Veldrijdster Brand wint Superprestigecross Diegem voor Alvarado
DIEGEM (ANP) - Lucinda Brand heeft de cross van Diegem in de Superprestige gewonnen. De 35-jarige veldrijdster was na zes ronden de beste voor landgenote Ceylin del Carmen Alvarado en Inge van der Heijden. Het is de tweede zege van Brand in de Superprestige dit seizoen.
Alvarado nam in de loop van de eerste ronde de leiding over van Van der Heijden en kreeg Brand als medekoploopster. Van der Heijden zat daar steeds vlak achter. Met nog twee ronden te gaan nam Brand een kleine voorsprong en gaf die marge niet meer weg. Alvarado kwam binnen op 29 seconden van de winnares. Van der Heijden, die nog materiaalpech kreeg, werd derde op een minuut.
In het klassement behoudt Alvarado de leiding. Brand volgt door de overwinning op 1 punt.
Brand was blij dat ze na meerdere tweede plaatsen eindelijk weer eens won. Het is haar vijfde zege van dit seizoen. "Dat betekent veel voor me", zei ze in het flashinterview na afloop. "Uiteindelijk start je daar toch voor. Het was echt lastig, want Ceylin kan zich goed vastbijten. Ik voelde dat ik beter was, maar dan moet je nog van haar afkomen. Toen ik een gaatje had bij een fietswissel ben ik nog een paar keer extra op de pedalen gaan staan en toen brak ze."
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft basketbalclub Los Angeles Lakers laten weten dat hij zijn carrière bij een andere basketbalclub in de Amerikaanse competitie NBA voortzet. Dat heeft Rich Paul, de baas van James' management Klutch Sports aan ESPN laten weten. LA Lakers heeft het vertrek van de 41-jarige vedette bevestigd.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Iga Świątek heeft met de nodige moeite de tweede ronde bereikt van Wimbledon. De Poolse titelverdedigster had drie sets nodig om zich te ontdoen van de Amerikaanse Taylor Townsend: 6-1 2-6 6-3.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft na een lange vijfsetter in twee aktes de tweede ronde van Wimbledon bereikt. De 26-jarige Nederlander had in totaal meer dan vier uur nodig om de Australiër Rinky Hijikata te verslaan: 7-6 (4) 3-6 5-7 6-4 6-3.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Nederlandse wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft bevestigd dat Edoardo Affini de Tour de France kan rijden. De Italiaanse wielrenner is voldoende hersteld van een zware val die hij afgelopen donderdag maakte tijdens de Italiaanse kampioenschappen tijdrijden, meldde de ploeg. De Tour begint zaterdag met een ploegentijdrit in Barcelona.
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.
1 dag geleden