Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Van Empel oppermachtig naar tweede wereldtitel op rij

Veldrijdster Van Empel oppermachtig naar tweede wereldtitel op rij

TABOR (ANP) - Fem van Empel heeft in het Tsjechische Tabor met groots machtsvertoon haar wereldtitel in het veldrijden geprolongeerd. De 21-jarige veldrijdster uit het Brabantse Den Dungen was als eerste weg na de start en breidde haar voorsprong alleen maar uit. Op meer dan een minuut pakte Lucinda Brand het zilver. Met het brons voor Puck Pieterse was het podium volledig Nederlands, zoals vooraf al verwacht.

Het is voor de vijfde keer op rij dat een Nederlandse renster de wereldtitel veldrijden pakt. De serie werd geopend door Ceylin del Carmen Alvarado in 2020. Daarna waren de titels voor Brand en Marianne Vos, gevolgd door de overwinningen van Van Empel op de WK's van Hoogerheide en Tabor.

Van Empel, normaal uitkomend voor Visma - Lease a Bike, had de maanden voor het WK al zeventien crossen gewonnen. Daaronder viel ook de Europese titelstrijd in november in Pontchâteau.

Geen enkel zwak moment

Van Empel kende de beste start en kwam als eerste boven bij de eerste kunstmatige helling. Alvarado, Brand en Pieterse waren de eerste achtervolgers. Na de eerste ronde had de titelverdedigster al 16 seconden voorsprong op Brand en Pieterse. Alvarado moest al een kleine 40 seconden toegeven. De verschillen werden alleen maar groter, met Pieterse na twee ronden op 37 seconden eenzaam als tweede. Brand volgde daar weer 10 seconden achter, maar achterhaalde Pieterse in de derde ronde. De rossige Amersfoortse zei vooraf hersteld te zijn van een verkoudheid die haar een week geleden nog hinderde, maar leek toch niet topfit.

Uiteindelijk kon Van Empel al vroeg voor de finish gaan genieten van haar nieuwe succes. Brand bereikte na 1 minuut en 20 seconden de finish. Pieterse hield de marge net onder de twee minuten. Alvarado werd vierde op 2.37 minuten. De verschillen onderstreepten de overmacht van de winnares, die geen enkel zwak moment kende.

Meer uit Sport

Evenepoel bezorgt Gold Race-directeur Van Vliet gedroomd afscheid

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.

3 uur geleden
Ook tweede helft van bekerfinale begint later door vuurwerk

ROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.

4 uur geleden
Evenepoel neemt revanche en wint 60e editie Amstel Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.

6 uur geleden
Chinese robot loopt halve marathon veel sneller dan de mens

BEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.

6 uur geleden
Winnares Blasi zou Gold Race eigenlijk niet rijden

BERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.

7 uur geleden
Topfavoriete Vollering zag plan van ploeg mislukken in Gold Race

BERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.

8 uur geleden
Shelton verslaat Cobolli in finale van tennistoernooi München

MÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.

8 uur geleden