Veldrijdster Betsema mag na schorsing weer wedstrijden rijden
AIGLE (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Denise Betsema mag per direct weer wedstrijden rijden. Dat melden haar nieuwe ploeg Pauwels Sauzen-Bingoal en de internationale wielerunie UCI.
De 26-jarige wielrenster van Texel testte vorig jaar positief op anabole steroïden bij controles bij de wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide op 27 januari en de Superprestige-cross in Middelkerke op 16 februari. Naar nu blijkt heeft Betsema hiervoor een voorlopige schorsing van zes maanden opgelegd gekregen. Die begon op 5 april en liep op 4 oktober vorig jaar af, laat de UCI weten.
Betsema behaalde vorig seizoen vijftien overwinningen, waaronder de wereldbekerwedstrijd in Koksijde en de cross in Middelkerke. De veldrijdster zei na de positieve test de resultaten te gaan aanvechten. "Ik ben absoluut onschuldig", verklaarde ze destijds. De ploeg en de wielrenster willen op het besluit van de UCI nog niet reageren en zeggen dinsdag een toelichting te geven.
De veldrijdster plaatste een kort filmpje van haar training in het nieuwe tenue op haar instagram-pagina. "Yes, ik mag per direct weer crossen. Ontzettend blij en opgelucht met dit onwijs goede nieuws", schreef ze erbij.
Meer uit Sport
ROUBAIX (ANP/AFP/BELGA) - Mathieu van der Poel vindt zichzelf "meer favoriet" in Parijs-Roubaix dan in de Ronde van Vlaanderen. Dat zei hij donderdag op een persconferentie. Van der Poel werd afgelopen zondag in Vlaanderen tweede achter Tadej Pogacar. In Roubaix was de Nederlander de afgelopen drie jaar de beste.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich teruggetrokken van het WTA-toernooi van Stuttgart vanwege een blessure. Dat heeft de Belarussische nummer 1 van de wereld donderdag via Instagram bekendgemaakt. Ze schrijft dat ze de blessure opliep na het masterstoernooi van Miami, dat ze eind maart winnend afsloot.
1 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - De Formule 1-renstal Red Bull heeft bevestigd dat race-engineer Gianpiero Lambiase het team in 2028 aan het einde van zijn contract verlaat. De 45-jarige Italiaans-Britse toeverlaat van viervoudig wereldkampioen Max Verstappen stapt na volgend seizoen over naar concurrent McLaren waar hij hoofd racing wordt, zo maakte dat team enkele minuten later bekend.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij hoopt dat in de zomer van 2027 bij het grote publiek duidelijk wordt wat de nieuwe identiteit van Oranje is. "Voor de lichting die het EK in 2017 won was dat succes hun identiteit. De meesten van die generatie zijn er niet meer bij. Nu zijn we met een nieuwe groep iets aan het bouwen. En zijn we op zoek naar de dingen waarmee wij ons willen identificeren", zegt de 25-jarige rechtsback van het Nederlands elftal in aanloop naar twee WK-kwalificatieduels met Frankrijk. Nederland speelt op dinsdag 14 april thuis in Breda en gaat op zaterdag 18 april in Auxerre.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De races in de Formule 2 die op de kalender stonden tijdens de Grote Prijs van Bahrein en de Grote Prijs van Saudi-Arabië in de Formule 1 zijn verplaatst naar de GP's van Miami en Canada in mei. De Formule 2 heeft donderdag in een verklaring bekendgemaakt dat de raceklasse voor het eerst te zien is in Noord-Amerika.
2 uur geledenMILTON KEYNES/WOKING (ANP/RTR) - Max Verstappen dreigt na 2027 zijn race-engineer Gianpiero Lambiase bij Red Bull kwijt te raken. De 45-jarige Italiaan maakt na volgend seizoen de overstap naar McLaren, zoals Dagblad De Limburger en De Telegraaf eerder berichtten. Ook de BBC en persbureau Reuters bevestigen de overgang op basis van bronnen.
6 uur geledenROUBAIX (ANP) - Marianne Vos gaat zondag van start in Parijs-Roubaix. Dat meldt haar ploeg Visma - Lease a Bike op de eigen site. De 38-jarige renster miste afgelopen zondag de Ronde van Vlaanderen vanwege het overlijden van haar vader. Ook liet ze eerder Milaan-Sanremo schieten toen haar vader ernstig ziek was.
7 uur geleden