Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Betsema positief door vervuild supplement

Veldrijdster Betsema positief door vervuild supplement

WAASMUNSTER (ANP) - Een vervuild voedingssupplement is de oorzaak van de positieve dopingtest van veldrijdster Denise Betsema. Dat vertelde de renster uit Texel een dag nadat ze van de internationale wielrenunie UCI te horen had gekregen dat ze na een dopingschorsing van een half jaar weer in veldritten mag uitkomen. Betsema werd een jaar geleden positief bevonden op het gebruik van anabole steroïden. Ze zal zaterdag starten in de Kasteelcross in het Belgische Zonnebeke.

Betsema was in de winter van 2018-2019 goed voor liefst vijftien overwinningen. In april bleek dat ze bij wedstrijden in Hoogerheide (januari 2019) en Middelkerke (februari) positief was getest. Een publieke sanctie bleef uit. Pas deze week bleek dat de UCI haar een voorlopige schorsing had opgelegd van zes maanden. Die liep van april tot oktober. De straf was laag omdat de UCI gelooft dat Betsema niet moedwillig doping heeft gebruikt. Zelf heeft de renster van Pauwels Sauzen - Bingoal haar onschuld altijd volgehouden.

"Sporters blijven volgens de regels altijd zelf verantwoordelijk voor wat er in hun lichaam komt, maar ik heb nooit bewust doping genomen. Dat bevestigt de UCI ook", citeert de Belgische zender Sporza de renster die donderdag 27 jaar wordt. "Mijn hele wereld is vorig jaar ingestort. Ik heb me maandenlang heel machteloos en verdrietig gevoeld. Hopelijk is dit een leerzame les voor mijn collega-sporters. Deze nachtmerrie wens ik niemand toe."

Volgens Betsema heeft ze bij een Belgische apotheek een volgens de regels toegestaan product gekregen, dat achteraf vervuild bleek. Nadat ze positief was bevonden meed Betsema de publiciteit, terwijl het ook vanuit de UCI stil bleef. Pas vrijdag hoorde ze dat haar schorsing was ingegaan en alweer verlopen en dat een deel van haar resultaten wordt geschrapt. "Ik vraag me af waarom het allemaal niet sneller is gegaan, maar ben vooral blij dat ik nu weer mag fietsen."

Meer uit Sport

Estafetteploegen 4x400 meter naar finale World Relays, WK zeker

GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.

10 minuten geleden
Pogacar boekt derde ritzege in Ronde van Romandië

CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.

1 uur geleden
Voormalig F1-coureur en paralympisch kampioen Zanardi overleden

BOLOGNA (ANP/RTR) - ‌Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.

6 uur geleden
Verstappen spreekt van 'positieve stap' na eerste racedag Miami

MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.

15 uur geleden
Norris ziet pole in sprintrace Miami als beloning voor team

MIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.

15 uur geleden
Verstappen start als vijfde in sprintrace Miami, pole voor Norris

MIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.

15 uur geleden
Zverev maakt einde aan opmars Blockx en treft Sinner in Madrid

MADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.

19 uur geleden