Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Brand boekt tweede wereldbekerzege op rij

Veldrijdster Brand boekt tweede wereldbekerzege op rij

FLAMANVILLE (ANP) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft een week na haar winst in Dublin ook de zesde cross om de wereldbeker gewonnen. De renster van Baloise Trek Lions was in het Franse Flamanville duidelijk de beste en reed het grootste deel van de wedstrijd alleen voorop. Achter de Nederlandse finishte de Luxemburgse Marie Schreiber als tweede. Brands landgenote Leonie Bentveld verraste met de derde plaats.

De Nederlandse Ceylin del Carmen Alvarado, de leidster in de wereldbeker, ontbrak in Flamanville door ziekte. Ook wereldkampioene Fem van Empel en Puck Pieterse lieten de cross in Normandië schieten. Zij waren zaterdag nog wel actief in Boom, waar Van Empel de beste was.

Schreiber had de beste start op het lastige parcours met tal van hindernissen. Kort achter haar volgde een groepje met onder anderen Brand en Denise Betsema. Al in de tweede ronde ging Brand er na een schuivertje van Schreiber alleen vandoor. De 34-jarige Dordtse begon door een schouderoperatie later aan het seizoen, maar eindigde in de vijf crossen die ze voor Flamanville reed telkens op het podium.

Tweede plaats wereldklassement

Achter Brand waren het de jonkies Schreiber (20) en Bentveld (19) die verrassend stand hielden. Maar het gat dichten met Brand zat er niet in, hoewel de winnares naar eigen zeggen niet haar beste wedstrijd reed. "Ik had niet de flow die ik vorige week in Dublin voelde en maakte veel kleine foutjes. Gelukkig kon ik op de langere rechte stukken genoeg power leveren", vertelde ze in het flashinterview na afloop. "Ik had geen goede start en moest even zoeken naar een goede positie om langzaam op te schuiven."

Brand steeg door haar tweede zege op rij naar de tweede plaats in het wereldbekerklassement achter Alvarado.

Meer uit Sport

Picnic PostNL krijgt alleen WorldTour-licentie voor 2026

AIGLE (ANP) - Wielerploeg Picnic PostNL heeft bij de toekenning van de licenties voor de WorldTour voor de komende drie jaar alleen een licentie voor het komende seizoen gekregen. De Nederlandse ploeg van Iwan Spekenbrink moet van de licentiecommissie van wielerfederatie UCI aan voorwaarden betreffende financiële criteria voldoen om ook in aanmerking te komen voor de licentie voor 2027 en 2028.

1 uur geleden
FIS laat eerste skiërs uit Rusland en Belarus weer deelnemen

OBERHOFEN AM THUNERSEE (ANP/AFP) - Negen skiërs uit Rusland en Belarus hebben van de internationale skifederatie FIS toestemming gekregen om zich te mogen kwalificeren voor de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. De skiërs nemen deel onder neutrale vlag.

1 uur geleden
Judoka Tsjakadoea beëindigt topsportcarrière

MEERKERK (ANP) - Judoka Tornike Tsjakadoea heeft zijn judocarrière beëindigd. De 29-jarige Nederlander van Georgische afkomst meldt op Instagram dat hij met trots terugkijkt op wat hij heeft bereikt.

2 uur geleden
Hockeyers openen Pro League met overwinning op Pakistan

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De hockeyers hebben de eerste wedstrijd in de Pro League met 5-2 gewonnen van Pakistan. In Santiago del Estero in Argentinië was de ploeg van bondscoach Jeroen Delmee in de tweede helft sterker en maakte met drie treffers in het derde kwart het verschil.

6 uur geleden
Hockeysters beginnen Pro League met zege op Duitsland

SANTIAGO DEL ESTERO (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn de Pro League begonnen met een zege op Duitsland. In Santiago del Estero in Argentinië won de ploeg van bondscoach Raoul Ehren met 2-0. Yibbi Jansen en Joosje Burg zorgden voor de doelpunten.

6 uur geleden
Bosz zag PSV niet onder druk uitkomen en noemt nederlaag terecht

EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz vond dat Atlético Madrid dinsdag in de Champions League een verdiende zege (2-3) boekte in Eindhoven. "Het begin was voor ons, daarna namen zij het heft in handen", zei Bosz.

12 uur geleden
Handbalsters treffen Noorwegen bij bereiken halve finale WK

DORTMUND (ANP) - De Noorse handbalsters hebben op het WK handbal in Duitsland en Nederland de halve finale bereikt. De Europese kampioen versloeg in Dortmund Montenegro in de kwartfinale met 32-23. Noorwegen treft in de halve finale Nederland, als de Nederlandse ploeg woensdag in de kwartfinale wint van Hongarije.

17 uur geleden