Veldrijdster Betsema positief door vervuild supplement
WAASMUNSTER (ANP) - Een vervuild voedingssupplement is de oorzaak van de positieve dopingtest van veldrijdster Denise Betsema. Dat vertelde de renster uit Texel een dag nadat ze van de internationale wielrenunie UCI te horen had gekregen dat ze na een dopingschorsing van een half jaar weer in veldritten mag uitkomen. Betsema werd een jaar geleden positief bevonden op het gebruik van anabole steroïden. Ze zal zaterdag starten in de Kasteelcross in het Belgische Zonnebeke.
Betsema was in de winter van 2018-2019 goed voor liefst vijftien overwinningen. In april bleek dat ze bij wedstrijden in Hoogerheide (januari 2019) en Middelkerke (februari) positief was getest. Een publieke sanctie bleef uit. Pas deze week bleek dat de UCI haar een voorlopige schorsing had opgelegd van zes maanden. Die liep van april tot oktober. De straf was laag omdat de UCI gelooft dat Betsema niet moedwillig doping heeft gebruikt. Zelf heeft de renster van Pauwels Sauzen - Bingoal haar onschuld altijd volgehouden.
"Sporters blijven volgens de regels altijd zelf verantwoordelijk voor wat er in hun lichaam komt, maar ik heb nooit bewust doping genomen. Dat bevestigt de UCI ook", citeert de Belgische zender Sporza de renster die donderdag 27 jaar wordt. "Mijn hele wereld is vorig jaar ingestort. Ik heb me maandenlang heel machteloos en verdrietig gevoeld. Hopelijk is dit een leerzame les voor mijn collega-sporters. Deze nachtmerrie wens ik niemand toe."
Volgens Betsema heeft ze bij een Belgische apotheek een volgens de regels toegestaan product gekregen, dat achteraf vervuild bleek. Nadat ze positief was bevonden meed Betsema de publiciteit, terwijl het ook vanuit de UCI stil bleef. Pas vrijdag hoorde ze dat haar schorsing was ingegaan en alweer verlopen en dat een deel van haar resultaten wordt geschrapt. "Ik vraag me af waarom het allemaal niet sneller is gegaan, maar ben vooral blij dat ik nu weer mag fietsen."
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
16 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
23 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Titelverdedigster Madison Keys is uitgeschakeld op de Australian Open. De Amerikaanse nummer negen van de plaatsingslijst verloor in de vierde ronde van haar landgenote Jessica Pegula, die als zesde is geplaatst: 6-3 6-4. Pegula bereikt door de overwinning voor de vierde keer in haar carrière de kwartfinales in Melbourne.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
1 dag geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
1 dag geleden