sterkste en had halverwege al een flinke voorsprong. Haar landgenote Puck Pieterse werd tweede, met Lucinda Brand als derde was het podium volledig Nederlands.

Van Empel, afkomstig uit Den Dungen, is de opvolgster van Marianne Vos en de vierde Nederlandse wereldkampioene op rij. Afgelopen najaar pakte ze in het Belgische Namen ook al de Europese titel, terwijl ze ook het wereldbekerklassement won. Sinds dit jaar komt ze uit voor Jumbo-Visma.

Van Empel had op basis van haar leeftijd nog bij de beloften kunnen rijden, maar koos er eerder al voor de overstap naar de eliterensters te maken. Dat deed de eveneens 20-jarige Pieterse dit jaar ook.

Van Empel aan kop

Van een verwachte tweestrijd tussen de twee jonkies die dit seizoen heersten, kwam het niet. Pieterse had een slechte start en Van Empel nam meteen de kop met aanvankelijk landgenote Inge van der Heijden in haar spoor. Pieterse kwam terug en vond na de balken, waar ze als enige op de fiets bleef, de aansluiting bij haar rivale. Twee rondes bleven ze bij elkaar maar in de vierde ronde ging Pieterse onderuit. De Amersfoortse zag Brand passeren, de routinier uit Dordrecht die na een door een handbreuk moeizaam verlopen seizoen alsnog de juiste vorm gevonden had. Van Empel zette aan en vergrootte nog in de vierde van zeven rondes haar voorsprong naar 15 seconden.

Pieterse liet Brand achter maar kwam nooit meer in de buurt van Van Empel, die aansloot in het rijtje Ceylin del Carmen Alvarado, Brand en Vos, de wereldkampioenen van de afgelopen jaren.

Zondag komen de mannen in actie, waar een tweestrijd wordt verwacht tussen de Nederlander Mathieu van der Poel en de Belg Wout van Aert.

Meer uit Sport

Doohan definitief weg bij Formule 1-team Alpine

SILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.

6 uur geleden
Vijf spelers uit de top-10 bij ABN AMRO Open

ROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.

8 uur geleden
Trucker Van den Brink wint opnieuw in Dakar Rally

WADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.

1 dag geleden
Canadese tennisser Raonic beëindigt carrière

OTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.

1 dag geleden
Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

2 dagen geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

2 dagen geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

2 dagen geleden