Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Pieterse boekt in Hulst tweede zege in wereldbeker

Veldrijdster Pieterse boekt in Hulst tweede zege in wereldbeker

HULST (ANP) - Veldrijdster Puck Pieterse heeft voor de tweede week op rij een cross om de wereldbeker gewonnen. De jonge Nederlandse van Alpecin-Deceuninck was ditmaal de beste in de Vestingcross van Hulst. Ze boekte vorige week in het Belgische Overijse haar eerst wereldbekerzege.

Pieterse (20) reed samen met klassementsleider Fem van Empel voorop toen die laatste getroffen werd door materiaalpech. De problemen met haar ketting kostten Van Empel een minuut. Dat verschil kon ze in het restant van de cross niet meer goedmaken. Op 42 seconden werd Van Empel, winnaar van de eerste vier wereldbekerwedstrijden dit seizoen, tweede. De derde plek was voor Shirin van Anrooij, eveneens een jonge Nederlandse. Volgende week is in Antwerpen de achtste cross om de wereldbeker.

Pieterse, Van Empel en Ceylin del Carmen Alvarado waren het snelste weg op het modderige parcours met tal van verraderlijke stroken. De Rotterdamse haakte vooraan snel af, terwijl Pieterse al springend over de balken enigszins afstand nam van Van Empel. Die sloot in de derde ronde weer aan maar ging vervolgens onderuit. Dat overkwam vrijwel alle rensters, maar bij Van Empel had het fatale gevolgen omdat haar versnellingsapparaat niet meer werkte.

Geluk

Het bleek een voortijdige beslissing in de wedstrijd die anders volgens Pieterse mogelijk heel anders verlopen was. "Ik zag dat Fem op de klimmetjes sterker was dan ik. Ik heb een beetje geluk gehad met haar val. Anders zou het echt een zwaar gevecht zijn geweest", vertelde Pieterse, die nooit verslapte en zo naar haar tweede wereldbekerzege op rij reed.

Van Empel, eveneens pas 20, moest zich neerleggen bij de pech die haar was overkomen. "Ik heb geknokt tot het eind, ook om de rensters achter me van me af te houden. De tweede plaats was gezien de omstandigheden het hoogst haalbare. Ik doe in ieder geval goede zaken voor het klassement", aldus de renster die op 1 januari overstapt van Pauwels Sauzen-Bingoal naar Jumbo-Visma.

Meer uit Sport

Tennisser Griekspoor strandt in halve finale challenger Bordeaux

BORDEAUX (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is er bij het challengertoernooi in Bordeaux niet in geslaagd de finale te bereiken. In de halve finale verloor Griekspoor van de Belg Raphaël Collignon, de nummer 68 van de mondiale ranglijst. Het werd 7-5 6-1 voor Collignon.

2 uur geleden
Ecuadoriaanse wielrenner Narváez boekt tweede ritzege in Giro

FERMO (ANP) - Wielrenner Jhonatan Narváez heeft ook de achtste etappe van de Giro d'Italia op zijn naam geschreven. De Ecuadoriaan van UAE Team Emirates kwam na een heuvelrit van 156 kilometer tussen Chieti en Fermo solo over de finish. Het is zijn tweede ritzege in de Ronde van Italië van dit jaar.

2 uur geleden
Tennisser Sinner naar finale masterstoernooi Rome

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de finale. Sinner was in de halve finale in drie sets te sterk voor Daniil Medvedev: 6-2 5-7 6-4. De halve eindstrijd werd vrijdagavond bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner stilgelegd door regenval en werd zaterdag uitgespeeld.

3 uur geleden
Álex Márquez wint sprintrace bij Grote Prijs van Catalonië

MONTMELÓ (ANP) - De Spanjaard Álex Márquez heeft de sprintrace bij de Grote Prijs van Catalonië gewonnen in de MotoGP.

3 uur geleden
Team Verstappen is begonnen aan de 24 uur van de Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft zijn debuut bij de 24 uur van de Nürburgring nog even uitgesteld. Zijn ploeggenoot Daniel Juncadella is namens zijn ploeg om 15.00 uur vanaf de vierde positie van start gegaan op het Duitse circuit in de Eifel.

5 uur geleden
Schilder werpt kogel over magische grens van 21 meter

SHANGHAI (ANP) - Jessica Schilder heeft het Nederlands record kogelstoten fors verbeterd. De wereldkampioen haalde een sensationele afstand van 21,09 meter. Het oude nationale record van 20,69 stond ook op haar naam.

6 uur geleden
Sinner en Medvedev maken halve finale vanwege regen zaterdag af

ROME (ANP) - De halve finale tussen tennissers Jannik Sinner en Daniil Medvedev bij het masterstoernooi van Rome is vrijdag stilgelegd en wordt zaterdag afgemaakt. Bij een stand van 6-2 5-7 4-2 in het voordeel van Sinner begon het te regenen. Omdat het slechte weer aanhield, besloot de scheidsrechter rond 23.00 uur om het restant te verplaatsen naar de volgende dag.

20 uur geleden