Veldrijdster Van Empel oppermachtig naar tweede wereldtitel op rij
TABOR (ANP) - Fem van Empel heeft in het Tsjechische Tabor met groots machtsvertoon haar wereldtitel in het veldrijden geprolongeerd. De 21-jarige veldrijdster uit het Brabantse Den Dungen was als eerste weg na de start en breidde haar voorsprong alleen maar uit. Op meer dan een minuut pakte Lucinda Brand het zilver. Met het brons voor Puck Pieterse was het podium volledig Nederlands, zoals vooraf al verwacht.
Het is voor de vijfde keer op rij dat een Nederlandse renster de wereldtitel veldrijden pakt. De serie werd geopend door Ceylin del Carmen Alvarado in 2020. Daarna waren de titels voor Brand en Marianne Vos, gevolgd door de overwinningen van Van Empel op de WK's van Hoogerheide en Tabor.
Van Empel, normaal uitkomend voor Visma - Lease a Bike, had de maanden voor het WK al zeventien crossen gewonnen. Daaronder viel ook de Europese titelstrijd in november in Pontchâteau.
Geen enkel zwak moment
Van Empel kende de beste start en kwam als eerste boven bij de eerste kunstmatige helling. Alvarado, Brand en Pieterse waren de eerste achtervolgers. Na de eerste ronde had de titelverdedigster al 16 seconden voorsprong op Brand en Pieterse. Alvarado moest al een kleine 40 seconden toegeven. De verschillen werden alleen maar groter, met Pieterse na twee ronden op 37 seconden eenzaam als tweede. Brand volgde daar weer 10 seconden achter, maar achterhaalde Pieterse in de derde ronde. De rossige Amersfoortse zei vooraf hersteld te zijn van een verkoudheid die haar een week geleden nog hinderde, maar leek toch niet topfit.
Uiteindelijk kon Van Empel al vroeg voor de finish gaan genieten van haar nieuwe succes. Brand bereikte na 1 minuut en 20 seconden de finish. Pieterse hield de marge net onder de twee minuten. Alvarado werd vierde op 2.37 minuten. De verschillen onderstreepten de overmacht van de winnares, die geen enkel zwak moment kende.
Meer uit Sport
BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.
4 uur geledenHAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.
9 uur geledenST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.
10 uur geledenKELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.
20 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.
1 dag geleden