Veldrijdster Betsema mag na schorsing weer wedstrijden rijden
AIGLE (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Denise Betsema mag per direct weer wedstrijden rijden. Dat melden haar nieuwe ploeg Pauwels Sauzen-Bingoal en de internationale wielerunie UCI.
De 26-jarige wielrenster van Texel testte vorig jaar positief op anabole steroïden bij controles bij de wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide op 27 januari en de Superprestige-cross in Middelkerke op 16 februari. Naar nu blijkt heeft Betsema hiervoor een voorlopige schorsing van zes maanden opgelegd gekregen. Die begon op 5 april en liep op 4 oktober vorig jaar af, laat de UCI weten.
Betsema behaalde vorig seizoen vijftien overwinningen, waaronder de wereldbekerwedstrijd in Koksijde en de cross in Middelkerke. De veldrijdster zei na de positieve test de resultaten te gaan aanvechten. "Ik ben absoluut onschuldig", verklaarde ze destijds. De ploeg en de wielrenster willen op het besluit van de UCI nog niet reageren en zeggen dinsdag een toelichting te geven.
De veldrijdster plaatste een kort filmpje van haar training in het nieuwe tenue op haar instagram-pagina. "Yes, ik mag per direct weer crossen. Ontzettend blij en opgelucht met dit onwijs goede nieuws", schreef ze erbij.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
11 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
1 dag geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 dagen geleden