Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Brand boekt tweede wereldbekerzege op rij

Veldrijdster Brand boekt tweede wereldbekerzege op rij

FLAMANVILLE (ANP) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft een week na haar winst in Dublin ook de zesde cross om de wereldbeker gewonnen. De renster van Baloise Trek Lions was in het Franse Flamanville duidelijk de beste en reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Achter de Nederlandse finishte de Luxemburgse Marie Schreiber als tweede. Brands landgenote Leonie Bentveld verraste met de derde plaats.

De Nederlandse Ceylin del Carmen Alvarado, de leidster in de wereldbeker, ontbrak in Flamanville door ziekte. Ook wereldkampioene Fem van Empel en Puck Pieterse lieten de cross in Normandiƫ schieten. Zij waren zaterdag nog wel actief in Boom, waar Van Empel de beste was.

Schreiber had de beste start op het lastige parcours met tal van hindernissen. Kort achter haar volgde een groepje met onder anderen Brand en Denise Betsema. Al in de tweede ronde ging Brand er na een schuivertje van Schreiber alleen vandoor. De 34-jarige Dordtse begon door een schouderoperatie later aan het seizoen, maar eindigde in de vijf crossen die ze voor Flamanville reed telkens op het podium.

Tweede plaats wereldklassement

Achter Brand waren het de jonkies Schreiber (20) en Bentveld (19) die verrassend stand hielden. Maar het gat dichten met Brand zat er niet in, hoewel de winnares naar eigen zeggen niet haar beste wedstrijd reed. "Ik had niet de flow die ik vorige week in Dublin voelde en maakte veel kleine foutjes. Gelukkig kon ik op de langere rechte stukken genoeg power leveren", vertelde ze in het flashinterview na afloop. "Ik had geen goede start en moest even zoeken naar een goede positie om langzaam op te schuiven."

Brand steeg door haar tweede zege op rij naar de tweede plaats in het wereldbekerklassement achter Alvarado.

Meer uit Sport

Waterpolosters ondanks verlies tegen Spanje naar halve finale EK

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italiƫ is dinsdag de tegenstander in de halve finale.

3 uur geleden
Deense handballers voltooien trilogie met Europese titel

HERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.

5 uur geleden
Van der Poel is met achtste wereldtitel veldrijden recordhouder

HULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.

10 uur geleden
Alcaraz dankt aanwezige Nadal na gewonnen Australian Open-finale

MELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.

11 uur geleden
Djokovic noemt mijlpaal Alcaraz 'historisch en legendarisch'

MELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.

13 uur geleden
42.000 kaarten verkocht aan Nederlanders voor Winterspelen

ARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.

13 uur geleden
Alcaraz wint ten koste van Djokovic eerste Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.

13 uur geleden