Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Betsema zegeviert ook in Waaslandcross

Veldrijdster Betsema zegeviert ook in Waaslandcross

SINT-NIKLAAS (ANP) - Denise Betsema heeft haar zevende zege in dit veldritseizoen geboekt. De Texelse won met overmacht de Waaslandcross in het Belgische Sint-Niklaas. Dat was de voorlaatste cross van dit seizoen.

De nummer 3 van het afgelopen WK maakte haar naam als specialiste in het zand waar. Betsema nam in de tweede ronde het initiatief en reed weg van de rest. Annemarie Worst was de enige die haar een beetje kon volgen, maar ze kon het wiel van Betsema niet meer bereiken en finishte als tweede op 20 seconden. Belgisch kampioene Sanne Cant loste in de slotfase Fem van Empel en eindigde als derde.

Betsema zei tegen Sporza dat het crossseizoen wat haar betreft nog langer mag duren. "De vorm is er, de benen zijn goed en ik heb nog moraal. Maar goed, deze zege is weer mooi meegenomen."

Mannen

De Belg Eli Iserbyt won de cross bij de mannen. Ook voor de Europees kampioen was het zijn zevende overwinning van dit seizoen, Hij zette zich halfweg de veldrit aan kop en reed vervolgens iedereen uit zijn wiel. Toon Aerts op de tweede plaats en Michael Vanthourenhout op de derde plaats maakten er een volledig Belgisch podium van. Corné van Kessel was de eerste Nederlander op de vierde plaats.

De start werd ontsierd door een zware valpartij, waarbij David van der Poel het grootste slachtoffer was. De oudere broer van wereldkampioen Mathieu van der Poel bleef zelfs even groggy op de grond liggen en stapte uit. "Beetje schaafwonden van kop tot teen, maar het valt wel mee", liet hij geruststellend weten aan Sporza.

Meer uit Sport

Ook viermansbob mag naar Olympische Spelen in Milaan

ARNHEM (ANP) - Naast de al gekwalificeerde tweemansbob mag ook de viermansbob van stuurman Dave Wesselink van start bij de Olympische Spelen in Milaan. De Bob- en Sleebond Nederland (BSBN) meldde maandag dat de voordracht van het team is goedgekeurd door NOC*NSF.

2 uur geleden
Snowboardster Van Vreden kwalificeert zich voor Olympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Freestyle-snowboardster Romy van Vreden heeft aan de kwalificatie-eisen voldaan voor de Olympische Spelen in Milaan van volgende maand. Dat hebben NOC*NSF en de Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) bevestigd aan het ANP.

4 uur geleden
Tennisser Djokovic zonder problemen verder op Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 24-voudig grandslamwinnaar uit Servië was in drie sets te sterk voor de Spanjaard Pedro Martínez: 6-3 6-2 6-2.

5 uur geleden
Swiatek begint jacht op 'career grand slam' met moeizame zege

MELBOURNE (ANP/AFP) - Tennisster Iga Swiatek is haar jacht op de 'career grand slam' begonnen met een moeizame zege op Yue Yuan. De mondiale nummer 2 uit Polen won met 7-6 (5) 6-3 van de Chinese qualifier.

7 uur geleden
Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

8 uur geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

15 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

1 dag geleden