Veldrijdster Van Empel oppermachtig naar tweede wereldtitel op rij
TABOR (ANP) - Fem van Empel heeft in het Tsjechische Tabor met groots machtsvertoon haar wereldtitel in het veldrijden geprolongeerd. De 21-jarige veldrijdster uit het Brabantse Den Dungen was als eerste weg na de start en breidde haar voorsprong alleen maar uit. Op meer dan een minuut pakte Lucinda Brand het zilver. Met het brons voor Puck Pieterse was het podium volledig Nederlands, zoals vooraf al verwacht.
Het is voor de vijfde keer op rij dat een Nederlandse renster de wereldtitel veldrijden pakt. De serie werd geopend door Ceylin del Carmen Alvarado in 2020. Daarna waren de titels voor Brand en Marianne Vos, gevolgd door de overwinningen van Van Empel op de WK's van Hoogerheide en Tabor.
Van Empel, normaal uitkomend voor Visma - Lease a Bike, had de maanden voor het WK al zeventien crossen gewonnen. Daaronder viel ook de Europese titelstrijd in november in Pontchâteau.
Geen enkel zwak moment
Van Empel kende de beste start en kwam als eerste boven bij de eerste kunstmatige helling. Alvarado, Brand en Pieterse waren de eerste achtervolgers. Na de eerste ronde had de titelverdedigster al 16 seconden voorsprong op Brand en Pieterse. Alvarado moest al een kleine 40 seconden toegeven. De verschillen werden alleen maar groter, met Pieterse na twee ronden op 37 seconden eenzaam als tweede. Brand volgde daar weer 10 seconden achter, maar achterhaalde Pieterse in de derde ronde. De rossige Amersfoortse zei vooraf hersteld te zijn van een verkoudheid die haar een week geleden nog hinderde, maar leek toch niet topfit.
Uiteindelijk kon Van Empel al vroeg voor de finish gaan genieten van haar nieuwe succes. Brand bereikte na 1 minuut en 20 seconden de finish. Pieterse hield de marge net onder de twee minuten. Alvarado werd vierde op 2.37 minuten. De verschillen onderstreepten de overmacht van de winnares, die geen enkel zwak moment kende.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
5 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
18 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
19 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
20 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
20 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
20 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
20 uur geleden