Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Pieterse profiteert van opgave Brand na val

Veldrijdster Pieterse profiteert van opgave Brand na val

ZONHOVEN (ANP) - Veldrijdster Puck Pieterse heeft de twaalfde wedstrijd om de wereldbeker gewonnen. Die vond plaats in de Kuil van Zonhoven met telkens een spectaculaire afdaling. Tot halverwege leek Lucinda Brand op weg naar de winst. Maar de ex-wereldkampioene van Baloise Trek Lions kwam bij een val hard op haar neus terecht en moest opgeven.

Vanaf dat moment reed Pieterse (Fenix-Deceuninck) een gewonnen race. Achter de 21-jarige Amersfoortse finishte landgenote Inge van der Heijden als tweede. De Britse Zoe Bäckstedt werd derde. Pieterse boekte op tweede kerstdag in Gavere haar eerste zege van het seizoen. In Zonhoven volgde haar vierde overwinning op rij.

Klassementsleidster Ceylin del Carmen Alvarado ontbrak in Zonhoven. De Rotterdamse gaf zaterdag in een cross in Gullegem op wegens rugklachten en spaart zich met het oog op de nationale titelstrijd van volgend weekeinde. Ook wereldkampioene Fem van Empel liet de wereldbekerwedstrijd schieten.

Topfavoriet

Pieterse, vooraf gezien als de topfavoriet, reed al in de eerste ronde lek. Gelukkig voor haar gebeurde dat dicht bij een materiaalpost. Brand profiteerde door afstand te nemen. Na twee ronden passeerde ze de finish met een voorsprong van 19 seconden op Pieterse en Bäckstedt. De Britse moest in de derde ronde de Nederlandse kampioene laten gaan. Maar vooraan veranderde alles door de val van Brand die hard op haar neus viel en moest opgeven. Pieterse passeerde aan het einde van ronde 3 als eerste de finish en nam daarna steeds meer afstand van haar concurrentes.

Pieterse keek terug op een wedstrijd waarin ze met pech en (ongewild) geluk te maken had gekregen. "Op de eerste klim reed ik al lek. Ik probeerde voorin te blijven, maar dat kostte wel wat energie", vertelde ze in het flashinterview na de koers. "Lucinda had zo'n 20 seconden voorsprong. Tot ik haar aan de kant zag staan. Ik dacht dat ze mechanische pech had. Dat was een beetje geluk voor mij, maar ik hoop vooral dat alles goed met haar gaat."

Meer uit Sport

Sinner ten koste van Darderi zonder setverlies naar laatste acht

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die het toernooi de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton of de Noor Casper Ruud.

37 minuten geleden
Titelverdedigster Keys uitgeschakeld op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.

7 uur geleden
Kimberley Bos en Jens van 't Wout vlaggendragers bij Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.

17 uur geleden
Nederlandse springruiters grijpen naast zege in Jumping Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.

17 uur geleden
Schaatssters winnen teamsprint in Inzell, mannen derde

INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.

18 uur geleden
Van der Poel wint wereldbeker na machtsvertoon in Hoogerheide

HOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.

19 uur geleden
Schaatser Bergsma wint klassement massastart, zege voor Jilek

INZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.

19 uur geleden