Veldrijdster Betsema troeft favoriete Brand af in Hulst
HULST (ANP) - Veldrijdster Denise Betsema heeft met overmacht de wereldbekerwedstrijd in het Zeeuwse Hulst gewonnen. De 27-jarige Betsema (Pauwels Sauzen-Bingoal) hield in de wedstrijd over zo'n 19 kilometer na een lange solo de favoriete Lucinda Brand, die zich wel verzekerde van de eindzege in de wereldbeker, ruim een minuut achter zich.
"Ik voelde me hier wel thuis, met de dijken en bij het water", zei de van Texel afkomstige Betsema. Ze nam na een goede start van de Belgische Sanne Cant de leiding snel over en breidde haar voorsprong steeds verder uit.
Betsema was dit wereldbekerseizoen twee keer derde en een keer achtste geworden.
Wereldbekerwedstrijden
De 31-jarige Brand had de wereldbekerwedstrijden van Tabor (Tsjechië), Namen en Dendermonde (beide in België) gewonnen en begon in Zeeland zodoende als de onbedreigde leider in het wereldbekerklassement. Het circuit omvat dit seizoen slechts vijf wedstrijden. De laatste is over drie weken in het Belgische Overijse.
Achter Betsema en Brand werden Ceylin del Carmen Alvarado en Annemarie Worst respectievelijk derde en vierde. Marianne Vos, die debuteerde voor Jumbo-Visma, eindigde buiten de top 10. Ze werd elfde op ruim 3 minuten.
De wedstrijd van Hulst maakte voor het eerst deel uit van het wereldbekercircuit. In het verleden was het een losse cross.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/RTR) - Alexander Zverev heeft na zijn winst op de US Open zijn moeder Irina uitvoerig bedankt voor de steun die ze hem gaf nadat op jonge leeftijd diabetes type 1 bij hem was vastgesteld. De Duitse tennisser veroverde zondag tegen de Amerikaan Ben Shelton zijn tweede grandslamtitel.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zondag de US Open gewonnen. De Duitse nummer 2 van de wereldranglijst was in vier sets te sterk voor de Amerikaan Ben Shelton: 6-3 7-6 (2) 5-7 6-2. Het is de tweede grandslamtitel in de carrière van Zverev, eerder dit jaar won hij zijn eerste op Roland Garros.
8 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - De Nederlandse atletiekploeg op de 4x400 meter gemengde estafette is op de eerste editie van het World Athletics Ultimate Championship als derde geëindigd. Jonas Phijffers, Lieke Klaver, Keenan Blake en Myrte van der Schoot moesten in het atletiekstadion van Boedapest de ploegen van de Verenigde Staten en Groot-Brittannië voor laten gaan.
11 uur geledenGRANADA (ANP) - Tobias Johannessen heeft de 21e en laatste etappe van de Vuelta gewonnen. De Noor van Uno-X Mobility was de beste in een sprint van drie renners in een tumultueuze slotfase in Granada. Hij klopte de Italiaan Alessandro Romele nipt in de sprint. De Belg Ramses Debruyne werd derde. De Brit Matthew Brennan, die deze Vuelta vijf etappes won, werd vierde.
12 uur geledenGRANADA (ANP) - Enric Mas (31) heeft zondag het eindklassement van de Vuelta gewonnen. De renner van Movistar is de eerste Spaanse winnaar sinds Alberto Contador in 2014. De periode van elf edities zonder Spaanse winnaar was de langste uit de geschiedenis van de Ronde van Spanje.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Max Verstappen vindt de RB22 van Red Bull Racing nog niet goed genoeg om echt voor een overwinning te kunnen strijden. "De tweede plaats was het maximale resultaat. Ik had niet de snelheid van Kimi Antonelli en zeker niet van Lando Norris", zei Verstappen tijdens de persconferentie in Madrid, waar hij zondag op de Madring op de tweede plaats eindigde.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Kimi Antonelli vindt dat de zege in Madrid naar Lando Norris had moeten gaan. Dat zei de 20-jarige Formule 1-coureur van Mercedes na afloop van zijn overwinning bij de Grote Prijs van Spanje. "Het was een hele moeilijke race. Het ging allemaal niet vanzelf. Het is goed om te winnen, maar ik vond dat Lando de winst verdiende", aldus Antonelli.
14 uur geleden