Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Veldrijdster Alvarado wint in Lille in regenboogtrui

Veldrijdster Alvarado wint in Lille in regenboogtrui

LILLE (ANP) - Ceylin del Carmen Alvarado heeft haar eerste cross als wereldkampioene gewonnen. De 21-jarige veldrijdster won de Krawatencross in Lille en geep ook de eindzege in het klassement om de DVV Trofee. In haar regenboogtrui troefde Alvarado net als een week eerder bij het WK in Dübendorf na een spannende wedstrijd Annemarie Worst in de sprint af. Shirin van Anrooij finishte op 26 seconden als derde.

Zonder Lucinda Brand, die op het WK als derde eindigde, was de wedstrijd in Lille al snel een Nederlands duel tussen Alvarado en Worst. De Rotterdamse wereldkampioene plaatste in de vierde van vijf ronden haar aanval en sloeg een gaatje met Worst. Die knokte zich echter weer terug, waarna de tweestrijd opnieuw in de sprint moest worden beslist. Daarin was Alvarado wederom de beste.

"Ik wist wel dat ik kon sprinten, maar het kwam er nooit echt uit. Nu lukte het me wel en daar ben ik heel blij mee", zei Alvarado. "Ik word er steeds beter in."

De wereldkampioene gaf toe dat het een drukke week is geweest. "Om in de regenboogtrui te winnen, is wel extra speciaal", zei ze. Alvarado leidt ook in het klassement van de Superprestige, waar nog twee wedstrijden gereden moeten worden. "Ik ga er nu alles aan doen om ook dat klassement binnen te halen."

Meer uit Sport

Tennisser Auger-Aliassime geeft op met kramp bij Australian Open

MELBOURNE (ANP) - De Canadese tennisser Félix Auger-Aliassime is als eerste speler uit de mondiale top 10 uitgeschakeld op de Australian Open. De nummer 8 van de wereldranglijst moest in zijn partij tegen de Portugees Nuno Borges opgeven met kramp. De stand was 2-1 in sets in het voordeel van Borges (3-6 6-4 6-4 0-0).

46 minuten geleden
De Jong niet naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Jesper de Jong is in de eerste ronde van de Australian Open uitgeschakeld. De 25-jarige Nederlander verloor in drie sets (7-5 6-2 7-6 (2)) van de Rus Daniil Medvedev.

7 uur geleden
Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

18 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

19 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

19 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

20 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

22 uur geleden