Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Betsema zegeviert ook in Waaslandcross

Veldrijdster Betsema zegeviert ook in Waaslandcross

SINT-NIKLAAS (ANP) - Denise Betsema heeft haar zevende zege in dit veldritseizoen geboekt. De Texelse won met overmacht de Waaslandcross in het Belgische Sint-Niklaas. Dat was de voorlaatste cross van dit seizoen.

De nummer 3 van het afgelopen WK maakte haar naam als specialiste in het zand waar. Betsema nam in de tweede ronde het initiatief en reed weg van de rest. Annemarie Worst was de enige die haar een beetje kon volgen, maar ze kon het wiel van Betsema niet meer bereiken en finishte als tweede op 20 seconden. Belgisch kampioene Sanne Cant loste in de slotfase Fem van Empel en eindigde als derde.

Betsema zei tegen Sporza dat het crossseizoen wat haar betreft nog langer mag duren. "De vorm is er, de benen zijn goed en ik heb nog moraal. Maar goed, deze zege is weer mooi meegenomen."

Mannen

De Belg Eli Iserbyt won de cross bij de mannen. Ook voor de Europees kampioen was het zijn zevende overwinning van dit seizoen, Hij zette zich halfweg de veldrit aan kop en reed vervolgens iedereen uit zijn wiel. Toon Aerts op de tweede plaats en Michael Vanthourenhout op de derde plaats maakten er een volledig Belgisch podium van. Corné van Kessel was de eerste Nederlander op de vierde plaats.

De start werd ontsierd door een zware valpartij, waarbij David van der Poel het grootste slachtoffer was. De oudere broer van wereldkampioen Mathieu van der Poel bleef zelfs even groggy op de grond liggen en stapte uit. "Beetje schaafwonden van kop tot teen, maar het valt wel mee", liet hij geruststellend weten aan Sporza.

Meer uit Sport

Martín wint sprintrace MotoGP op Le Mans na bliksemstart

LE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.

56 minuten geleden
Wielrenster Blasi houdt Van der Breggen van eindzege in Vuelta

L'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.

1 uur geleden
Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

20 uur geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

23 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

23 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

1 dag geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

1 dag geleden