Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Van Anrooij pakt in Gavere tweede wereldbekerzege

Veldrijdster Van Anrooij pakt in Gavere tweede wereldbekerzege

GAVERE (ANP) - Veldrijdster Shirin van Anrooij heeft in het Belgische Gavere haar tweede wereldbekerzege van dit seizoen gepakt. Bij het ontbreken van de geblesseerde klassementsleidster Fem van Empel bleef de 20-jarige Van Anrooij overtuigend de overgebleven concurrentie voor. Landgenote Lucinda Brand werd in de bossen tweede op 37 seconden, Puck Pieterse zorgde voor een volledig Nederlands podium.

Pieterse, de nummer 2 van het klassement, nam na de start gelijk de leiding. Van Anrooij nam die positie in de loop van de eerste ronde over. In de tweede van in totaal vier rondes kreeg Pieterse last van een blokkerend achterwiel door vastplakkend modder, waardoor ze veel tijd verloor en halverwege de cross op slechts de vijfde positie reed. Door een sterk slot van de race belandde de 20-jarige Nederlandse van Alpecin - Deceuninck toch nog op het podium.

Brand kwam in de derde ronde nog dicht bij de leidende positie van Van Anrooij, haar ploeggenote bij Baloise Trek Lions. Maar in het slot van de race bouwde Van Anrooij haar voorsprong weer uit.

'Een hele moeilijke race'

De Zeeuwse Van Anrooij, die sprak van "een hele moeilijke race", zei dat ze lang niet doorhad dat Pieterse niet meer direct achter haar reed. "Maar op een gegeven moment zag ik Lucinda (Brand) dichterbij komen. Ik blijf mijn eigen race rijden en wist dat het dat het laatste deel van de ronde me goed lag", aldus Van Anrooij.

De vorige week gevallen Van Empel blijft het wereldbekerklassement aanvoeren met 330 punten, op 40 punten gevolgd door Pieterse. Van Anrooij, die eerder dit seizoen de wereldbekercross op De Beekse Bergen had gewonnen, staat met 199 punten nu op de derde plaats.

Meer uit Sport

Griekspoor buigt in Rotterdam voor oud-winnaar Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er niet in geslaagd de laatste vier te bereiken van het ABN AMRO Open in Rotterdam. De als zevende geplaatste Nederlander boog in twee sets voor de Canadese topspeler Félix Auger-Aliassime: 6-7 (2) 2-6.

1 uur geleden
Technisch directeur Waché: Red Bull ligt achter bij anderen

SAKHIR (ANP) - Red Bull ligt achter bij Mercedes, McLaren en Ferrari. Dat was de conclusie van technisch directeur Pierre Waché van de Formule 1-renstal van Max Verstappen na de eerste testdriedaagse in Bahrein. "Die drie waren duidelijk erg snel en het lijkt erop dat wij wat achterliggen, dus er is nog veel te verbeteren."

2 uur geleden
NBA-basketballer Paul sluit carrière na 21 jaar af

TORONTO (ANP) - De Amerikaanse basketballer Chris Paul heeft zijn professionele carrière afgesloten. Op Instagram meldt de 40-jarige point guard dat hij na 21 jaar stopt met spelen. Paul stond sinds vorige week na een ruil met de Los Angeles Clippers onder contract bij de Toronto Raptors, maar kwam niet in actie voor het Canadese team.

2 uur geleden
De Boo op Spelen ook op 500 meter tegen Stolz, Diniz tegen Zurek

MILAAN (ANP) - Jenning de Boo komt zaterdag op de Olympische Spelen in Milaan in de dertiende rit van de 500 meter in actie tegen zijn Amerikaanse rivaal Jordan Stolz. Een rit later treft Sebas Diniz de Poolse Europese kampioen Damian Zurek. De Boo trof Stolz eerder op de Spelen ook al op de 1000 meter.

2 uur geleden
Nederland na brons Bergsma nog negende in medailleklassement

MILAAN (ANP) - Nederland staat bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo op de negende positie in het medailleklassement. Langebaanschaatser Jorrit Bergsma eindigde vrijdag als derde op de 10.000 meter. Het betekende voor TeamNL de zevende medaille van deze Spelen en de eerste bronzen.

2 uur geleden
Skeletonster Bos lijkt met dertiende plek kansloos voor medaille

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos lijkt kansloos voor een medaille op de Olympische Spelen. De 32-jarige Nederlandse noteerde in het Cortina Sliding Centre in haar eerste twee runs tijden van 57,88 en 57,98 seconden en staat met een totaaltijd van 1.55,86 slechts dertiende. De derde en vierde run zijn zaterdag.

4 uur geleden
Verstappen heeft veel 'ontdekt en geleerd' in testraces Bahrein

SAKHIR (ANP) - Max Verstappen was na de derde testdag van de Formule 1 in Bahrein wat positiever over de RB22. "We hebben veel zaken kunnen testen met de motor en de auto en zo hebben we de auto beter leren kennen. We hebben veel ontdekt en veel geleerd", zei de viervoudig wereldkampioen in een persbericht van Red Bull.

4 uur geleden