Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Pieterse profiteert van opgave Brand na val

Veldrijdster Pieterse profiteert van opgave Brand na val

ZONHOVEN (ANP) - Veldrijdster Puck Pieterse heeft de twaalfde wedstrijd om de wereldbeker gewonnen. Die vond plaats in de Kuil van Zonhoven met telkens een spectaculaire afdaling. Tot halverwege leek Lucinda Brand op weg naar de winst. Maar de ex-wereldkampioene van Baloise Trek Lions kwam bij een val hard op haar neus terecht en moest opgeven.

Vanaf dat moment reed Pieterse (Fenix-Deceuninck) een gewonnen race. Achter de 21-jarige Amersfoortse finishte landgenote Inge van der Heijden als tweede. De Britse Zoe Bäckstedt werd derde. Pieterse boekte op tweede kerstdag in Gavere haar eerste zege van het seizoen. In Zonhoven volgde haar vierde overwinning op rij.

Klassementsleidster Ceylin del Carmen Alvarado ontbrak in Zonhoven. De Rotterdamse gaf zaterdag in een cross in Gullegem op wegens rugklachten en spaart zich met het oog op de nationale titelstrijd van volgend weekeinde. Ook wereldkampioene Fem van Empel liet de wereldbekerwedstrijd schieten.

Topfavoriet

Pieterse, vooraf gezien als de topfavoriet, reed al in de eerste ronde lek. Gelukkig voor haar gebeurde dat dicht bij een materiaalpost. Brand profiteerde door afstand te nemen. Na twee ronden passeerde ze de finish met een voorsprong van 19 seconden op Pieterse en Bäckstedt. De Britse moest in de derde ronde de Nederlandse kampioene laten gaan. Maar vooraan veranderde alles door de val van Brand die hard op haar neus viel en moest opgeven. Pieterse passeerde aan het einde van ronde 3 als eerste de finish en nam daarna steeds meer afstand van haar concurrentes.

Pieterse keek terug op een wedstrijd waarin ze met pech en (ongewild) geluk te maken had gekregen. "Op de eerste klim reed ik al lek. Ik probeerde voorin te blijven, maar dat kostte wel wat energie", vertelde ze in het flashinterview na de koers. "Lucinda had zo'n 20 seconden voorsprong. Tot ik haar aan de kant zag staan. Ik dacht dat ze mechanische pech had. Dat was een beetje geluk voor mij, maar ik hoop vooral dat alles goed met haar gaat."

Meer uit Sport

Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

3 uur geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

13 uur geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

14 uur geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

19 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

22 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

1 dag geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden