Veldrijdster Van Anrooij gewond geraakt door schijfrem
TABOR (ANP) - Veldrijdster Shirin van Anrooij is zondagmiddag bij een grote valpartij tijdens de wereldbekercross in het Tsjechische Tabor gewond geraakt door een schijfrem. De 18-jarige wielrenster van Telenet-Baloise Lions werd met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Daar zal ze zondagavond geopereerd worden, laat haar ploeg weten.
"De onderarm van Shirin van Anrooij is gewond geraakt door een onderdeel van een schijfrem bij de valpartij na de start", meldt Telenet-Baloise Lions. "Ze zal zondagavond geopereerd worden. Op dit moment ziet het ernaar uit dat er geen spieren of pezen ernstig zijn beschadigd."
Het Nederlandse talent raakte betrokken bij een grote valpartij meteen na de start. "Ze is bij bewustzijn, maar ik heb nog nooit zo'n wond gezien", vertelde ploegmanager Sven Nys voor de camera van Play Sports. "Ook zij zelf heeft het gezien, een verschrikkelijke wond."
Van Anrooij greep meteen naar haar arm na de val. "Het gaat om een open wond", zei Nys vlak na de race. "Ook haar heup zag er niet goed uit. Ze heeft bovendien veel bloed verloren. Ik vernam het nieuws via de familie van veldrijder Lars van der Haar, die vertelde dat het ernstig was. Ik ben er meteen naartoe gelopen want ik stond nog in de materiaalpost. Nu is ze met haar moeder naar het ziekenhuis. Dit wil je niet meemaken, koers is nu bijzaak. Dit is echt heel erg."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
8 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
13 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden