Veldrijdster Betsema mag na schorsing weer wedstrijden rijden
AIGLE (ANP) - De Nederlandse veldrijdster Denise Betsema mag per direct weer wedstrijden rijden. Dat melden haar nieuwe ploeg Pauwels Sauzen-Bingoal en de internationale wielerunie UCI.
De 26-jarige wielrenster van Texel testte vorig jaar positief op anabole steroïden bij controles bij de wereldbekerwedstrijd in Hoogerheide op 27 januari en de Superprestige-cross in Middelkerke op 16 februari. Naar nu blijkt heeft Betsema hiervoor een voorlopige schorsing van zes maanden opgelegd gekregen. Die begon op 5 april en liep op 4 oktober vorig jaar af, laat de UCI weten.
Betsema behaalde vorig seizoen vijftien overwinningen, waaronder de wereldbekerwedstrijd in Koksijde en de cross in Middelkerke. De veldrijdster zei na de positieve test de resultaten te gaan aanvechten. "Ik ben absoluut onschuldig", verklaarde ze destijds. De ploeg en de wielrenster willen op het besluit van de UCI nog niet reageren en zeggen dinsdag een toelichting te geven.
De veldrijdster plaatste een kort filmpje van haar training in het nieuwe tenue op haar instagram-pagina. "Yes, ik mag per direct weer crossen. Ontzettend blij en opgelucht met dit onwijs goede nieuws", schreef ze erbij.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
5 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
6 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
7 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hoopt komend weekend in de Formule 1-race van Shanghai nadrukkelijker voorin mee te doen. "Het was fijn om weer te racen en het was veelbelovend om te zien dat we een goede comeback maakten. Maar er is nog veel te doen en er zijn veel lessen die we uit de eerste race kunnen trekken. We hopen deze week meer mee te doen in de strijd", liet de viervoudig wereldkampioen weten via zijn team Red Bull.
12 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Basketballer Bam Adebayo heeft dinsdag het op een na hoogste puntenaantal in een duel genoteerd. De 28-jarige speler van Miami Heat maakte 83 punten in het gewonnen thuisduel met Washington Wizards (150-129). Daarmee overtrof de Amerikaan de 81 punten van Kobe Bryant in een duel in 2006, maar bleef hij ver verwijderd van de score van 100 punten van Wilt Chamberlain uit 1962.
14 uur geledenMIAMI (ANP) - Andruw Jones wil ondanks een mislukte World Baseball Classic verder als bondscoach van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Er komen zoveel talenten aan. Ik wil ze helpen", zei hij in het stadion van Miami Marlins, waar het uitgeschakelde Oranje ook het laatste groepsduel met Israël verloor: 6-2.
18 uur geleden