Veldrijdster Betsema positief door vervuild supplement
WAASMUNSTER (ANP) - Een vervuild voedingssupplement is de oorzaak van de positieve dopingtest van veldrijdster Denise Betsema. Dat vertelde de renster uit Texel een dag nadat ze van de internationale wielrenunie UCI te horen had gekregen dat ze na een dopingschorsing van een half jaar weer in veldritten mag uitkomen. Betsema werd een jaar geleden positief bevonden op het gebruik van anabole steroïden. Ze zal zaterdag starten in de Kasteelcross in het Belgische Zonnebeke.
Betsema was in de winter van 2018-2019 goed voor liefst vijftien overwinningen. In april bleek dat ze bij wedstrijden in Hoogerheide (januari 2019) en Middelkerke (februari) positief was getest. Een publieke sanctie bleef uit. Pas deze week bleek dat de UCI haar een voorlopige schorsing had opgelegd van zes maanden. Die liep van april tot oktober. De straf was laag omdat de UCI gelooft dat Betsema niet moedwillig doping heeft gebruikt. Zelf heeft de renster van Pauwels Sauzen - Bingoal haar onschuld altijd volgehouden.
"Sporters blijven volgens de regels altijd zelf verantwoordelijk voor wat er in hun lichaam komt, maar ik heb nooit bewust doping genomen. Dat bevestigt de UCI ook", citeert de Belgische zender Sporza de renster die donderdag 27 jaar wordt. "Mijn hele wereld is vorig jaar ingestort. Ik heb me maandenlang heel machteloos en verdrietig gevoeld. Hopelijk is dit een leerzame les voor mijn collega-sporters. Deze nachtmerrie wens ik niemand toe."
Volgens Betsema heeft ze bij een Belgische apotheek een volgens de regels toegestaan product gekregen, dat achteraf vervuild bleek. Nadat ze positief was bevonden meed Betsema de publiciteit, terwijl het ook vanuit de UCI stil bleef. Pas vrijdag hoorde ze dat haar schorsing was ingegaan en alweer verlopen en dat een deel van haar resultaten wordt geschrapt. "Ik vraag me af waarom het allemaal niet sneller is gegaan, maar ben vooral blij dat ik nu weer mag fietsen."
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
6 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.
8 uur geledenALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.
8 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft haar opmars in de meerkamp onverwacht snel bekroond met de wereldtitel op de vijfkamp. De pas 23-jarige Groningse atlete presteerde in de atletiekhal van het Poolse Torun indrukwekkend op vrijwel alle nummers en behaalde het goud met een Nederlands record van 4888 punten. Ze verbeterde de 4830 punten, waarmee Nadine Broersen in 2014 de wereldtitel veroverde.
9 uur geledenTORUN (ANP) - De Nederlandse atleet Samuel Chapple heeft naast een medaille gegrepen op de 1500 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De regerend Europees kampioen indoor op de 800 meter kwam wel in de buurt van het brons, maar hij passeerde in de finale de finish als vijfde. Hij kreeg met 3.40,59 dezelfde tijd als de nummer vier, de Zweed Samuel Pihlström. De Australiër Adam Spencer pakte het brons in 3.40,26.
10 uur geledenTORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de finale van de 60 meter horden bereikt. De Nederlandse troef voor een medaille won haar heat in de halve finales in een tijd van 7,82 seconden. Diezelfde tijd liep ze eerder op de dag ook in de series.
10 uur geledenGOIÁS (ANP) - Motorcoureur Collin Veijer is als achtste geëindigd in de Grote Prijs van Brazilië in de Moto2. De 21-jarige coureur van Red Bull KTM Ajo zag de zege op het Autódromo Internacional Ayrton Senna in Goiás gaan naar de Spanjaard Daniel Holgado. Met Daniel Muñoz als tweede en Manuel González als derde was het podium geheel Spaans.
10 uur geleden