Veldrijdster Pieterse profiteert van opgave Brand na val
ZONHOVEN (ANP) - Veldrijdster Puck Pieterse heeft de twaalfde wedstrijd om de wereldbeker gewonnen. Die vond plaats in de Kuil van Zonhoven met telkens een spectaculaire afdaling. Tot halverwege leek Lucinda Brand op weg naar de winst. Maar de ex-wereldkampioene van Baloise Trek Lions kwam bij een val hard op haar neus terecht en moest opgeven.
Vanaf dat moment reed Pieterse (Fenix-Deceuninck) een gewonnen race. Achter de 21-jarige Amersfoortse finishte landgenote Inge van der Heijden als tweede. De Britse Zoe Bäckstedt werd derde. Pieterse boekte op tweede kerstdag in Gavere haar eerste zege van het seizoen. In Zonhoven volgde haar vierde overwinning op rij.
Klassementsleidster Ceylin del Carmen Alvarado ontbrak in Zonhoven. De Rotterdamse gaf zaterdag in een cross in Gullegem op wegens rugklachten en spaart zich met het oog op de nationale titelstrijd van volgend weekeinde. Ook wereldkampioene Fem van Empel liet de wereldbekerwedstrijd schieten.
Topfavoriet
Pieterse, vooraf gezien als de topfavoriet, reed al in de eerste ronde lek. Gelukkig voor haar gebeurde dat dicht bij een materiaalpost. Brand profiteerde door afstand te nemen. Na twee ronden passeerde ze de finish met een voorsprong van 19 seconden op Pieterse en Bäckstedt. De Britse moest in de derde ronde de Nederlandse kampioene laten gaan. Maar vooraan veranderde alles door de val van Brand die hard op haar neus viel en moest opgeven. Pieterse passeerde aan het einde van ronde 3 als eerste de finish en nam daarna steeds meer afstand van haar concurrentes.
Pieterse keek terug op een wedstrijd waarin ze met pech en (ongewild) geluk te maken had gekregen. "Op de eerste klim reed ik al lek. Ik probeerde voorin te blijven, maar dat kostte wel wat energie", vertelde ze in het flashinterview na de koers. "Lucinda had zo'n 20 seconden voorsprong. Tot ik haar aan de kant zag staan. Ik dacht dat ze mechanische pech had. Dat was een beetje geluk voor mij, maar ik hoop vooral dat alles goed met haar gaat."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
9 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden