Veldrijdster Van Anrooij gewond geraakt door schijfrem
TABOR (ANP) - Veldrijdster Shirin van Anrooij is zondagmiddag bij een grote valpartij tijdens de wereldbekercross in het Tsjechische Tabor gewond geraakt door een schijfrem. De 18-jarige wielrenster van Telenet-Baloise Lions werd met een ambulance overgebracht naar het ziekenhuis. Daar zal ze zondagavond geopereerd worden, laat haar ploeg weten.
"De onderarm van Shirin van Anrooij is gewond geraakt door een onderdeel van een schijfrem bij de valpartij na de start", meldt Telenet-Baloise Lions. "Ze zal zondagavond geopereerd worden. Op dit moment ziet het ernaar uit dat er geen spieren of pezen ernstig zijn beschadigd."
Het Nederlandse talent raakte betrokken bij een grote valpartij meteen na de start. "Ze is bij bewustzijn, maar ik heb nog nooit zo'n wond gezien", vertelde ploegmanager Sven Nys voor de camera van Play Sports. "Ook zij zelf heeft het gezien, een verschrikkelijke wond."
Van Anrooij greep meteen naar haar arm na de val. "Het gaat om een open wond", zei Nys vlak na de race. "Ook haar heup zag er niet goed uit. Ze heeft bovendien veel bloed verloren. Ik vernam het nieuws via de familie van veldrijder Lars van der Haar, die vertelde dat het ernstig was. Ik ben er meteen naartoe gelopen want ik stond nog in de materiaalpost. Nu is ze met haar moeder naar het ziekenhuis. Dit wil je niet meemaken, koers is nu bijzaak. Dit is echt heel erg."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong keek zondag in Parijs terug op "een hele mooie verjaardag en een mooi toernooi". Dat zei de 26-jarige Nederlander zondag na afloop van zijn nederlaag in de vierde ronde van Roland Garros tegen de Duitser Alexander Zverev tegen de NOS. "Ik baal natuurlijk dat ik heb verloren, maar het is wel mooi als het publiek je verwelkomt door 'happy birthday' te zingen."
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - De eindzege in de Ronde van Italië maakte zondag veel los bij Jonas Vingegaard. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike liet zijn tranen de vrije loop toen hij de bijbehorende trofee kreeg uitgereikt. Vingegaard had zijn kinderen mee het erepodium op genomen.
5 uur geledenROME (ANP) - Wielrenner Jonathan Milan heeft de laatste etappe in de Giro op zijn naam geschreven. De 25-jarige Italiaan van Lidl-Trek was in Rome de snelste in de massasprint. De Nederlander Dylan Groenewegen van Unibet Rose Rockets kon zich niet mengen in de strijd om de winst en finishte als vierde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Aan de verrassende opmars van Jesper de Jong op Roland Garros is een einde gekomen. De 26-jarige Nederlander verloor op zijn verjaardag in de vierde ronde in drie sets van de Duitser Alexander Zverev: 6-7 (3) 4-6 1-6. Zverev speelt in de kwartfinale tegen de Spanjaard Rafael Jódar, die zijn landgenoot Pablo Carreño Busta in een vijfsetter versloeg.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Rafael Jódar staat voor het eerst in de kwartfinales van Roland Garros. De 19-jarige tennisser won in een Spaans onderonsje in vijf sets van de 15 jaar oudere Pablo Carreño Busta: 4-6 4-6 6-1 6-2 6-2. Jódar speelt tegen de winnaar van de partij tussen Jesper de Jong en de Duitser Alexander Zverev.
8 uur geledenGÖTZIS (ANP) - Meerkampsters Emma Oosterwegel en Sofie Dokter zijn bij de zevenkamp in Götzis in Oostenrijk als tweede en derde geëindigd. De Zwitserse Annik Kälin won.
8 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP) - Marco Bezzecchi heeft zondag de Italiaanse MotoGP op het circuit van Mugello gewonnen. De 27-jarige Italiaan maakte daarmee zijn kansen op zijn eerste wereldtitel groter. De Spanjaard Marc Márquez eindigde als zevende bij zijn comeback na een blessure.
10 uur geleden