Veldrijdster Brand opnieuw de beste in cross van Kortrijk
KORTRIJK (ANP) - Lucinda Brand heeft zaterdag de Urban Cross in het Belgische Kortrijk gewonnen. Het was de tweede wedstrijd om de X²O-trofee. De eerste manche, de Koppenbergcross, was gewonnen door Annemarie Worst. Brand, die slecht was gestart, bleef voorop over met haar landgenotes Denise Betsema en Yara Kastelijn. Van dat tweetal sprintte Betsema naar de tweede plaats. Brand boekte haar vierde zege van het seizoen. Vorig jaar was de renster van Telenet-Baloise Lions ook al de beste in Kortrijk.
In de strijd om de winst vielen wereldkampioene Ceylin Carmen del Alvarado en Annemarie Worst kort voor het einde weg. Alvarado (vierde) was in de laatste ronde onderuitgegaan en moest daarom haar drie medevluchtsters laten lopen. Worst verdween uit de kop van de koers na een lekke band in de voorlaatste ronde. Ze finishte als zesde.
Zondag is de eerste wereldbekercross van het seizoen in het Tsjechische Tabor.
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo versloeg de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.
58 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
12 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
18 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
18 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
18 uur geleden